26 lutego w SO w Legnicy apelacja karna, a potem jeszcze dwa pozwy i prokuratura

Prześlij dalej:

Dziś robię małe resume procesowe, bo nazbierało się sporo wokand i przesłuchań. Równo miesiąc pozostał do prawomocnego rozstrzygnięcia w sprawie z art. 212 i 216 kk, Matka Kurka vs Jerzy Owsiak i WOŚP. Piszę o prawomocnym wyroku, bo nie spodziewam się, aby Sąd Okręgowy w Legnicy po całej serii kompromitujących zachowań oskarżycieli prywatnych wśród, których znajdziemy łamanie i lekceważenie prawa, wywrócił do góry nogami wyrok Sądu Rejonowego w Złotoryi. Dla mnie ten dzień będzie ważny z zupełnie innego powodu niż się może wydawać. Zgodnie z publicznie złożoną obietnicą potrzebuję prawomocnego rozstrzygnięcia w tej sprawie, aby uruchomić szereg działań prawnych zmierzających do ukazania całej „szlachetnej” i „bezinteresownej” działalności prezesa „Złotego Melona” i właściciela „Jasnej Sprawy”. Naturalnie nie będę ułatwiał zadania Owsiakowi i nie powiem, jakie konkretne kroki zostaną podjęte, ale kierunek zdradzę. Przy pomocy kilku instytucji i pism prawnych, zamierzam doprowadzić do realizacji zarządzeń Sądu Rejonowego w Złotoryi dotyczących ksiąg rachunkowych „Złotego Melona” i Fundacji WOŚP. Skóry na niedźwiedziu nie dzielę, ponieważ losy procesowe jeszcze mogą się różnie potoczyć, niemniej sam wyrok Sądu Okręgowego w Legnicy interesuje mnie tylko i wyłącznie, jako zwolnienie blokady. Dlaczego czekam i nie zdecydowałem się na równoległe działania? Niestety taki błąd swego czasu popełniłem i usłyszałem od prokuratury w Złotoryi, że Jerzy Owsiak będąc świadkiem we własnej sprawie miał prawo składać fałszywe zeznania w ramach obrony, a poza wszystkim prokuratura nie może wszcząć postępowania, bo proces nie zakończył się prawomocnym wyrokiem. Nie chce mi się tego kuriozum komentować, a przytoczyłem jedynie po to, żeby pokazać jak trudno w Polsce wyegzekwować prawnie najbardziej oczywiste decyzje.

Z drugiej strony nie mogę narzekać na brak zajęć o co postarał się sam Owsiak i jego pomagierzy. W środę będę składał zeznania, jako pokrzywdzony, na komendzie policji w Chojnowie. Chodzi o prymitywną, wymierzoną nie tylko we mnie, ale i w moich bliskich, akcję „tajemniczej fundacji”, która polegała na wysłaniu 122 anonimów w oddzielnych kopertach. W środku znajdowały się listy pisane przez osoby zwracające się o pomoc do „tajemniczej fundacji”. Dodatkowo do każdego listu „tajemnicza fundacja” dołączyła anonimowe pismo przewodnie, gdzie prosi o wsparcie nie wiadomo kogo i w jaki sposób. Podobne szantaże emocjonalne i nękanie przeżywało kilku krytyków Owsiaka, ale ja nie pozwolę szantażować siebie i mojej rodziny człowiekowi, który sowimi działaniami sięgnął dna. Powiadomiłem prokuraturę i pan prezes razem ze swoimi pomagierami będą mieli do czynienia z art. 190a kk, czyli tak ukochanym przez lewicowe środowiska „stalkingiem”. W tym samym Sądzie Okręgowym tyle, że w I Wydziale Cywilnym, leżą jeszcze dwa pozwy autorstwa mecenasa Jacka Zagajewskiego. Pierwszy został przeniesiony z Warszawy i dotyczy rzekomego naruszenia dóbr osobistych Fundacji WOŚP. Złożyłem odpowiedź i domagam się oddalenia pozwu z przyczyn oczywistych, choćby takich jak uniewinnienie w sądzie karnym. Drugi to pozew Radosława Iwickiego vel rineo, dla odmiany przeniesiony z Wrocławia. Zagajewski uwielbia na wstępie przegrać potyczkę na polu „miejscowa właściwość sądu”, takie ma hobby. Prostackie zabiegi powtórzył trzy razy i cztery różne sądy (dodatkowo apelacyjny w Warszawie) wyśmiały mecenasa.

