Prześlij dalej:

Piotr Rybak, znany prowokator i zadymiarz, a także bliski znajomy Pawła Kukiza i niedoszły poseł jego partii, dostał 10 miesięcy więzienia za spalenie kukły Żyda. Nie widzę najmniejszych powodów, aby bronić Rybaka, bo to wyjątkowy szkodnik, typ spod ciemnej albo i czerwonej gwiazdy, któremu życzę, jak najgorzej. Identycznie oceniam idiotyczne, szkodzące Polsce wybryki z paleniem kukieł Żydów, czy równie głupim wypisywaniem haseł „Żydzi do gazu”. Biorąc pod uwagę osobę sprawcy i jego czyn, wyrok uważam za właściwy, chociaż przy tej sprawie sąd wykazał się niezwykłą gorliwością, ponieważ wydał wyrok surowszy, niż domagała się prokuratura.

Bardzo spodobało mi się też uzasadnienie wyroku, po którym podpisuję rękami i nogami:

Szkodliwość tego czynu była ogromna. Budził grozę i nie tylko wśród Żydów w Polsce, bo informowały o nim wszystkie duże media zagraniczne. Oskarżony powoływał się, że działał w imieniu Ojczyzny, jednak wyrządził jej ogromną szkodę. Polska ma bowiem piękną kartę ratowania Żydów w czasie II wojny światowej. Od lat walczymy ze stereotypem Polaka-antysemity, zwalczamy publikacje o „polskich obozach śmierci”. Tymczasem, oskarżony swoim czynem wysłał w świat jednoznaczny komunikat o niechęci do Żydów.

Mimo wszystko mam poważną wątpliwość, co do intencji sądu, dlatego pozwolę sobie na szersze spojrzenie i zadanie kilku kluczowych pytań. Piotr Rybak został oskarżony z:

Art. 256

§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej. (utracił moc, w części obejmującej wyrazy "albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej).

§ 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w § 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.

§ 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd orzeka przepadek przedmiotów, o których mowa w § 2, chociażby nie stanowiły własności sprawcy.

Strony

19751 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

18 (liczba komentarzy)

 1. Najbardziej 

 2. Najbardziej 

 3. Sądowy szklany sufit dla Polaków w Polsce nie jest żadną metaforą.

 4. avatar

  gratulacje z okazji "lift off" strony.

 5. Że czerwony pająk paląc kukłę żyda, miał być transmitowany na cały świat i przekonać do tego samego co robi Schetyną i Michnik - że Polska to banderowcy i trzeba ich zostawić Putinowi.

  Ale najważniejsze, że najbardziej postępowi w Ameryce palą kukły swoich przeciwników politycznych i to jest wolność słowa a Michnik z wypiekami na policzkach  kilkanaście razy przewijał do tyłu palenie kukły trumpa, u nas to jest nawoływanie do nienawiści. Co z tą demokracją w Ameryce Red. Lis?

  Czy Stępień i Komorowski będą przeciwników na ulicy obijać deskami z gwoździami czy bez?

 6. Dzięki takim § 3 adwokaci nie będą chodzili boso. Gdyby prawo nie zawierało ścieżek dla chytrych i majętnych byłoby więcej praworządności i palestra szybko musiała by się przesiąść do autobusów.

 7. To jest oczywista oczywistosc.

  Wroclaw musial wydac taki a nie  inny wyrok:

  "Spalenie kukły znalazło się na liście 10 najważniejszych antysemickich i antyizraelskich zachowań do jakich doszło w 2015 roku na świecie." (TVN)

  Tutaj (UWAGA link do TVNu) argumentacja sedziego dlaczego kara nie jest w zawiasach.

  http://www.tvn24.pl/wroclaw,44/wroclaw-10-miesiecy-wiezienia-za-spalenie-kukly-zyda,693635.html

  I teraz mamy paliwo dla GazoWni i innych autorytetow - Rybak wrzeszczacy do kamer i kotwica na tle bialo-czerwonej w kadrze.

  Z jakze nosnym tematem biora sie za bary lokalne autorytety.

  Z Wydzialu Nauk Spolecznych na Uniwerku Wroclawskim jest np. niejaki profesor Adam Chmielewski, filozof, wielbiciel Baumana:

  http://adamjchmielewski.blogspot.co.uk/2015/11/nasz-wrocawski-ekskluzywizm-rozmowa-z.html

  Prowokacja ze spaleniem kukly Zyda jest dla niego punktem wyjscia do ataku na PiS i KK.

  Z WNS UWr jest rowniez inny filozof dr Miroslaw Tyrczyk autor ksiazki "Miasta smierci. Sasiedzkie pogromy Zydow."

  http://www.blogmedia24.pl/node/72486

  Siedzi Miernik za rzut tortem, posiedzi Rybak za spalenie kukly.  Mam nadzieje ze za chwile bedzie sie sadzac nie tylko za "zamawianie 5 piw" ale i za wyrzucenie polskiej flagi na smietnik przez nauczycieli albo za zniewazenie symblu Polski Walczacej przez rozwscieczone macice. Serio. Bezwgledna odsiadka.

  Mysle ze w apelacji wyrok nie bedzie nizszy.

 8. proszę nie tworzyć zbednej metnej historii. Sprawa jest ewidentna, ten rybak to zwykły WSIowy prowokator. Człowiek bez zyciorysu, zwykły zadymiasz, prowokator. Żałosna postać, niegodna wzmianki. Im szybciej zostanie wyeliminowany z przestrzeni medialnej , tym lepiej dla Polski.

 9. strona jak malowana!

 10. .... przez pawiana.

 11. Strony