Wyrwać tłuszczy kij i pogonić na wschód

Prześlij dalej:

Wyznaczników poziomu zgnilizny i rozkładu społecznego, który wcześniej nazywał się ludową ojczyzną, a dziś członkiem europejskiej wspólnoty, jest całe mnóstwo. Wybiorę jeden i to wystarczy, by pokazać moralny bajzel uchodzący za „liberalną demokrację”. Twarzami żenującej akcji „Hejt stop” były największe chamy i prymitywy, jakie funkcjonują w Internecie. Nazwiska pominę, nie z obawy przed kolejnymi procesami, ale z obrzydzeniem i by nie robić prostactwu reklamy. Jednocześnie ta celebrycka tłuszcza non stop dyscyplinowała ludzi, których najpierw prowokowała, potem gnoiła i na końcu pokazywała wykrzywione ze złości twarze swoich ofiar. Narzędzie wyjątkowo prymitywne i jednocześnie śmiertelnie skuteczne. Zamiast kombinować i nieustannie zbierać w tyłek, czas wykonać tę samą serię działań w odbiciu lustrzanym. Żaden to problem, ale cięgle nie widzę odpowiedniej skali przedsięwzięcia, bo pierwsze próby na szczęście są już za nami. Cała niemoc bierze się z fałszywie pojętego przekazu Nowego Testamentu, gdzie rzeczywiście jest mowa o naiwnym nastawianiu drugiego policzka, jednak na tym tolerancja się kończy. W przypadku gnojenia ludzi przez lewacką i liberalną dzicz nie ma mowy o policzkowaniu, to jest flekowanie, oblewanie gównem, odczłowieczanie, czyli jednym słowem eksterminacja. Pewnie wszyscy pamiętają słynną sałatę posłanki Pawłowicz, ale mało kto pamięta dzięki komu zrobiono z tej bzdury faszyzm połączony z nazizmem. Jako pierwszy wystąpił na mównicy sejmowej lump z Twojego Ruchu i zaczął udzielać lekcji kultury. Jako żywo spektakl przypominał wykład menela pachnącego denaturatem na temat doboru odpowiedniego wina do mięs białych. Potem „aferę” podchwycili reżyserzy „Szkła kontaktowego”, wzorowanego na niemieckich kabaretach z okresu, gdy pewien austriacki kapral zaczął budować autostrady. Przy tym wszystkim za największe chamstwo i prymitywizm robiła konsumpcja sałatki, natomiast szczucie uchodziło za walkę o najwyższe standardy.

Tak się można bawić bez końca i atakowany nie ma żadnych szans na obronę, bo z definicji jest poddawany linczowi. Jedyną formą przeciwstawienia się przemysłowemu odczłowieczaniu jest wyrwanie kija lumpom i przemówienie w ich języku. Z olbrzymią radością i satysfakcją zobaczyłem w Wiadomościach kadry z komentarzami „nowoczesnych” i „zakodowanych” chamów, w tym chamów uchodzących za gwiazdy dziennikarstwa, którzy kpili z wypadku Prezydenta Andrzeja Dudy. Powiem od razu, że nie sprawdzałem reakcji, ale skoro nie ma ich na czołówkach gazet i serwisów telewizyjnych, to raczej zadziałało jak należy. Od wielu lat przeciwstawiam się nowotestamentowej naiwności, żeby nie powiedzieć frajerstwu i postuluję zasadę starotestamentową. Ktoś bardzo słusznie zauważył, że to jest wojna, wojna kulturowa i cywilizacyjna. Od 1945 roku najpodlejszy element (sort) napływowy, przy pomocy miejscowego elementu, wprowadził kulturę musztardówki i słoniny. Pijani, niedomyci, często niepiśmienni ojcowie i dziadowie dzisiejszych bojowników o ludową demokrację, w walonkach wdrapali się na sam szczyt struktury społecznej, a następnie ogłosili się przewodnią siłą narodu. Genetyczną i mentalną pałeczkę pionierzy realnego socjalizmu przekazali zstępnym, których teraz widzimy w telewizjach i radach nadzorczych.