Strony

24871 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

23 (liczba komentarzy)

 1. Witam Panow.

  Sporzadzilem taki roboczy stenogram z rozprawy MK vs JO i cos nie moge sie doliczyc tych kosztow dokladnie. Mozecie mi powiedziec gdzie jest blad? Wychodzi mi cos duzo (72mln a Kurce 42mln). Sumowanie na koncu.

  3 kanaly telewizji publicznej, czas antenowy:
  - tvp2 - 6h 10min
  - tvr - 45min
  - tv polonia 4h 10min
  Razem 11,5h + teleexpres, wiadomosci, panorama.

  Wg cennika reklam to 9mln  tylko dla programu 2go (+ analiza czasu antenowego przez firme finansow¹, kwota za godzine to 1,7mln, analiza z 2009)
  ale nawet przyjmujac ta kwote to mamy prawie 10mln dla tvp2
  pozostale 16 osrodkow tv regionalnej, 16 regionalnych osrodkow pl radia, tv polonia, wszystkie stacje radiowe od 1go do 4go - lekko szacuja koszta wynosza polowe tego co sam tvp2
  czyli w sumie ok 15mln
  (w tej kalkulacji nie jest uwzgledniona potezne koszty realizacji telewizyjnej - dyrektor Pawlak w 2009 roku mowil ze sa to koszty w granicach 1,6mln)
  czyli przy bardzo ostroznych szacunkach koszty realizacji to 17mln, ale przyjmijmy 15mln zl
  Przy takich nakladach spada atrakcyjnosc medialna wosp - w poprzednim roku ogladalnosc byla rekordowo niska.

  Koszty samorzadow:
  Gdansk - 119tys wydanych na organizaje 22go finalu (poprzedniego)
  Zielona Gora - 27tys
  Generalnie ciezko otrzymac te dane bo samorzady tez olewaja prawo jak sam owsiak (przyklad idzie z gory)
  Kolejny mit o tym ze artysci wystepuja za darmo a organizatorzy nie placili ZAIKSowi
  W ZG jednemu zespolowi zaplacono 12,3k natomiast ZAIKSowi 2k
  Te koszty dotycza duzych miast - wojewodzkich/powiatowych
  Od innych podmiotow brak odpowiedzi ale np na stronie gminy Skrzyszów jest przykladowe rozliczenie koncertu charytatywnego - koszty organizacji techiczniej (bez wyplat dla zespolow) - 12k
  Mozna probowac wyciagnac srednia ale mogloby wyjsc nieuczciwie - przyjmijmy najnizsza kwote dla miasteczka 13-tysiecznego - to jest kwota 12k.
  Od owsiaka wiemy ze w PL odbylo sie ponad 1000 koncertow - zatem mamy 12mln - kosztow organizacyjnych samorzadow. W danych nie ma wydatkow urzedow marszalkowskich, a takie tez byly np Bialegostoku.

  Zabezpieczenie tych koncertow w postaci sluzb mundurowych i sluzby zdrowia. Mozna bazowac na szacunkach wywiedzionych na podstawie dostepnych dokumentow. Dokument podpisany przez podsekretarza stanu w MSW - przykladowy koszt zabezpieczenia imprezy z roku 2011 pt "Marsz niepodleglosci i solidarnosci" o liczebnosci 5k ludzi, trwajacy 2h. Koszt podany przez MSW to 260k zl. Takiej kwoty nie mozna przyjac jako kwote dla kazdego podmiotu ktory organizowal koncert. Mozna przyjac skromne 2k na kazdy koncert. CO daje okragla kwote 2mln.

  Do tego dochodzi zatrudnienie strazy pozarnej, strazy miejskeij, karetek pogotowia - wszystko co jest zwiazane z organizacja imprez masowych. Dorzucamy skromny 1mln.

  Spolki skarbu panstwa
  - darmowe przeloty klasa biznes w LOTcie
  - przeloty odrzutowcami F-16, Iskra
  - podroze morskie okretami podwodnymi
  - 1,5 tony miedzi z KGHM
  - kilkanascie sztabek zlota
  TO wszystko sklada sie na skromna kwote 15mln zlotych

  I ostatnia pozycja czyli wydatki wlasne fundacji.
  W 2012 roku 4mln na koszty administracyjne i 8mln na koszty propagatorskie - czyli razem 12mln

  Laczna kwota to 42mln zl.

