Reklama

W dzień po śmierci Claude Levi-Straussa, prezydent pomyślał, że jak nalewa sobie kawę, to działa jego wolna wola, a jeśli coś do tej kawy potem dolewa, uruchamiają się czynniki strukturalne, nad którymi nie ma kontroli. Ponieważ był to również dzień politycznej śmierci Václava Klausa, któremu prezydent nigdy szczególnie dobrze nie życzył, ale jednak klausowej prokrastynacji traktatowej jakoś kibicował, główny dysponent orłów białych bardziej niż kiedyś zapragnął lepiej zrozumieć tajniki własnej duszy.

Jak wielu ludzi, którzy o poranku odczuwają suchość w gardle, z miejsca znalazł się na pozycjach sartrowskich, strukturalistycznym radykalnie przeciwstawnych i równie przedawnionych, dających wolność, ale nie dających nadziei.

Reklama

Wypiwszy kolejną filiżankę czarnej jak smoła kawy, pobudził się nieco, ale pojął, że niczym jest samo pobudzenie, jeśli nie jest pobudzeniem ku szczęściu. Dolał więc do kawy to i owo i wydało mu się, że struktura nie jest pojęciem empirycznym, a tylko koniecznym postulatem teorii, czy jakoś tak, nie wiadomo, bo dosyć się już wtedy w sumie wkurwił. W każdym razie, kiedy Szczygło wszedł, sprawy zaszły daleko:

— Nic nie mówcie Szczygło, poślijcie kogoś na hlavnú stranku Vaclava Klausa, dowiedzcie się jak można było podpisać traktat kosztem niepodległości własnego kraju.
— Byłem tam już, panie prezydencie, byłem tam wielokrotnie, i przybywam dowiedzieć się czy BBN powinienem się ze stanowiskiem prezydenta Kluasa zgodzić czy też je odrzucić. Widzę, że jeśli chodzi o wyrok czeskiego Trybunału Konstytucyjnego, to Klaus nie tylko obsahu czyli treści tej decyzji nie lubi, ale również formou. Odmawia też Trybunałowi Konstytucyjnemu prawa formulovania povinnosti prezidenta, a jednak decyzji tego Trybunału w końcu ulega. Chętnie pójdziemy czeskim braciom na pomoc w ramach artykułu piątego Paktu Atlantyckiego, ale jak na razie analizy wiodą nas ku konkluzji, że po pierwsze powinniśmy aresztować prezydenta Klausa.
— Prymitywnie myślicie. Całość często jest większa niż suma składających się na nią części. Można nie lubić formou, można nie lubić obsahu, a jednak lubić je ne sais quoi traktatu.
— Biuro analiz BBN ustaliło, że po czesku je ne sais quoi to zvláštního. Ale co jest zvláštníhem traktatu?
— Jego struktura, Szczygło, jego ukryta struktura, dokonująca się i przygniatająca nas czy tego chcemy czy nie. Jego samomitologizacja, która staję się prawdą w akcie mitycznego myślenia. Niby kompletny prawny gniot, ale będzie jednak obowiązywać.
— Czy zachodzi wobec tego potrzeba ruszenia na ratunek Pradze?
— Przez jakiś czas to ja się w ogóle nie będę teraz ruszał. Były wice-dyrektor Bumaru, przy tym człowiek Maciarewicza, Szatkowski, prawdziwy silovnik, jak trzeba to i po pysku da w ciemnym pomieszczeniu zupełnie bez powodu, zawiaduje teraz telewizją, która w naszych czasach jest elementem ściśle strukturalnym, można powiedzieć, tej struktury najważniejszym elementem. Lubię moją prezydenturę, nie lubię jednak, że ludzie nie lubią mnie. Wobec tego nie będę na pole w ogóle wychodzić. Nic nie próbujcie mówić, dość już tego, przecież umysłowość macie w sumie dziką, w niczym osobowości żoliborskiej nie przypominającą.
— Jestem zdolny do abstrakcyjnego myślenia. Znam czterdzieści sześć odrębnych terminów na bezpieczeństwo.
— Jakie to niby, wewnętrzne, zewnętrzne, energetyczne, żywnościowe, zdrowotne, edukacyjne, co jeszcze?
— Od powietrza, głodu, ognia i wojny, i od Szatana, który w dom przychodzi i dusze zwodzi, od zdrady, od nagłej i niespodziewanej śmierci…
— Tak to można bez końca, od dodając, od dwutlenku węgla, oddyskryminacji kobiet, od protekcjonizmu, od środowiska degradacji. Dziką macie osobowość, dziką.
— Wolałby nieoswojoną raczej niż dziką, panie prezydencie.
— Też mi różnica. Co się niby oswaja, jeśli nie dzikość. A nowych zagrożeń się uczcie, nie jesteśmy już niepodległym państwem.
— Dlaczego nie powiadomiono o tym BBN?
— Bumar teraz tym się bezpośrednio zajmie. Poza tym, jak bym to ogłosił, to by tu Czesi zaraz wkroczyli.
— Deprese je s vámi pravděpodobně, pane prezidente.
— Pro malou míru, prodal své vlastní zemi.
— O nezávislosti může bojovat.
— Bumar teraz tym się bezpośrednio zajmie, ze strutkurą, Szczygło, tylko strukturą.

Zdjęcia do notki: http://balsamlomzynski.blox.pl/2009/11/414-Czechy-powoluja-sie-sie-na-ar…

Reklama

74 KOMENTARZE

 1. hmmm
  Dżdże dżdżyste dżdża za oknem, wiec ma ekspresyjność depresyjna się w dżdżystości zanurza i nurza z rozkoszą.

  Braci Czechów ratować rzecz słuszna, lecz czas nie ten, wiosna ku temu słuszna wydaje się porą.
  Ja jednak, jak by co to bardziej słowackich braci bym ratował, bo bliżej mam.
  Jeśli Bumar Pragę wyzwoli to ja deklaruje iż na Bratysławę się udam, czy dotrę to nie wiem, bo po drodze winnic mrowie.
  “Lubicz” Wiedeń wyzwoli a i Budapesztu tez pewnie w potrzebie nie opuści (ktoś jeszcze braćmi bałkańskimi się zajmie) i tym sposobem to co stracone zdawało by się nieodwołanie na powrót jednością się stanie.

 2. hmmm
  Dżdże dżdżyste dżdża za oknem, wiec ma ekspresyjność depresyjna się w dżdżystości zanurza i nurza z rozkoszą.

  Braci Czechów ratować rzecz słuszna, lecz czas nie ten, wiosna ku temu słuszna wydaje się porą.
  Ja jednak, jak by co to bardziej słowackich braci bym ratował, bo bliżej mam.
  Jeśli Bumar Pragę wyzwoli to ja deklaruje iż na Bratysławę się udam, czy dotrę to nie wiem, bo po drodze winnic mrowie.
  “Lubicz” Wiedeń wyzwoli a i Budapesztu tez pewnie w potrzebie nie opuści (ktoś jeszcze braćmi bałkańskimi się zajmie) i tym sposobem to co stracone zdawało by się nieodwołanie na powrót jednością się stanie.

