Blog Roku 2013 – wysyłając kod E00136 na nr 7122 pokazujesz salonowi „Berka” i ubierasz Kuźniara w sukienkę

Prześlij dalej:

Jak przekonać dorosłego, inteligentnego, człowieka, żeby wziął do ręki telefon, wystukał dziwny kod: E00136 (0 to jest zero) i przez nr 7122 posłał 1,23 PLN z VAT na konto operatora? Nie wiem, nie chcę wiedzieć i nie muszę wiedzieć, bo do inteligentnych dorosłych ludzi zwracam się, co roku, a reszta dzieje się sama. Tegoroczna zabawa i jednocześnie pokazywanie innego kawałka rzeczywistości niż ten widziany na ekranie rządowych telewizorów, ma wymiar szczególny. Adresujemy swoją obecność i kpinę w kierunku jednego z flagowych prowincjonalnych „postępowców” – Jarka Kuźniara, symbolu mielizny intelektualnej połączonej z agresywnym konformizmem. Jarek Kuźniar jest modelową Michaliną, która przeszła ścieżkę kariery od pucybuta bez szkoły, po błazna salonów, który nigdy członkiem salonu nie zostanie, chociaż ze złudną świadomością członkostwa pomrze . Dorośli i inteligentni już się zorientowali, że w konkursie organizowanym pod szyldem Ringier Axel Springer i ocenianym przez sierotę resortową z TVN24, o wygraną nie chodzi, a po kilku zdaniach charakterystyki jurora nominacja też się poszła… prawda. O co zatem chodzi i czy nie szkoda 1,23 z VAT?

Każdego dnia trzeba zaznaczać swoją obecność, trzeba powtarzać wiecowe „tu jest Polska”, żeby w końcu wyrwać się z tęczowego peerelowskiego zaplecza i wyciągnąć towarzyszy zza żółtych żaluzji. Prócz codziennej roboty jest jeszcze jeden pożytek, dla mnie bardzo ważny – wprowadzić „Berka” na salony, co jest gwarancją konsternacji, szeptów przy ścianie i wymownego pochrząkiwania. Tanim kosztem można się zabawić i zrobić coś pożytecznego, o ile rzeczywiście jest przekonanie, że książka i felietony Matki Kurki są warte 1,23 z VAT i stanowią przeciwwagę dla otępienia. Głosować można od teraz (godz. 15.00) do 6 lutego, ale wiadomo, że w wyścigu szczurów kto pierwszy ten lepszy, dlatego ważne jest, aby na stracie zająć pierwsze miejsce i bić po oczach do końca. Tradycyjny tekst okolicznościowy uznam za zamknięty, gdy tylko tradycyjnie i z góry podziękuję za inteligentną dojrzałość przekładającą się na błyskawiczny i trwały efekt. Dziękuję!

35330 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

38 (liczba komentarzy)

 1. Jak glosowac z zagranicy ? Wybor kierunkowego 0048 przed 7122 nie pozwala na wyslanie sms-a nawet z polskiego telefonu komorkowego. :-(

 2. avatar

  Niestety tylko na terenie Polski mo zna głosować.

 3. A  Ty to jakoś kontorlujesz, masz możliwość sprawdzania na bieżąco ile  głosów poszlo, na innych  itp?

 4. avatar

  Zawsze po 24.00, czy jak kto woli 00.00 na tej stronie http://www.blog... przy blogach pojawią się takie durne kulki, które mają obrazować liczbę głosów. Po prawej stronie jest legenda do durnych kulek.

 5. avatar

  Tradycyjnie poszły dwa głosy.

 6. Jestem tu w miarę nowa, ale już mi się tu podoba.

 7. Nawet mi się udało już za pierwszym razem.
  Więcej niż jeszcze jeden głos chyba będzie trudno skombinować. Tu mam trudne środowisko, duża nieufność do głosowań.

 8. poszło za pierwszym razem  ale przy potwierdzeniu mnie zemdliło jak zobaczyłem "onet"

 9. avatar

  głos na E00136 i dostałam potwierdzenie

 10. poszlo x 2. Zycze wysokiego miejsca.