Aż taki mądry to nie jestem, połowę tekstów ludzie z PiS mi piszą

Prześlij dalej:

Wszyscy to znamy i wszyscy się z tego śmiejemy. Wywiad TVN z koniem, jest kultowym przykładem, co „Anonimowy świadek powiedział…”. Nic z tym nie da się zrobić, ale ktokolwiek liznął odrobinę dziennikarstwa i kontaktów z politykami, ten wie, że tak mniej więcej połowa artykułów bieżących powstaje na podstawie doniesień anonimowych rozmówców. Nie mogę się pochwalić takimi wynikami, ale oczywiście mam na swojej skrzynce pocztowej listy od anonimowych świadków, którzy w większości wcale nie są anonimowi. Stali Czytelnicy pewnie pamiętają taki tekst o dziennikarzu biorącym dziennikarkę od tyłu. Skąd mogłem wiedzieć jak ta para ma na imię i nazwisko? Bladego nie miałem pojęcia, dopóki nie napisało do mnie kilku „anonimowych świadków”.

Napisali dziennikarze i jeden kolega Kamila, no i aż taki głupi to ja już nie jestem, może i głupi, ale taki to już nie. Dlaczego sami nie napisali i nie zarobili na nakładach, tylko mnie „blogerowi” podrzucają sensację? Dokładnie nie pamiętam ile mają zapłacić Majewski i pozostali byli redaktorzy z „Wprost” w ramach wyroku I instancji za głośny artykuł, ale pamiętam, że były to kwoty poza ich zasięgiem. Trzeba bardzo uważać na to co się pisze o dziennikarzach i politykach, a gdy się chce ugrać coś dla siebie, to się podrzuca newsy frajerom. Pisałem, piszę i będę pisał teksty, które mi „podrzucono” i nikt nie zgadnie, kto mi je ostatnio podrzuca. Nie, nie KOD, nie PO, nie Nowoczesna, nie WSI i nie FSB. Od dłuższego czasu podrzucają ludzie z samego środka PiS. Panie Piotrze, z tymi kredytami we frankach, to Jarek dał się ograć Morawieckiemu i Glapińskiemu jak dziecko. Oni mu obiecali kasę na „socjal” za układ z bankami. Niech pan coś napisze, na litość boską, bo tak nie może być.

Panie Piotrze, pan nie ma pojęcia co się dzieje w BOR! Tam dalej są ludzie z PO i SLD, sami kuzyni i szwagrowie, co to roboty nie mieli, poziom intelektualny zero, jak Janicki. Błaszczak wymienił górę, na takich, co nie pyskują i służą jak zawsze. Nie wie pan o co chodzi z Misiewiczem? Powiem panu! Sam Kaczyński ma dość, ale Macierewicz buduje swoją pozycję w partii i ma w dupie wszystko, na Smoleńsku tyle zarobił, że jest nie do ruszenia i tylko o tu chodzi. O taki głupi, to ja już niestety jestem, taki głupi to aż tak. Piszę, co mi podrzucają ze środka PiS, bo w umiarkowanej głupocie swojej widzę dokładnie to samo, tylko w przeciwieństwie do informatorów nie ryzykuję żadnym stołkiem i interesem. Wypadek z Premier Beatą Szydło i to, co się wokół tego działo, to dla mnie cezura. Nie potrzebuję kolejnych donosów, żeby wiedzieć gdzie prowizorka nas zaprowadzi.

Jacek walczy o to, żeby być prezesem, Marzena o to, żeby być wydawcą, Mariusz, żeby nie beknąć, Antek o schedę po albo i przed Jarosławem, Mateusz bije się o premiera, orszak posłów ciągnie Prezesa na coraz bardziej groteskowe miesięcznice, bo to najkrótsza droga do jedynki na liście. Obok tych interesów i donosów usiłuje przetrwać Beata Szydło, która bierze wszystkie „męskie” ambicje na swoje plecy. Z takim samym garbem idzie Prezydent Duda, kopany po kostkach przez swoich tylko i wyłącznie dla zabawy, a nad całym tym przedszkolem musi zapanować Jarosław Kaczyński. Takie to jest życie w polityce, po roku od zdobycia władzy i jestem święcie przekonany, że w skrzynce widomości mi nie zabraknie. Władza to jest coś takiego, co odbija najszybciej, nawet pieniądze nie mają takiego tempa.

Strony

23004 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

13 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  jak dowiemy się dlaczego sie tak boją ruszyc kogokolwiek to sie wszystko wyjaśni..mają dla siebie "usłużne media"..to mogą robić wszystko..m.in manipulować faktami..robić ze wszystkiego medialny "szoł"..tak jak ostatnie wystąpienie antoniego na spec-komisji smoleńskiej..czy też teatrzyk z komisją ambergold..wszystko POd publiczkę..a na żadne wyroki więzienia perspektyw nie widać..(już mówiłem ze tłumaczonko "stanem" polskiego sądownictwa;przestało do mnie juz dawno docierać??myślę ze do wielu inteligentnych łudzi również!)

 2. Do cichy1974
  Też z tym "stanem " sądownictwa tak myślałem ...do momentu INFO O "KRÓLU METODY NA WNUCZKA" .Wszystko ,ale to wszystko było "na niego" żeby go zamknąć ,i co ta ci..a sędzina zrobiła ....wypuściła za "jego kieszonkowe" na wykałaczki .
  Żeby coś zasiać ,pierwsze TRZEBA ZAORAĆ ......sądy...BOR....itd

 3. avatar

  Wczoraj sluchalem na you-tube programu o komornikach. Sytuacje tam przytaczane, po prostu w glowie nie mieszcza sie. Jak wynika z tego programu (sa 2 czesci), sa prawnicy, prokuratorzy, sedziowie, komornicy, ktorzy sa jedna wielka mafia. Komornicy zarabiaja od 10 000 do 100 000, srednia 50 000, pracuja w/w zespolach, ludzie traca majatki, nieruchomosci, oszczednosci calego zycia na te chieny i pasozyty spoleczne. Przyklad, jedna kobieta przez komornika stracila samochod, pani komornik w studio odpowiada „czy warto było wdawać się w dyskusję, bujke”?,…ta pani komornik jest kompletna idiotka.