 3. Witam. Mam parę próśb. Można
  Witam. Mam parę próśb. Można u nas normalnie wklejać zdjęcia, wystarczy, że włączysz “edytor GRAFICZNY”, w którym również wklejasz tekst za pomocą ikony “wklej z Worda”. Zdjęcia wklejasz ikoną obrazka, poprzez wstawienie linku ze swojej strony, a link zdjęcia na swojej stronie kopiujesz prawym klawiszem myszy. Nie mam nic przeciw temu, że reklamujesz tutaj swój blog, ale link z odnośnikami pod każdym tekstem do zdjęć i treści na Twoim blogu wygląda fatalnie, mówiąc wprost i szczerze jak spam. W związku z tym umieściłem w Twoim profilu link na stałe do Twojego bloga, jeśli masz jakiś banerek, mogę Ci wkleić baner. Chciałbym po prostu aby wyglądało to profesjonalnie i miało ręce i nogi. Tak, żebyś i Ty i My coś z tego mieli w ramach cywilizowanych warunków wymiany i współpracy. Oczywiście miło by było gdybyś umieścił link do Kontrowersji, na swoim portalu, ale to tylko drobna sugestia. Poprawiłem czcionki i wkleiłem zdjęcia, linku nie usuwam, ale proszę w przyszłości o taką formę wklejania tekstów. Chodzi też, a raczej przede wszystkim, o szacunek dla Czytelników i Użytkowników portalu, którzy jeśli chcą to zajrzą na Twój blog, ale jeśli nie mają ochoty, mają tutaj wpis tej samej jakości i treści. Pozdrawiając i dziękując za wpisy na portalu, wyrażam głęboka nadzieję, że te drobne uwagi/prośby uczynią naszą współpracę jeszcze bardziej owocną.

  • Hmmmmm…
   Cywilizowane warunki? Profesjonalnie? szcunek dla Czytelników i Użytkowników? Głęboka nadzieja, bardziej owocna współpraca?

   Mówię przecież, że edytor się sfilcował.

   Wkurwiony strasznie, normalnie zielenieje, bagaż na siedzieniu, buty zdjęte, w butach mokro, a gdzie konduktor, jakie to są właściwie warunki podróży, pani na następnej stacji? ja też proszę pani wysiadam, nie można tyle czasu lekarza publicznego blokować, wszystkich pani problemów za jedną wizytą się nie wyjaśni, do kościoła lepiej, okrycia wierzchnie w szatni, a szalik to wierzchni jest czy podspodni? Urząd nie zwraca, niezależnie od stanu nawierzchni.

   • Edytor się sfilcował to
    Edytor się sfilcował to prawda, pracujemy nad tym, ale mam głęboką nadzieję, że profesjonalnie i cywilizowanie z szacunkiem dla Użytkowników, się uporamy. Język oficjalny stąd się bierze, że prośby czysto techniczne i porządkujące, co więcej z pożytkiem również dla Ciebie, a ja tu niestety w 1000 ról występuję próbując ogarnąć ten bajzel. Jak widzisz nie jesteś tu źle traktowany, a wręcz przeciwnie. Twoje teksty trafiają na SG i po prostu głupio wygląda tekst polecany ze spamem w środku. Mnie to szczerze mówiąc wisi i pewnie większości starych bywalców też, ale Strona Głowna portalu to też powód, dla którego goście zostaną lub uciekną. Stąd moja troska o detale, ale istotne detale. To tak jakby Onet, czy inna WP wklejał tekst na głównej, w którym jest informacja, że resztę sobie doczytacie w Wyborczej. Wiesz o co chodzi i tylko o to chodzi.

    • Czasem tak się wypowiadamy,
     Czasem tak się wypowiadamy, nie ma rady, ale, wiesz, mogę szczerze? Ja nie muszę, przychodzi taki, wiesz, ja nawet nie to, żebym nie lubił, co mnie to właściwie obchodzi, no zwisa mi, mówię jak jest, ale wolę żeby człowiek kulturalnie zagadał, wiadomo po co przychodzą, ale nie musi od razu walić w mordę i żonę obrażać, wiesz jaka ona jest. Nie bądźmy dziećmi, lepiej już, ach co ja tu będę, wiesz jak jest, w sumie chodzi o trochę kultury.

     • Za kulturę to ja życie oddam,
      Za kulturę to ja życie oddam, dlatego kulturalnie proszę o drobne techniczne, ale bardzo istotne poprawki. Drugi dzień walczę z edytorem i innymi skryptami, spojówki mi się zapaliły i ledwie widzę, stąd też prośby techniczne ubieram w techniczną krótką formę. Z Twojej tu obecności jestem szczerze rad i do publikacji zachęcam, rozumiem indywidualizm i duszę rozczochraną, gdyż sam się poczuwam, ale proszę o drobne korekty, które nikomu nie zaszkodzą i wszystkim pomogą. Jak się uporam z edytorem i oczami obiecuję pogadać jak człowiek i odczytać wszelkie metafory.

     • Za mało pan ostatnio
      Za mało pan ostatnio spacerujesz Stiepan Trofymowicz, jak lekarz zalecił, choć raz dziennie, i bez tużurka, przecież wełniany, zdjąć, ale byle gdzie nie rzucać, wokół fontanny na płaszdzadzi newskiej, jak się pan dziwnie jakoś odżywia, ten salceson na biurku, a jakież to ma znaczenie, że głowizna, czy to artysta je głowiznę? dość panu na warzywa przysyłam, ja teraz wychodzę, i jeśli się panu Stiepan Trofymowicz wydaje, że ja tak się pozwolę traktować, to proszę pamiętać, że gubernator, ale przecież pan i tak nic z tego nie rozumie, pan przecież jest właściwie zupełne dziecko; proszę wybaczyć Stiepan Trofymowicz, byłam ostatnio niesprawiedliwa, niech pan te listy spali, ja nawet służącej Kropkinie mówiłam dzisiaj, że za bardzo biję, nie powinnam na odlew bez żadnych wyjaśnień. Niech pan już nie biegnie, to i tak na nic, pan taki nieforemny Stiepan Trofymowicz, czy myśmy kiedyś się w ogóle do siebie fizycznie zbliżyli? Boże, co ja mówię, idę, niech pan tu posprząta, tę głowiznę przynajmniej.

