Algorytm Agory, czyli nieważne jak głosujesz, bo złodzieje z Hash|Fm liczą głosy

Prześlij dalej:

Najmocniej przepraszam i za temat dzisiejszego wpisu i za banalną formułę „proszę mi wierzyć, że mam gdzieś konkurs dla publicystów specjalnej troski”, ale sprawa jest dużo poważniejsza niż się może wydawać i dotyczy wszelkich rankingów, głosów oraz metod promowania właściwych ludzi. Na stronach Blog Roku od dwóch lat trwa nowe czarowanie oparte na algorytmach firm analizujących siłę marki, mówiąc po ludzku jakieś tam skrypty wskazują na popularność autorów w Internecie. Onet.pl wynajął dwie firmy i żeby było ciekawiej, jedną z nich jest Brand24.pl, który był partnerem WOŚP w czasie "23 Finału". Ktoś wyrywny powie, że już wszystko jasne. Otóż nie! Brand24.pl blog Matki Kurki swoim algorytmem, jaki by on nie był, umieścił wśród 10 najlepszych blogów i reszta blogów, na moje oko, też ma uczciwe wskaźniki. Z grubsza przejrzałem ich kryteria i rzeczywiście jest tak, że opierają się głównie na kanałach społecznościowych: Youtube, Facebook, Twitter, Istagram i liczbie cytowań, co przekłada się na ranking. Kontrowersje.net mają tylko dwa kanały, nie ma portalu na YouTube i Instagramie, czym można wytłumaczyć 10 miejsce. Nie szukam tu „spisku”, czy też jakiejś krzywdy, zwłaszcza, że to wszystko jest fikcją bez znaczenia, rankingi i sms-y nabijają kasę kolejnym tajemniczym fundacjom i właśnie różnym dziwnym firmom „marketingowym”. Na końcu i tak jurorzy wybierają największą poprawną politycznie tandetę, koniecznie doświadczoną obłożną lub „oryginalną” chorobą. Ważne jest coś innego, mianowicie złodziejskie poczucie bezkarności, wsparte kpiną z wszelkiej przyzwoitości i ta charakterystyka, jak w twarz strzelił pasuje do firmy Hash|Fm. W przypadku tej „firmy”, za chwilę będzie sobie można krzyknąć wszystko jasne, ale wcześniej parę danych. Hash|Fm reprezentowana jest przez prezesa zarządu Konrada Traczyka i członka zarządu Macieja Wichę, ten drugi pan jest jednocześnie członkiem zarządu Trade.com Polska, w tle mamy jeszcze AdTaily.pl. We wszystkich wymienionych podmiotach udziały posiada… Agora S.A. I teraz wszystko jasne!

Strony

24624 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

23 (liczba komentarzy)

 1. ale dobry przyklad jak nalezy ja robic w sposob profesjonalny, poza tym mile dla ucha.

 2. „Ty Wielgucki nie istniejesz, i nigdy nie zaistniejesz”?

  http://www.bibu...

 3. avatar

  Tutaj też mógłbym spisać gorzkie żale. "Berek" sprzedaje się nawet nie w II obiegu, gdzie uznwany jest za temat niebezpieczny, ale w podziemiu. Mimo to osiągnął taki nakład, że wszyscy wtajemniczeni się zdziwili. To jest parszywe uczucie, gdy jesteś okradany w biały dzień, ale z drugiej, przynajmniej na mnie, działa jak adrenalina i motywuje jeszcze bardziej.

 4. Aleksander Doba zostal podrożnikiem roku 2015. W głosowaniu oddano na niego rekordową liczbe glosow. 
  Piotr Wielgucki dostal rekordową liczbe glosow,a blogerem roku 2014 nie zostal. Dlaczego? A dlatego,ze w Polsce to  23+7=8,40-6=100,a tak w ogole to kur.a ich mać.Tu sie nie da zyc,tu jest patologia,tylko mlodych zal.PS panie Piotrze Pan zakasowal wszystkich tylko PKW liczyla na piechote.Przepraszam za chaotyczny styl ale mnie szlag trafia i wyc mi sie chce.Polski juz niema  zostal tylko chuj dupa i kamieni kupa,pozdrawiam.

 5. avatar

  Polska jest i będzie, poza Polską nie ma dla mnie życia, ale trzeba syf poradziecki sprzątać w każdym miejscu, od takich pierdół, jak kanty w durnych konkursach, aż po rzeczy najważniejsze.

 6. Panie Piotrze,za duzo tego syfu na kilka par rąk.

 7. nie każdy jest takim "Pileckim" jak MK, reszta może robic lokalnie za dywersję, nieprawdaż? Wśród ospałych  ....

 8. PO-parciu dla Platformy. Czytam na onet, oczy przecieram i sobie mysle, Matrix w czystej postaci:

  "Najnowszy sondaż CBOS: przewaga PO jest miazdzaca"

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/najnowszy-sondaz-cbos-po-dziesiec-punktow-procentowych-przed-pis/7vhml

  kiedy w tym kraju komuna wreszcie zdechnie..

  ustawiane sa nie tylko sondaze, konkursy ale i pewnie wyniki wyborow, slynny system informatyczny ktory "zdal egzamin" jak powiedzialby Komorowski.

 9. Panie Piotrze podobieństwo do historii Piotra Skórzyńskiego jest zadziwiające.  W tamtym przypadku udało się człowieka skutecznie zniszczyć.

  https://www.you...

   

 10. avatar

  i w odpowiedzi na ich marzenia trzeba zrobić to co Skiba sprezentował Buzkowi...Ściągnąć pantalony wystawić zadek ale z narysowanym kołem i krzyżem taki celownik żeby łatwiej było trafić ..Teraz panowie z Agory mogą wytrzeć kąciki ust z tłuszczu po koszernej gęsi i całować Cię do woli

 11. Strony