Mam serdecznie dość wysłuchiwania idiotycznych i strachliwych apeli w stylu: „nie zniżajmy się do ich poziomu”, „bądźmy ponad to”. Jeśli ktoś ma jakichś pomysł jak przy czyszczeniu szamba poczuć zapach fiołków albo powiew morskiej bryzy, to niech się koniecznie tym patentem podzieli. Obawiam się jednak, że zmarnowaliśmy całe dekady i z fioletowo-purpurowymi policzkami ciągle udajemy, że metoda jest słuszna, tylko materiał ludzki się nie sprawdza. To żaden materiał ludzki, to tłuszcza i z tym się nie dyskutuje, ale wynosi poza margines, to się czyści. Pani Marzena Paczuska we wczorajszych Wiadomościach zrobiła pierwszy krok, o który błagałem od kilku lat, co więcej Jej się udało pokazać sowieckich chamów z kobiecym wdziękiem i złośliwością i o to dokładnie chodzi. Typy ukształtowane przez „kulturę” bolszewickich naczelników, nie wyzbyły się i nigdy nie wyzbędą się naturalnych dla siebie cech, instynktów i zachowań. Czas najwyższy odprowadzić te całą armię tam skąd przyszła. Uznam sprawę za zakończoną gdy za horyzontem znikną konsumenci tuszonki z ośmiorniczek i gdy ucichnie tupot walonek.

5.87625
34657 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

35 (liczba komentarzy)

 1. Urocza scenka rodzajowa z udziałem KOD-owców.

  A nie, moment, przecież to nie oni. To ich ojcowie i dziadowie.

 2. ale jak to wykonać? Może trzeba w telewizji publicznej zrobić program na kształt tego z TV Republika "Kulisy manipulacji"? Potrzebna jest ustawa medialna, za kłamstwa i manipulacje karać wysokimi grzywnami. Co jeszcze? 

 3. "Co jeszcze?"  - żadne tam działania medialne, tylko uznanie KOD-u za organizację agenturalną i terrorystyczną i odpowiednie jej potraktowanie. Jeżeli "Hipoteza robocza nr 1" dr Targalskeigo http://naszeblogi.pl/60830-hipoteza-robocza-nr-1-operacja-demokracja jest prawdziwa, to jesteśmy w ciemnej d. biorąc pod uwagę działania obecnych władz.

 4. "przyjdzie Balcerowicz z Petru naobiecuje złotych gór i zrobi wam Polskę"

  "Ten układ, który nam się szykuje, to połączenie Frasyniuka. (...) A nad wszystkim czuwa guru ekonomii polskiej Balcerowicz. "

  Ktory to byl rok? Samoobrona podobno twor esbecki juz sie dawn temu zgrala i przestala byc potrzebna. Lepper skonczyl tragicznie.

  Mamy "nowy" projekt ale szykowany i ulokowany w systemie od lat. Nowe twarze, mlodsze okolo 30-40 letnie kadry "bez teczek".

  Pisalem kilkukrotnie o strukturach Nowoczesnej na przykladzie jednej poslanki-klauna: fundacja promujaca kulture koniecznie z "chorymi dziecmi" w tle, ciagnaca kase z instytcji panstwowych oraz samorzadowych, z zapisami w statusie o mozliwosci tworzenia struktur na terenie kraju i za granica na potrzeby fundacji oraz ze statutowa dzialnoscia taka jak szerzenie demokracji i promowanie UE.

 5. Karać wysokimi grzywnami? To jest wlaśnie kij którym będą nas walić. Przecież sądy i prokuratury to ich ludzie od czwartego pokolenia, i tylko czekają na takie ustawy.
  Już się toczy kilkaset rozpraw o brzydkie wpisy o imigrantach. Kary sypią się solidne. Bezrobotna matka dwojga dzieci za wpis na fejsiku dostała kilkadziesiąt tysięcy kary plus więzienie w zawieszeniu. Więzienie jej zawiesili bo okazała wielką skruchę.

 6. Żeby karać trzeba mieć na to paragrafy, podporządkowane prokuratury i prawdziwie niezależne sądy. 
  Na nasze nieszczęście nie jesteśmy żadnym reżimem ani dyktaturą, bo wtedy sprawę załatwiłoby zamknięcie paru gazet i stacji telewizyjnych, a koderastów zagoniłyby do budy bojówki. Mamy skrępowane ręce. Jedynym rozsądnym wyjściem jest referendum ws nowej konstytucji (vide Orban). Orban miał łatwiej bo miała większość parlamentarną w sejmie, my tego nie mamy. Pozostaje zatem "wola" Narodu/Suwerena. Kuźwa, tak źle i tak niedobrze, ale milczenie i brak reakcji jest złym wyjściem. Musi być jakiś sposób...