     • Klasyfikacja pomieszczeń, oświetlenia, rodzajów zagrożeń
      W ZALEŻNOŚCI OD CZASU PRZEBYWANIA PRACOWNIKÓW, POMIESZCZENIA PRACY DZIELIMY NA:

      POMIESZCZENIA NA POBYT STAŁY- łączny czas przebywania tego samego pracownika w ciągu jednej doby przekracza 4 godziny

      POMIESZCZENIA NA POBYT CZASOWY – łączny czas przebywania tego samego pracownika w ciągu jednej doby trwa od 2 do4 godzin

      W pomieszczeniach pracy, w których występują czynniki szkodliwe dla zdrowia takie jak (wysoka temperatura, hałas, drgania promieniowanie,gazy, pyły,ip)powinny być zastosowane rozwiązania techniczne uniemożliwiające przedostawanie się tych czynników do innych pomieszczeń pracy oraz do pomieszczeń higieniczno sanitarnych

      OŚWIETLENIE- ważny czynnik wpływa na wydajność pracy,wypadki przy pracy oraz zdrowie pracownika.Niewłaściwe warunki oświetleniowe wywołują wiele niekorzystnych zmian i reakcji organizmu ludzkiego,co prowadzi do zmęczenia oczu i pogorszenia stanu psychicznego
      Dobre i racjonalne oświetlenie przynosi wiele korzyści np.
      – Umożliwia uzyskanie najwyższego poziomu produkcji pod względem danej ilości i jakości
      – Zmniejsza ryzyko wypadku
      – Zapobiega potrzebie nadwerężenia wzroku,a zarazem przedwczesnemu jego osłabieniu
      – Przyczynia się do usprawnienia transportu wewnętrznego
      – Ułatwia rozróżnienie właściwych barw w otoczeniu
      – Stwarza poczucie wygody i estetyki oraz dobre ogólne samopoczucie

      Chcąc jak najlepiej wykorzystać światło,należy oświetlenie przystosować do danego wzroku człowieka.
      PODZIAŁ OŚWIETLELNA WYSTĘPUJĄCEGO NA STANOWISKU PRACY:

      OŚWIETLENIE DZIENNE – najprostszy rodzaj oświetlenia, lecz ze względu na nasze warunki klimatyczne musi być wspomagane przez oświetlenie sztuczne(elektryce).

      PODZIAŁ OŚWIETLENIA DZIENNEGO:

      – Górne, jeżeli światło pada przez świetliki dachowe
      – Boczne,jeżeli światło dzienne pada przez okna
      – Mieszane(łącznie górne i boczne)

      Najlepszym oświetleniem jest oświetlenie górne, ponieważ stwarza możliwości równomiernego oświetlenia pomieszczenia.

      OŚWIETLENIE SZTUCZNE- niezależnie od oświetlenia dziennego w pomieszczeniach pracy,należy zapewnić oświetlenie elektryczne o parametrach zgodnych z Polskimi Normami.

      Oświetlenie elektryczne traktuje się jako niewystarczające lub niezadowalające w zależności od przeznaczenia oświetlenie elektryczne dzielimy na:
      PODSTAWOWE -przewidziane dla danego rodzaju pomieszczenia. Ten rodzaj oświetlenia dzielimy na:

      OŚWIETLENIE OGÓLNE- oświetlenie przestrzeni bez uwzględnienia szczególnych wymagań, dotyczących oświetlenia niektórych jej części.Ogólne oświetlenie sztuczne pomieszczenia przeznaczonego na stały pobyt ludzi powinno zapewnić odpowiednie warunki używania całej jego powierzchni.

      OŚWIETLENIE MIEJSCOWE- oświetlenie niektórych części przestrzeni np. miejsc pracy z uwzględnieniem szczególnych potrzeb oświetleniowych jak zwiększenie natężenie oświetlenia itp.

      OŚWIETLENIE ZŁOŻONE – na to oświetlenie składa się z oświetlenia ogólnego i miejscowego

      AWARYJNE- stosowane w pomieszczeniach i miejscach pracy, w, których w razie awarii oświetlenia podstawowego mogą wystąpić zagrożenia dla zdrowia lub życia pracowników.

      Oświetlenie awaryjne należy stosować w:
      – pomieszczeniach produkcyjnych, magazynowych,oraz przeznaczonych na pobyt ludzi , w których poruszenie się ludzi w ciemnościach może spowodować wybuch, pożar lub inne zagrożenie dla
      – życia lub zdrowia, a także mających powierzchnię użytkową ponad 2000m
      – budynkach użyteczności publicznej, obejmujących :
      – sale sportowe i widowiskowe z widowniami na ponad300 osób
      – sale zebrań i auditoria o 300 i więcej osób
      – pomieszczenia handlowe o powierzchni ponad 300 m oraz skarbce
      – budowlach zamieszkania zbiorowego przeznaczonych dla więcej niż 200 osób
      Pomieszczeniach przeznaczonych na pobyt stały ludzi oraz na drogach komunikacji wewnętrznej, oświetlonych wyłącznie światłem sztucznym o powierzchni powyżej 1000m

      PODZIAŁ OŚWIETLENIA AWARYJNEGO:

      OŚWIETLENIE BEZPIECZEŃSTWA-rodzaj oświetlenia awaryjnego umożliwiający bezpieczne dokończenie lub kontynuacje wykonanych czynności
      OŚWIETLENIE EWAKUACYJNE-umożliwiające łatwe i pewne wyjście z budynku w czasie zaniku oświetlenia podstawowego .Należy także stosować oświetlenie znaki wskazujące kierunki edukacji
      OŚWIETLENIE PRZESZKODOWE- stosowane w pomieszczeniu,jest używane przy zgaszonym oświetleniu,zasilane napięciem bezpiecznym,służące uwidocznieniu przeszkód wynikających z układu budynku, drogi komunikacyjnej lub sposobu ich użytkowania

      KLASY OŚWIETLENIOWE STOSOWANE W PRZEMYŚLE

      KLASA 1 – używana w pomieszczeniach, w których wykonywane są dokładne lub specjalne prace np. przemysł precyzyjny, prace biurowe, sale wykładowe, przychodnie lekarskie
      KLASA II- używane jest zwykle w pomieszczeniach, których wykonywana jest zwykła praca np. praca przy maszynach
      KLASAIII – używana jest w pomieszczeniach, których wykonywana jest zwykła praca np. praca w cięgnach

      WENTYLACJA- wymiana powietrza w pomieszczeniu lub jego części mających na celu usunięcie powietrza zużytego i zanieczyszczonego i wyprowadzenie powietrza zewnętrznego.Dokonuje się poprzez wentylacje naturalną.