  (powyzsza kwota wg MK, ponizej moje sumowanie)

  15 + 15 + 12 + 2 + 1 + 15 + 12 = 72mln
  Czas antenowy + realizacja + organizacja koncertow + zabezpieczenie MSW + straz pozarna/karetki + spolki skarbu + koszty wosp

 2. Nie jestem fanem Jerzego Owsiaka, ale liczenie kosztów emisji materiałów o WOŚP z uwzględnieniem cennika reklam jest chyba nieporozumieniem. Należałoby raczej uwzględnić średnie koszty produkcji tego typu programów. Cennik czasu reklamowego można by uwzględnić, gdyby TVP relacjonując WOŚP odmawiał emisji reklamodawcom, którzy chcieliby wykorzystać ten czas, a tak na pewno nie jest.

  Trzebaby to dokładnie sprawdzić, ale może być i tak, że z uwagi na wielkość i profil grupy docelowej, która to ogląda, TVP może zwiększyć wpływy reklamowe w tym dniu.

  Należy również mieć na uwadze, że rynek reklamy jest nadal w kryzysie i ceny czasu reklamowego prezentowane w cennikach nie uwzględniają często b. dużych rabatów.

 3. Mi 2 rzeczy wydaja sie podejrzane. Wpywy z reklam i realizacja - to prawie 30mln (2x15). A takze koszty spolek skarbu wycenione na 15mln (te sztabki zlota, przeloty LOT itp).
  Jesli MK to czytasz (albo ktos inny kto czuje temat) czy mozesz sie wypowiedziec o kosztach SP jak to mozna oszacowac i skad kwota 15mln?

  Jesli chodzi o wplywy z reklam to chyba chodzi o to zeby puszczac przez te 11h caly czas reklamy zamiast retransmisji ze sztabow. Wtedy na bank nie mozna wziac kwoty cennikowej - ale moze chociaz polowe tego?. Co do realizacji to nie wiem ale sensownie to brzmi - ludzie z kamerami musza latac wokol wospu. Zatem moznaby spokojnie zredukowac 30mln do 22,5mln ale to nadal mi wychodzi 64,5mln kosztow :)

 4. "Dlatego MO nie rozmawiała z Praczką na klęczkach, CBOS wykazał spadek poparcia, Rachonia nie pobili, Pawlickiego uniewinnili, prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez policjantów, Owsiak nie wygrał procesu, Wielguckiego nie aresztowano itp., itd."

  http://naszeblo...

  Teraz już wiesz. :)

  Tak czy owak życzę wytrwałości.

 5. avatar

  pełnego zwycięstwa tak w Legnicy jak i ostatecznego pokonania tego Lawiranta w czerwonych gaciach.

 6. wyjatkowo slaby program, a goscie gadaja od rzeczy...

  http://telewizj...

 7. "dziennikarski notariusz" Pana Prezydenta powiedział, za Dudą, że w temacie Ukrainy powinno się dyskutować, nawet w sprawach pomocy o charakterze militarnym. Mówił to sam od siebie czy powtórzył to co słyszał?

 8. Tuż po owsiakowej niedzieli były ogłoszone rekordy, Pan uczulał na manipulacje, a od bodaj dwóch tygodni zapanowała cisza. Żadnych rzucających się w oczy doniesień w miediach, a i tu nic nie widać. A może mi się tylko wydawało, że kiedyś te doniesienia i podsumowania trwały kilka tygodni?

 9. avatar

  Owsiak tak zwaną kwotę deklarowaną wyjął nie powiem z czego. Napompował "rekord" do 36 milionów i na 5 dni przed terminem rozliczenia sztabów (31 stycznia ostateczny termin) na koncie pustki. 19 milionów i tempo przyrostu około miliona dziennie, a bywało, że poniżej. W całym tym bełkocie mało kto pamięta, że od lat kwota deklarowana spada, w 2012 było 40 milionów. To jest tylko i wyłącznie księgowa kreacja, Owsiak ma na kontach upchane 50 milionów i może robić cuda przerzucając kwoty z kupki na kupkę. Ale w tym roku go przypilnuję, mam na myśli wpływy od sztabów, bo to da się sprawdzić co do złotówki i na kilka sposobów. Póki co wszystko wskazuje, że się przestraszył tej weryfikacji i nie kombinuje, stąd opłakany widok na liczniku i nie ma czym się chwalić.

 10. avatar

  oprócz satysfakcji procesowej namawiałem cię swego czasu na ruchy marketingowe :) Nie wiem czy ty masz / miałeś w tym swój udział czy nie, ale słowo ciałem się stało: http://minprawd...

 11. Strony