Prześlij dalej:

Na szczęście istnieją takie rzeczy i takie zjawiska, przy których nie tylko nie trzeba, ale i nie wolno nic kombinować i taką stałą wartością są Święta Bożego Narodzenia. Rocznik czterdziestolatków i jeszcze starsi narzekają, że to już nie to samo, że "kiedyś to były Święta!". Coś w tym pewnie jest, ale i tak ciągle ubieramy choinkę, szykujemy te same potrawy, hołdujemy tej samej tradycji. Wigilia z dzieciństwa i właściwie wszystko nie jest takie same jak dawniej, dlatego po ciągłych zmianach wielu ludzi i rzeczy nie sposób rozpoznać, a Świata Bożego Narodzenia mimo wszystko są na swoim miejscu.

Od tego fenomenu chciałbym zacząć składanie corocznych życzeń, co zawsze jest dla mnie nie lada wyzwaniem, ale też wielką przyjemnością. Życzę wszystkim wielu stałych rzeczy i ludzi, takich pewniaków, do których zawsze można wrócić, gdy się zabłądzi lub pójdzie za daleko. Zmiany też są potrzebne, bez zmian drepczemy w miejscu. Niech zatem wszystko co złe zamieni się na dobre, a tam gdzie poprawa nie uda się za pierwszym razem, życzę wytrwałości i konsekwencji. Szczęścia! Nic i nikomu się nie udało bez szczęścia, przynajmniej odrobina jest potrzebna, żeby odpędzić pecha i nieszczęście. Zdrowia! Bez komentarza, po prostu zdrowia!

Gusta, pasje i prezenty wszyscy mamy rozmaite i nie chcę przestrzelić z kolorem sweterka w renifery, ani z rozmiarem skarpet. Tradycyjnie, po polsku, rodzinnie, życzę stałego zdrowia, szczęścia i wszystkiego najlepszego, na co dzień i od święta!

Źródło foto: 
6
10261 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

15 (liczba komentarzy)

 1. avatar

 2. Wszystkiego dobrego autorowi tak przenikliwych komentarzy życzy wierny czytelnik....

 3. Panie Piotrze
  Dla Pana, Małżonki i całej Rodzinki Życzenia Wszystkiego Dobrego
  od Jezusa Nowo Narodzonego i Dobrych Ludzi.
  Szczęść Wam Boże na te Piękne Święta i na cały rok 2018.
  Pozdrawiam Pana Serdecznie

 4. Spokoju, szcżęścia i zdrowia wszystkim ludziom dobrej woli.

 5. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia życzy Mocher

 6. Gospodarzowi i wszystkim Gościom, szczególnie tym, którzy gdzieś na Antypodach... w dalekich krajach... też przygotowują te same, tradycyjne potrawy, zostawiają puste miejsce przy stole, też śpiewają te same kolędy, też dzielą się opłatkiem...

  Nasze Święta Bożego Narodzenia po prostu takie są. I niech tak zostanie!

  Wszystkiego najlepszego!

  Jak obyczaj każe stary
  Według ojców naszych wiary
  Chcemy złożyć Wam życzenia
  Z dniem Bożego Narodzenia.

  Niech ta gwiazdka Betlejemska
  Co pojawia się na niebie
  Przypomina o Jezusie
  Ukrytym w Anielskim Chlebie.

   

   

 7. avatar

  Panie Piotrze, Panu i wszystkim Panu bliskim a także zdecydowanej większości odwiedzającym Pana bloga, w tym piszącym komentarze życzę szczęścia, zdrowia i wszelkiej pomyślności w suwerennej Polsce.

 8. Kurko, Wszystkiego Dobrego zycze i obiecuje czytac cie zawsze i wszedzie z wielka przyjemnoscia i zadowoleniem. Ale tez poprosze o mniej hejtu na TT dla prezydenta Dudy bo szkoda nerwow i "dobrej zmiany" On i tak sie nie zmieni ale ludzie glosujacy moga z korzyscia dla Rudego.

 9. Kurko, Wszystkiego Dobrego zycze i obiecuje czytac cie zawsze i wszedzie z wielka przyjemnoscia i zadowoleniem. Ale tez poprosze o mniej hejtu na TT dla prezydenta Dudy bo szkoda nerwow i "dobrej zmiany" On i tak sie nie zmieni ale ludzie glosujacy moga z korzyscia dla Rudego.

 10. Kurko, Wszystkiego Dobrego zycze i obiecuje czytac cie zawsze i wszedzie z wielka przyjemnoscia i zadowoleniem. Ale tez poprosze o mniej hejtu na TT dla prezydenta Dudy bo szkoda nerwow i "dobrej zmiany" On i tak sie nie zmieni ale ludzie glosujacy moga z korzyscia dla Rudego.

 11. MK!

  Panu tez zycze Wszystkiego Najlepszego.

  Aby Pan Bog byl laskawy dla Pana i calej Panskiej Rodziny!

  Oby Nowy Rok 2018 byl dla Nas i dla Naszej Ojczyzny rokiem szczescia i prosperity!

  Chwala Polakom!  Czesc i Chwala Wolnej, Wielkiej Polsce!

 12. avatar

  Wesołych Świąt i wszelkiego dobra dla nas wszystkich i naszej Ojczyzny!

 13. Zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich ludzi dobrej woli.

 14. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w Nowy 2018 Roku.

 15. Panie Piotrze,dla Pana i całej Rodziny oraz wszystkim bloberom,życzę dużo zdrowia i wszelkich

  wspaniałości.

  Jędrzej.