      PODZIAŁ WĘTYLACJI WYSTĘPUJĄCEJ W PRZEMYŚLE;

      WENTYLACJA NATURALNA- zachodzi wskutek działania naturalnych sił przyrody tj. naporu siły wiatru, siła wyporku termicznego. Jeżeli jest spowodowana przez różnicę gęstości powietrza na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia to wtedy jest to wentylacja grawitacyjna
      Przy wykorzystywaniu dodatkowych elementów wspomagających i otwór o obliczonej regulowanej powierzchni będziemy mieli odczynienia z aeracją.
      Intensywność wentylacji określa krotność wymiany powietrza ( liczba wymian powietrza).
      Jest to liczba, która określa ile razy w ciągu godziny przepływa przez pomieszczenie strumień powietrza o objętości równej objętości pomieszczenia.
      Wentylacja naturalna stosowana jest w budynkach przemysłowych użyteczności publicznej,szkołach i garażach, budynkach mieszkalnych itp.
      Do wentylacji naturalnej można zaliczyć jeszcze:
      – infiltracje
      -eksfiltracje
      -przewietrzenie
      INFILTRACJA- zjawisko przenikania powietrza przez pory materiałów budowlanych oraz szczeliny wokół otworów do pomieszczenia , wobec czego nie może być kontrolowana przez użytkowników. Intensywność wymiany powietrza zależy od różnicy ciśnień między powietrzem wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia.
      EKSFILTRACJA – w odróżnieniu od infiltracji polega na wpływie powietrza z pomieszczenia przez otwory i nieszczelności w przegrodach
      PRZEWIETRZENIE- wymiana powietrza wywołana przez otwarcie okien.Przewietrzanie stosuje się,gdy powietrze zewnętrzne może być bezpośrednio wprowadzone do pomieszczenia przez otwory

      Wentylacja naturalna powinna zapewniać stałą, co najmniej półkrotną wymianę powietrza na godzinę z każdego pomieszczenia pracy

      WENTYLACJA MECHANICZNA-jest wynikiem działania urządzeń mechanicznych lub strumieniowych, wprawiających w powietrze w ruch.

      W pomieszczeniach pracy, w zależności od potrzeb, można stosować:
      Wentylację ogólną, powodującą wymianę powietrza w całym pomieszczeniu
      Wentylację miejscową, polegającą na wymianie powietrza w określonej przestrzeni w
      Pomieszczeniu, w obrębie stanowiska pracy lub urządzenia technologicznego.
      Wentylację awaryjną – pozwalającą w krótkim czasie obniżyć niebezpieczne stężenia substancji
      Toksycznych lub niebezpiecznych grożących wybuchem

      OGRZEWANIE POMIESZCZEŃ PRACY – w pomieszczeniach pracy należy zapewnić temperaturę odpowiednią do rozwoju wykonywanej pracy ( metod pracy i wysiłku fizycznego niezbędnego do jej wykonania) nie niższa niż 14 C (287 K),chyba, że względy technologiczne na to nie pozwalają.
      W pomieszczeniach pracy, w których jest wykonywana lekka praca fizyczna i w pomieszczeniach biurowych temperatura nie powinna przekraczać 18 C ( 291 K)
      Pomieszczenia i stanowiska pracy powinny być zabezpieczone przed niekontrolowaną emisją ciepła w drodze promieniowania, przewodzenia i konwekcji oraz przed napływem chłodnego powietrza zewnątrz

      b) Omówienie elementów stanowiska roboczego mający wpływ na bezpieczeństwo i higienę (np. pozycja przy pracy,oświetlenie miejscowe wentylacja miejscowa, urządzenia zabezpieczające,ostrzegawcze i sygnalizacyjne, narzędzia surowce i produkty)

      URZĄDZENIA ZABEZPIECZAJĄCE
      – Wyłączniki awaryjne, które odcinają napięcie jak np. wyłącznik różnicowo prądowy
      – Bezpiecznik topikowy

      Pracownik powinien pracować w miejscu wyznaczonym,przez swoich przełożonych.
      Pracownik powinien pamiętać o takich zasadach jak:
      – Do wykonywanej pracy używać narzędzi sprawnych,o każdej awarii powinien zawiadomić o tym swojego przełożonego,bądź oddać narzędzie do narzędziowni
      – Jeżeli dany pracownik zatrudniony jest przy maszynie i z jakiś względów ona nie chodzi powinien o tym zawiadomić sowiego przełożonego np. majstra
      – Jeżeli pracownik ma włosy długie przed przystąpieniem do pracy powinien je spiąć w warkocz
      – Podczas pracy z substancjami toksycznymi bądź rakotwórczymi należy postępować zgodnie z instrukcja i rozsądkiem pracownika

      c) Przebieg procesu pracy na stanowisku pracy w nawiązaniu do procesu produkcyjnego (działalności) w całej komórce organizacyjnej i zakładzie pracy
      d) omówienie zagrożeń występujących przy poszczególnych czynnościach na stanowisku pracy,wyników i oceny ryzyka zawodowego związanego z wykonywaną pracą i sposobów ochronny przed zagrożeniami oraz zasad postępowania w razie awarii:

     • Nareszcie coś konstruktywnego:)
      Bez czytania widzę że zajmujące, to dobry kierunek.
      I skoro już się zgadało o warsztacie – dziś jacyś ci Twoi bohaterowie zagubieni przestrzennie, to zabieg stylistyczny czy zwykła fuszerka jest?

     • Zagubieni, przestrzennie, że
      Zagubieni, przestrzennie, że się, znaczy, nie przechadzają pośród dzieł sztuki?
      Fuszerka jest, racja, czasu nie było, jak Ty mnie Izys znasz, tylko nie poniżaj, nie publicznie.

      Zresztą, ja w sumie obrażony dziś jestem i nie wiem czy tu będę wiele przebywał.

      Artysta nigdy nie spamuje, artysta cytuje.

     • Znaczy, znaczy. Brakuje mi, to się upominam:)
      Skoro artysta cytuje samego siebie, to pasuje tu jak ulał, widzi przecież co za towarzystwo pokręcone. Kura uraz ma po przejściach, na zimne dmucha i miarę jednakową przykładać próbuje. Może to konsekwencja jest, a może tylko grypa.

     • hmmm
      Ballada o kurczaku
      Idzie drogą kurcze blade pcha wózek z dobytkiem
      Wyrzucono je z kurnika bo chore i brzydkie
      Ledwo idzie kurcze blade wygląd ma mizerny
      Do lecznicy się dowlokło legło na portierni
      Tylko patrzeć aż niebawem wyciągnie kopyta A gdzie twoje skierowanie dyżurny się pyta
      Wnet na nosze je złożyli i nieśli po piętrach
      Do znanego specjalisty doktora Jastrzębia

      Coś dolega pyta Jastrząb nabijając fajkę
      Wciąż mi kurcze odpowiada odbija się jajkiem
      Niechaj pacjent się rozbiera zaraz coś poradzę
      Oskubane kurcze blade stanęło na wadze
      Blade jakieś anemiczne stoi ledwo dyszy
      Musisz kurcze się opalić już receptę pisze
      Nacieranie majerankiem polewanie winem
      Dużo miodu szczyptę soli kostkę margaryny

      Wkrótce kurcze od doktora nieśli wyleczone
      To już nie jest kurcze blade lecz kurcze pieczone

     • hmmm
      Kurcze blade
      Kupił dziadek jajko w sklepie
      I po brzuchu już się klepie
      Naszykował szklankę z cukrem
      Kogel mogel sobie utrę

      Naglę co to, awantura
      Dziura w jajku w jajku dziura
      A w tej dziurze kurcze blade
      Kurcze blade wrzasnął dziadek

      Kurcze blade kurcze blade
      I ze ściany porwał szpadę
      Leci kurcze blade z trwogi
      Za kurczęciem dziadek srogi

      Złapał dziadek kurcze blade
      Zrobię z ciebie marmoladę
      Marmolada lepsza z jabłka
      Powiedziała trzeźwo babka

      Lepiej upiec kurcze blade
      W piekarniku na obiadek
      Jak wsadzili je do pieca
      To dopiero była heca

      Bo uciekło z pieca dziurką
      I zostało tylko piórko
      Piórko blade piórko blade
      Które zjadł na obiad dziadek

     • Wiedziałem starszy1961, że
      Wiedziałem starszy1961, że Cię te klimaty kręcą. Jak co pisze to się musze kijami opędzać, żeby naśladownictw nadmiernych z mistrzem nie było.