  Polecam caly program, a jesli nie to warto posluchac, chociaz ten fragment

  https://twitter.com/tvp_info/status/830580125112684549

 4. Nieco obok tematu, ad. Misiewicza - chyba wszyscy zapomnieli, że to właśnie obśmiewany (i co sam przyznaję, niezbyt lotny) Misiewicz wszedł z buta do tzw CEK NATO (chyba nie sam, był razem z nim chyba jakiś adwokat), które było de facto dziuplą FSB w siedzibie kontrwywiadu wojskowego, czego potwierdzeniem był herb FSB znaleziony w tej dziupli. Wszedł, mimo, że Żandarmeria Wojskowa odmówiła wejścia razem z nim, za co natychmiast poleciał ze stanowiska dowódca tej formacji. Przy okazji zostało ujawnione, że posłowie Brejza i Biernacki stamtąd byli sterowani - znaleziono teksty interpelacji poselskich, które przedkładali. I pewnie za to Misiewicz dostał ten Złoty Medal zasługi, o który było tyle kontrowersji i pewnie też dlatego A.Macierewicz może mieć jeden z powodów, żeby nie pozbywać się Misiewicza - chodzi o lojalność, polecam 2-gi raz http://naszeblogi.pl/65654-strach-przed-mediami-problem-jaroslawa-kaczynskiego . Misiewicz ma teraz problemy prawne za to wejście i tym bardziej go nie można zostawić tylko dlatego, że media głównego rozbryzgu pastwią się nad nim. I wcale nie jestem przeciw, żeby A.Macierewicz został "pierwszą osobą decyzyjną" w państwie - ostatnia pyskówka gen.Różańskiego na okoliczność jego odejścia z armii potwierdza słuszność i skuteczność działań A.Macierewicza, tym bardziej, skoro jak sam piszesz, J.Kaczyński daje się wodzić za nos swojemu otoczeniu.

 5. Zostawilem sobie felieton pana Piotra na sam koniec dnia a wlasciwie na pozny wieczor i dostalem z liscia w twarz chyba na otrzezwienie. Ten facet zawsze jest o krok z przodu i nie wiem czy widzi troche dalej ale na pewno z innej perspektywy. Dobry krytyczny tekst. Wywazony i bez ciosow siekiera jak np. u Sciosa. Przewaznie nie ma potrzeby walenia pala w leb a zwyczajny kop w dupe wystarczy zeby kogos wyprostowac.

  Pani Premier ma jeszcze jeden powazny problem w niedalekiej przyszlosci: Brexit. Mlody Morawiecki juz zaciera rece na mysl o 900 tys rak do pracy. Ale ci ludzie po 10 latach  na zmywaku z prawie zadnymi kosztami prowadzenia dzialalnosci gospodarczej, z 60 tys zlotych wolnymi od podatku, z 6 tys w gore wyplata regularnie wplywajaca na konto i cenami podobnymi jak w Polsce beda wypchnieci z UK i zderza sie z 2 tys brutto gwarantowanymi przez rzad PiS-u. Oni wszyscy maja rodziny w kraju. Ci ludzie pojda na wybory. Pisze to jako realista i bez oceniania emigracji zarobkowej ktorej sam jestem czescia. Oferta PiS-u bedzie musiala byc naprawde atrakcyjna zeby zrekompensowac poczucie straty.

 6. Czyli słusznie intuicja mi podpowiadała, że drużynie nogi się poplątały, chociaż tak ładnie i równo maszerowała w kampanii? Nie wiem czy się ogarną, ale mobilizujący nahaj na pewno by się przydał.

 7.  Hmmm...pierwszy raz, od dluzszego czasu, przyszlo mi nie zgodzic sie z MK!

  P.AndrzejR2 - Zgoda! ;)

 8. Panie Piotrze! Niech Pan nie bedzie (znowu);) naiwny, prosze!

 9. avatar

  Krytyka PIS z mojego doświadczenia z ostatnich dni: Nie ruszać remittance (przekazów z zagranicy)!!!

  Policzyłam, jest w Polsce 18 osób, którym pomagam, bo oni potrzebują pomocy, a ja mogę pomóc. Teraz po raz pierwszy zdarzyło się wezwanie do urzędu celnego, trzeba zapłacić 2% cła i 23% VAT. Czym ci ludzie mają zapłacić za moją pomoc? Uszczelnianie VAT rozumiem, ale złodziei gonić a nie tych, którzy otrzymują jałmużny! Remittance to jest ponad 6 miliardów $ rocznie w dobrach przekazywanych z zagranicy na rzecz rodzin potrzebujących w Polsce. Będziecie się musieli z tym pożegnać, kraj w sensie dopływu środków do PKB, ludzie w sensie otrzymywanej pomocy.

 10. O wypadku w Oświęcimiu wiem prawie wszystko!  Przede wszystkim winny jest chłopak, bo wyjechał swoim fiacikiem z domu. Dodatkowo chłopak wykazał się niespotykanym u ludzi refleksem, gdyż zdążył zajechać drogę drugiemu pojazdowi jadącemu w "kolumnie". Ja mógłbym to uczynić gdyby "kolumna" pędziła z prędkością nie większą niż 5 km/h. Należy przebadać chłopaka!  

 11. Strony