     • To jest i kłopot wielki, a

      To jest i kłopot wielki, a nie tylko asset droga Izis; czasem też Janem Potockim lecę bez wyraźnego uzasadnienia.

      Dostojewskim (powyżej) to przynajmniej świadomie. A że klimat lubisz to miło.

       

 4. Witam. Mam parę próśb. Można
  Witam. Mam parę próśb. Można u nas normalnie wklejać zdjęcia, wystarczy, że włączysz “edytor GRAFICZNY”, w którym również wklejasz tekst za pomocą ikony “wklej z Worda”. Zdjęcia wklejasz ikoną obrazka, poprzez wstawienie linku ze swojej strony, a link zdjęcia na swojej stronie kopiujesz prawym klawiszem myszy. Nie mam nic przeciw temu, że reklamujesz tutaj swój blog, ale link z odnośnikami pod każdym tekstem do zdjęć i treści na Twoim blogu wygląda fatalnie, mówiąc wprost i szczerze jak spam. W związku z tym umieściłem w Twoim profilu link na stałe do Twojego bloga, jeśli masz jakiś banerek, mogę Ci wkleić baner. Chciałbym po prostu aby wyglądało to profesjonalnie i miało ręce i nogi. Tak, żebyś i Ty i My coś z tego mieli w ramach cywilizowanych warunków wymiany i współpracy. Oczywiście miło by było gdybyś umieścił link do Kontrowersji, na swoim portalu, ale to tylko drobna sugestia. Poprawiłem czcionki i wkleiłem zdjęcia, linku nie usuwam, ale proszę w przyszłości o taką formę wklejania tekstów. Chodzi też, a raczej przede wszystkim, o szacunek dla Czytelników i Użytkowników portalu, którzy jeśli chcą to zajrzą na Twój blog, ale jeśli nie mają ochoty, mają tutaj wpis tej samej jakości i treści. Pozdrawiając i dziękując za wpisy na portalu, wyrażam głęboka nadzieję, że te drobne uwagi/prośby uczynią naszą współpracę jeszcze bardziej owocną.

  • Hmmmmm…
   Cywilizowane warunki? Profesjonalnie? szcunek dla Czytelników i Użytkowników? Głęboka nadzieja, bardziej owocna współpraca?

   Mówię przecież, że edytor się sfilcował.

   Wkurwiony strasznie, normalnie zielenieje, bagaż na siedzieniu, buty zdjęte, w butach mokro, a gdzie konduktor, jakie to są właściwie warunki podróży, pani na następnej stacji? ja też proszę pani wysiadam, nie można tyle czasu lekarza publicznego blokować, wszystkich pani problemów za jedną wizytą się nie wyjaśni, do kościoła lepiej, okrycia wierzchnie w szatni, a szalik to wierzchni jest czy podspodni? Urząd nie zwraca, niezależnie od stanu nawierzchni.

   • Edytor się sfilcował to
    Edytor się sfilcował to prawda, pracujemy nad tym, ale mam głęboką nadzieję, że profesjonalnie i cywilizowanie z szacunkiem dla Użytkowników, się uporamy. Język oficjalny stąd się bierze, że prośby czysto techniczne i porządkujące, co więcej z pożytkiem również dla Ciebie, a ja tu niestety w 1000 ról występuję próbując ogarnąć ten bajzel. Jak widzisz nie jesteś tu źle traktowany, a wręcz przeciwnie. Twoje teksty trafiają na SG i po prostu głupio wygląda tekst polecany ze spamem w środku. Mnie to szczerze mówiąc wisi i pewnie większości starych bywalców też, ale Strona Głowna portalu to też powód, dla którego goście zostaną lub uciekną. Stąd moja troska o detale, ale istotne detale. To tak jakby Onet, czy inna WP wklejał tekst na głównej, w którym jest informacja, że resztę sobie doczytacie w Wyborczej. Wiesz o co chodzi i tylko o to chodzi.

    • Czasem tak się wypowiadamy,
     Czasem tak się wypowiadamy, nie ma rady, ale, wiesz, mogę szczerze? Ja nie muszę, przychodzi taki, wiesz, ja nawet nie to, żebym nie lubił, co mnie to właściwie obchodzi, no zwisa mi, mówię jak jest, ale wolę żeby człowiek kulturalnie zagadał, wiadomo po co przychodzą, ale nie musi od razu walić w mordę i żonę obrażać, wiesz jaka ona jest. Nie bądźmy dziećmi, lepiej już, ach co ja tu będę, wiesz jak jest, w sumie chodzi o trochę kultury.

     • Za kulturę to ja życie oddam,
      Za kulturę to ja życie oddam, dlatego kulturalnie proszę o drobne techniczne, ale bardzo istotne poprawki. Drugi dzień walczę z edytorem i innymi skryptami, spojówki mi się zapaliły i ledwie widzę, stąd też prośby techniczne ubieram w techniczną krótką formę. Z Twojej tu obecności jestem szczerze rad i do publikacji zachęcam, rozumiem indywidualizm i duszę rozczochraną, gdyż sam się poczuwam, ale proszę o drobne korekty, które nikomu nie zaszkodzą i wszystkim pomogą. Jak się uporam z edytorem i oczami obiecuję pogadać jak człowiek i odczytać wszelkie metafory.

     • Za mało pan ostatnio
      Za mało pan ostatnio spacerujesz Stiepan Trofymowicz, jak lekarz zalecił, choć raz dziennie, i bez tużurka, przecież wełniany, zdjąć, ale byle gdzie nie rzucać, wokół fontanny na płaszdzadzi newskiej, jak się pan dziwnie jakoś odżywia, ten salceson na biurku, a jakież to ma znaczenie, że głowizna, czy to artysta je głowiznę? dość panu na warzywa przysyłam, ja teraz wychodzę, i jeśli się panu Stiepan Trofymowicz wydaje, że ja tak się pozwolę traktować, to proszę pamiętać, że gubernator, ale przecież pan i tak nic z tego nie rozumie, pan przecież jest właściwie zupełne dziecko; proszę wybaczyć Stiepan Trofymowicz, byłam ostatnio niesprawiedliwa, niech pan te listy spali, ja nawet służącej Kropkinie mówiłam dzisiaj, że za bardzo biję, nie powinnam na odlew bez żadnych wyjaśnień. Niech pan już nie biegnie, to i tak na nic, pan taki nieforemny Stiepan Trofymowicz, czy myśmy kiedyś się w ogóle do siebie fizycznie zbliżyli? Boże, co ja mówię, idę, niech pan tu posprząta, tę głowiznę przynajmniej.

     • Klasyfikacja pomieszczeń, oświetlenia, rodzajów zagrożeń
      W ZALEŻNOŚCI OD CZASU PRZEBYWANIA PRACOWNIKÓW, POMIESZCZENIA PRACY DZIELIMY NA:

      POMIESZCZENIA NA POBYT STAŁY- łączny czas przebywania tego samego pracownika w ciągu jednej doby przekracza 4 godziny

      POMIESZCZENIA NA POBYT CZASOWY – łączny czas przebywania tego samego pracownika w ciągu jednej doby trwa od 2 do4 godzin

      W pomieszczeniach pracy, w których występują czynniki szkodliwe dla zdrowia takie jak (wysoka temperatura, hałas, drgania promieniowanie,gazy, pyły,ip)powinny być zastosowane rozwiązania techniczne uniemożliwiające przedostawanie się tych czynników do innych pomieszczeń pracy oraz do pomieszczeń higieniczno sanitarnych

      OŚWIETLENIE- ważny czynnik wpływa na wydajność pracy,wypadki przy pracy oraz zdrowie pracownika.Niewłaściwe warunki oświetleniowe wywołują wiele niekorzystnych zmian i reakcji organizmu ludzkiego,co prowadzi do zmęczenia oczu i pogorszenia stanu psychicznego
      Dobre i racjonalne oświetlenie przynosi wiele korzyści np.
      – Umożliwia uzyskanie najwyższego poziomu produkcji pod względem danej ilości i jakości
      – Zmniejsza ryzyko wypadku
      – Zapobiega potrzebie nadwerężenia wzroku,a zarazem przedwczesnemu jego osłabieniu
      – Przyczynia się do usprawnienia transportu wewnętrznego
      – Ułatwia rozróżnienie właściwych barw w otoczeniu
      – Stwarza poczucie wygody i estetyki oraz dobre ogólne samopoczucie

      Chcąc jak najlepiej wykorzystać światło,należy oświetlenie przystosować do danego wzroku człowieka.
      PODZIAŁ OŚWIETLELNA WYSTĘPUJĄCEGO NA STANOWISKU PRACY:

      OŚWIETLENIE DZIENNE – najprostszy rodzaj oświetlenia, lecz ze względu na nasze warunki klimatyczne musi być wspomagane przez oświetlenie sztuczne(elektryce).

      PODZIAŁ OŚWIETLENIA DZIENNEGO:

      – Górne, jeżeli światło pada przez świetliki dachowe
      – Boczne,jeżeli światło dzienne pada przez okna
      – Mieszane(łącznie górne i boczne)

      Najlepszym oświetleniem jest oświetlenie górne, ponieważ stwarza możliwości równomiernego oświetlenia pomieszczenia.

      OŚWIETLENIE SZTUCZNE- niezależnie od oświetlenia dziennego w pomieszczeniach pracy,należy zapewnić oświetlenie elektryczne o parametrach zgodnych z Polskimi Normami.

      Oświetlenie elektryczne traktuje się jako niewystarczające lub niezadowalające w zależności od przeznaczenia oświetlenie elektryczne dzielimy na:
      PODSTAWOWE -przewidziane dla danego rodzaju pomieszczenia. Ten rodzaj oświetlenia dzielimy na:

      OŚWIETLENIE OGÓLNE- oświetlenie przestrzeni bez uwzględnienia szczególnych wymagań, dotyczących oświetlenia niektórych jej części.Ogólne oświetlenie sztuczne pomieszczenia przeznaczonego na stały pobyt ludzi powinno zapewnić odpowiednie warunki używania całej jego powierzchni.

      OŚWIETLENIE MIEJSCOWE- oświetlenie niektórych części przestrzeni np. miejsc pracy z uwzględnieniem szczególnych potrzeb oświetleniowych jak zwiększenie natężenie oświetlenia itp.

      OŚWIETLENIE ZŁOŻONE – na to oświetlenie składa się z oświetlenia ogólnego i miejscowego

      AWARYJNE- stosowane w pomieszczeniach i miejscach pracy, w, których w razie awarii oświetlenia podstawowego mogą wystąpić zagrożenia dla zdrowia lub życia pracowników.

      Oświetlenie awaryjne należy stosować w:
      – pomieszczeniach produkcyjnych, magazynowych,oraz przeznaczonych na pobyt ludzi , w których poruszenie się ludzi w ciemnościach może spowodować wybuch, pożar lub inne zagrożenie dla
      – życia lub zdrowia, a także mających powierzchnię użytkową ponad 2000m
      – budynkach użyteczności publicznej, obejmujących :
      – sale sportowe i widowiskowe z widowniami na ponad300 osób
      – sale zebrań i auditoria o 300 i więcej osób
      – pomieszczenia handlowe o powierzchni ponad 300 m oraz skarbce
      – budowlach zamieszkania zbiorowego przeznaczonych dla więcej niż 200 osób
      Pomieszczeniach przeznaczonych na pobyt stały ludzi oraz na drogach komunikacji wewnętrznej, oświetlonych wyłącznie światłem sztucznym o powierzchni powyżej 1000m

      PODZIAŁ OŚWIETLENIA AWARYJNEGO:

      OŚWIETLENIE BEZPIECZEŃSTWA-rodzaj oświetlenia awaryjnego umożliwiający bezpieczne dokończenie lub kontynuacje wykonanych czynności
      OŚWIETLENIE EWAKUACYJNE-umożliwiające łatwe i pewne wyjście z budynku w czasie zaniku oświetlenia podstawowego .Należy także stosować oświetlenie znaki wskazujące kierunki edukacji
      OŚWIETLENIE PRZESZKODOWE- stosowane w pomieszczeniu,jest używane przy zgaszonym oświetleniu,zasilane napięciem bezpiecznym,służące uwidocznieniu przeszkód wynikających z układu budynku, drogi komunikacyjnej lub sposobu ich użytkowania

      KLASY OŚWIETLENIOWE STOSOWANE W PRZEMYŚLE

      KLASA 1 – używana w pomieszczeniach, w których wykonywane są dokładne lub specjalne prace np. przemysł precyzyjny, prace biurowe, sale wykładowe, przychodnie lekarskie
      KLASA II- używane jest zwykle w pomieszczeniach, których wykonywana jest zwykła praca np. praca przy maszynach
      KLASAIII – używana jest w pomieszczeniach, których wykonywana jest zwykła praca np. praca w cięgnach

      WENTYLACJA- wymiana powietrza w pomieszczeniu lub jego części mających na celu usunięcie powietrza zużytego i zanieczyszczonego i wyprowadzenie powietrza zewnętrznego.Dokonuje się poprzez wentylacje naturalną.

      PODZIAŁ WĘTYLACJI WYSTĘPUJĄCEJ W PRZEMYŚLE;

      WENTYLACJA NATURALNA- zachodzi wskutek działania naturalnych sił przyrody tj. naporu siły wiatru, siła wyporku termicznego. Jeżeli jest spowodowana przez różnicę gęstości powietrza na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia to wtedy jest to wentylacja grawitacyjna
      Przy wykorzystywaniu dodatkowych elementów wspomagających i otwór o obliczonej regulowanej powierzchni będziemy mieli odczynienia z aeracją.
      Intensywność wentylacji określa krotność wymiany powietrza ( liczba wymian powietrza).
      Jest to liczba, która określa ile razy w ciągu godziny przepływa przez pomieszczenie strumień powietrza o objętości równej objętości pomieszczenia.
      Wentylacja naturalna stosowana jest w budynkach przemysłowych użyteczności publicznej,szkołach i garażach, budynkach mieszkalnych itp.
      Do wentylacji naturalnej można zaliczyć jeszcze:
      – infiltracje
      -eksfiltracje
      -przewietrzenie
      INFILTRACJA- zjawisko przenikania powietrza przez pory materiałów budowlanych oraz szczeliny wokół otworów do pomieszczenia , wobec czego nie może być kontrolowana przez użytkowników. Intensywność wymiany powietrza zależy od różnicy ciśnień między powietrzem wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia.
      EKSFILTRACJA – w odróżnieniu od infiltracji polega na wpływie powietrza z pomieszczenia przez otwory i nieszczelności w przegrodach
      PRZEWIETRZENIE- wymiana powietrza wywołana przez otwarcie okien.Przewietrzanie stosuje się,gdy powietrze zewnętrzne może być bezpośrednio wprowadzone do pomieszczenia przez otwory

      Wentylacja naturalna powinna zapewniać stałą, co najmniej półkrotną wymianę powietrza na godzinę z każdego pomieszczenia pracy

      WENTYLACJA MECHANICZNA-jest wynikiem działania urządzeń mechanicznych lub strumieniowych, wprawiających w powietrze w ruch.

      W pomieszczeniach pracy, w zależności od potrzeb, można stosować:
      Wentylację ogólną, powodującą wymianę powietrza w całym pomieszczeniu
      Wentylację miejscową, polegającą na wymianie powietrza w określonej przestrzeni w
      Pomieszczeniu, w obrębie stanowiska pracy lub urządzenia technologicznego.
      Wentylację awaryjną – pozwalającą w krótkim czasie obniżyć niebezpieczne stężenia substancji
      Toksycznych lub niebezpiecznych grożących wybuchem

      OGRZEWANIE POMIESZCZEŃ PRACY – w pomieszczeniach pracy należy zapewnić temperaturę odpowiednią do rozwoju wykonywanej pracy ( metod pracy i wysiłku fizycznego niezbędnego do jej wykonania) nie niższa niż 14 C (287 K),chyba, że względy technologiczne na to nie pozwalają.
      W pomieszczeniach pracy, w których jest wykonywana lekka praca fizyczna i w pomieszczeniach biurowych temperatura nie powinna przekraczać 18 C ( 291 K)
      Pomieszczenia i stanowiska pracy powinny być zabezpieczone przed niekontrolowaną emisją ciepła w drodze promieniowania, przewodzenia i konwekcji oraz przed napływem chłodnego powietrza zewnątrz

      b) Omówienie elementów stanowiska roboczego mający wpływ na bezpieczeństwo i higienę (np. pozycja przy pracy,oświetlenie miejscowe wentylacja miejscowa, urządzenia zabezpieczające,ostrzegawcze i sygnalizacyjne, narzędzia surowce i produkty)

      URZĄDZENIA ZABEZPIECZAJĄCE
      – Wyłączniki awaryjne, które odcinają napięcie jak np. wyłącznik różnicowo prądowy
      – Bezpiecznik topikowy

      Pracownik powinien pracować w miejscu wyznaczonym,przez swoich przełożonych.
      Pracownik powinien pamiętać o takich zasadach jak:
      – Do wykonywanej pracy używać narzędzi sprawnych,o każdej awarii powinien zawiadomić o tym swojego przełożonego,bądź oddać narzędzie do narzędziowni
      – Jeżeli dany pracownik zatrudniony jest przy maszynie i z jakiś względów ona nie chodzi powinien o tym zawiadomić sowiego przełożonego np. majstra
      – Jeżeli pracownik ma włosy długie przed przystąpieniem do pracy powinien je spiąć w warkocz
      – Podczas pracy z substancjami toksycznymi bądź rakotwórczymi należy postępować zgodnie z instrukcja i rozsądkiem pracownika

      c) Przebieg procesu pracy na stanowisku pracy w nawiązaniu do procesu produkcyjnego (działalności) w całej komórce organizacyjnej i zakładzie pracy
      d) omówienie zagrożeń występujących przy poszczególnych czynnościach na stanowisku pracy,wyników i oceny ryzyka zawodowego związanego z wykonywaną pracą i sposobów ochronny przed zagrożeniami oraz zasad postępowania w razie awarii:

     • Nareszcie coś konstruktywnego:)
      Bez czytania widzę że zajmujące, to dobry kierunek.
      I skoro już się zgadało o warsztacie – dziś jacyś ci Twoi bohaterowie zagubieni przestrzennie, to zabieg stylistyczny czy zwykła fuszerka jest?

     • Zagubieni, przestrzennie, że
      Zagubieni, przestrzennie, że się, znaczy, nie przechadzają pośród dzieł sztuki?
      Fuszerka jest, racja, czasu nie było, jak Ty mnie Izys znasz, tylko nie poniżaj, nie publicznie.

      Zresztą, ja w sumie obrażony dziś jestem i nie wiem czy tu będę wiele przebywał.

      Artysta nigdy nie spamuje, artysta cytuje.

     • Znaczy, znaczy. Brakuje mi, to się upominam:)
      Skoro artysta cytuje samego siebie, to pasuje tu jak ulał, widzi przecież co za towarzystwo pokręcone. Kura uraz ma po przejściach, na zimne dmucha i miarę jednakową przykładać próbuje. Może to konsekwencja jest, a może tylko grypa.

     • hmmm
      Ballada o kurczaku
      Idzie drogą kurcze blade pcha wózek z dobytkiem
      Wyrzucono je z kurnika bo chore i brzydkie
      Ledwo idzie kurcze blade wygląd ma mizerny
      Do lecznicy się dowlokło legło na portierni
      Tylko patrzeć aż niebawem wyciągnie kopyta A gdzie twoje skierowanie dyżurny się pyta
      Wnet na nosze je złożyli i nieśli po piętrach
      Do znanego specjalisty doktora Jastrzębia

      Coś dolega pyta Jastrząb nabijając fajkę
      Wciąż mi kurcze odpowiada odbija się jajkiem
      Niechaj pacjent się rozbiera zaraz coś poradzę
      Oskubane kurcze blade stanęło na wadze
      Blade jakieś anemiczne stoi ledwo dyszy
      Musisz kurcze się opalić już receptę pisze
      Nacieranie majerankiem polewanie winem
      Dużo miodu szczyptę soli kostkę margaryny

      Wkrótce kurcze od doktora nieśli wyleczone
      To już nie jest kurcze blade lecz kurcze pieczone

     • hmmm
      Kurcze blade
      Kupił dziadek jajko w sklepie
      I po brzuchu już się klepie
      Naszykował szklankę z cukrem
      Kogel mogel sobie utrę

      Naglę co to, awantura
      Dziura w jajku w jajku dziura
      A w tej dziurze kurcze blade
      Kurcze blade wrzasnął dziadek

      Kurcze blade kurcze blade
      I ze ściany porwał szpadę
      Leci kurcze blade z trwogi
      Za kurczęciem dziadek srogi

      Złapał dziadek kurcze blade
      Zrobię z ciebie marmoladę
      Marmolada lepsza z jabłka
      Powiedziała trzeźwo babka

      Lepiej upiec kurcze blade
      W piekarniku na obiadek
      Jak wsadzili je do pieca
      To dopiero była heca

      Bo uciekło z pieca dziurką
      I zostało tylko piórko
      Piórko blade piórko blade
      Które zjadł na obiad dziadek

     • Wiedziałem starszy1961, że
      Wiedziałem starszy1961, że Cię te klimaty kręcą. Jak co pisze to się musze kijami opędzać, żeby naśladownictw nadmiernych z mistrzem nie było.

     • To jest i kłopot wielki, a

      To jest i kłopot wielki, a nie tylko asset droga Izis; czasem też Janem Potockim lecę bez wyraźnego uzasadnienia.

      Dostojewskim (powyżej) to przynajmniej świadomie. A że klimat lubisz to miło.

       

 5. hmmm
  tu nasuwa się kilka rozwiązań a i koncepcje również w ilości kilka.
  1. – to ukryta noga wiadomej osoby
  2. – to noga niedokładnie przykrytej peleryna niewidką agentki CBA, bo przecież nie BOR, to by było wulgarne
  3. – to noga Mariiiiiiiii
  4. – to noga tej pani która jest trzecia i pół w kolejności za wiadoma osobą (pół, bo drugie pół zajmuje ramie tego gościa co to idzie za tym panem co to zdradził i podpisał, chodź nie idzie bezpośrednio za)
  5. – to stopa trzeciej gracji
  6. – to jedna z podstawowych stóp procentowych NBP (w nawiązaniu do skrzypania i śmiercania)

 6. hmmm
  tu nasuwa się kilka rozwiązań a i koncepcje również w ilości kilka.
  1. – to ukryta noga wiadomej osoby
  2. – to noga niedokładnie przykrytej peleryna niewidką agentki CBA, bo przecież nie BOR, to by było wulgarne
  3. – to noga Mariiiiiiiii
  4. – to noga tej pani która jest trzecia i pół w kolejności za wiadoma osobą (pół, bo drugie pół zajmuje ramie tego gościa co to idzie za tym panem co to zdradził i podpisał, chodź nie idzie bezpośrednio za)
  5. – to stopa trzeciej gracji
  6. – to jedna z podstawowych stóp procentowych NBP (w nawiązaniu do skrzypania i śmiercania)

 7. Nie było nieporozumienia, o
  Nie było nieporozumienia, o którą nogę chodzi, dżizus, co wszyscy tacy dzisiaj dosłowni? Ironia była, że kwestia formalna w pytaniu, a w zamyśle treść seksualna jeśli nie sadomasochistyczna.

  Leszek jestem, ale mów mi proszę jaszcząb.

  Ale muszę ci Teresko wyznać, że obrażony jestem na tutejszych biurokratów i nie wiem czy tu będę bywać. Potraktowali mnie jak psa dziś o świcie, dziurkaczem, segregatorem, co pod ręką mieli, w twarz mi rzucili, krwawię, odchodzę.

 8. Nie było nieporozumienia, o
  Nie było nieporozumienia, o którą nogę chodzi, dżizus, co wszyscy tacy dzisiaj dosłowni? Ironia była, że kwestia formalna w pytaniu, a w zamyśle treść seksualna jeśli nie sadomasochistyczna.

  Leszek jestem, ale mów mi proszę jaszcząb.

  Ale muszę ci Teresko wyznać, że obrażony jestem na tutejszych biurokratów i nie wiem czy tu będę bywać. Potraktowali mnie jak psa dziś o świcie, dziurkaczem, segregatorem, co pod ręką mieli, w twarz mi rzucili, krwawię, odchodzę.

 9. Polecam uwadze
  Alain Badiou : “…Lecz oto pojawia się nadzieja: na pierwszym planie, mocno skoncentrowani, ci Sarkozy’owie, Paulsonowie, Merkelowe, Brownowie i inni Trichetowie o mrocznym spojrzeniu, niczym w filmie katastroficznym; mała eskadra możnych, gasząca monetarny ogień, wrzuca w centralną Dziurę tysiące miliardów. Później będziemy się zastanawiać (w felietonach, które się pojawią), skąd oni je biorą, skoro w odpowiedzi na najskromniejsze żądanie biednych od wielu lat wywracali kieszenie, twierdząc, że nie mają nawet miedziaka. Na razie jednak jest to mało istotne. “Ocalić banki!” – ten szlachetny, przepełniony humanizmem i demokratyczny okrzyk wydobywa się ze wszystkich politycznych i medialnych piersi. Ocalić je za wszelką cenę! Dobrze, że o tym wspomnieli, gdyż cena ta jest niemała…” – (nie tylko) http://lewica.pl/?id=20343

 10. Polecam uwadze
  Alain Badiou : “…Lecz oto pojawia się nadzieja: na pierwszym planie, mocno skoncentrowani, ci Sarkozy’owie, Paulsonowie, Merkelowe, Brownowie i inni Trichetowie o mrocznym spojrzeniu, niczym w filmie katastroficznym; mała eskadra możnych, gasząca monetarny ogień, wrzuca w centralną Dziurę tysiące miliardów. Później będziemy się zastanawiać (w felietonach, które się pojawią), skąd oni je biorą, skoro w odpowiedzi na najskromniejsze żądanie biednych od wielu lat wywracali kieszenie, twierdząc, że nie mają nawet miedziaka. Na razie jednak jest to mało istotne. “Ocalić banki!” – ten szlachetny, przepełniony humanizmem i demokratyczny okrzyk wydobywa się ze wszystkich politycznych i medialnych piersi. Ocalić je za wszelką cenę! Dobrze, że o tym wspomnieli, gdyż cena ta jest niemała…” – (nie tylko) http://lewica.pl/?id=20343