 7. No tak, paragrafy na ściganie tych którym się multikulti, czy bolszewizm nie podoba są już od dawna, są też finansowane przez państwo wyspecjalizowane organizacje które pozywają sprawców do sądu. Paragrafu ścigającego za działanie wbrew interesom Polski i lokalnej ludności nie ma choćby dlatego że trzeba by posadzić prawie wszystkie rządy od okrągłego stołu wlącznie. No i działanie w interesie kraju jest jak wiadomo faszyzmem.
  Stąd na razie lepiej gdy nic nie jest karalne. Czyli finansowanie tuskowców przez Niemcy, kodowców przez banki też jakby jest legalne.
  Zobaczymy. Na razie nasz rząd trzyma swoją koncepcję w tajemnicy i możemy tylko zgadywać.
  Rząd stojący od rana do nocy po stronie obywateli to żaden ewenement w Europie, pora takiego się wreszcie dorobić.

 8. niemożliwą,, że paragrafy pragrafami ale paragrafy noszą ludzie. Sędziowe to też człowieki, po wybierała prezesów a prezesi wybierali lepszych sędziów i dawali wiemy co.
  na autostradzie po której jechało 10 000 aut śrubka z rozbitego auta zaatakowała właśnie auto Prezydenta Polski. Czy jakiekolwiek inny prezydent cywilizowanego świata miał kiedylkowiek napaść śrubki które pocięła mu opony na strzępy? pomijając eksperta mellera, który nie w takie rzeczy uwierzy...

 9. avatar

  taaa
  tylko aby to zrobic to trzeba skopiowac wzorce z premiera orbana (ten poszedł na maksa bo poszedł droga pułkownika)pogonił jak kmicic na mrozie bande wczesniej pozbywając ich wierzchniej odzierzy i jak na tamte czasy norma-a dzis "mocno naruszył ich "godnosc-nietykalnosc cielesnom"..zwyczajnie im dał wpier...l!!!..
  jak na razie nic sie nie zmieniło..dalej po szkolach maja odczyty (baaaa!!!powoli wlaża do przedszkoli!!!!) panowie z roznych to fundacji co to tlumacza mlodziezy "przed-gimnazjalnej" jak to jest cudownie obudzic sie rano obok drugiego "męszczyzny"...
  orban zwyczajnie ich zdelegalizował i pogonił jak wczesniej kmicic bande wiejskich cwaniaczków..nas na to nie stac???DLACZEGO jeszcze WCIĄZ istnieje i ma sie dobrze..a moze teraz nawet i jszcze "dobrzej" taka "fundacja" "HEJTSTOP"..????wszelkiego rodzaju "pontony" i inne takie tam...
  dzis po "warszafce" manifowały sobie panie ktore uwazaja ze "ABORCJA BRONI ŻYCIA"...nie bylo zadnej kontrmanify..ani stanowczego glosu chierarchów KK...wniosek..dalej beda maszerowac..a my bedziemy sie oburzac..a DZIENNIKARZYNY i AŁTORYTETY beda nam mowic jak mamy myslec..jesli ktos w koncu nie powie "wszyscy won"..

  http://niezalez...

  proste??proste!!!gdyby cos takiego nie mialo miejsca..w/w dziennikarzyny i ałtorytety nie mialy by sie o czym rozpisywac...a to przeciez watek w sumie poboczny i moze malo istotny..wazniejsze przeciez jest bezpieczenstwo VIP-ów i stabilnosc panstwa jako struktury..
  edit.
  a co do zaKODowanej organizacji..
  uznac za organizacje mafijno-przestepczą i zdelegalizowac..LIDERÓW do pierdla..ktos mi powie ze to jest MOŻLIWE ze w ciagu 2 marszów zebrali ponad 200.000.oo zl??jak ze 2-3 miesiace temu nikt nie chcial tam protestowac razem z nimi??to najprostszy sposób finansowania "pod stolem" nielegalnie!!!
  jesli sie nic z nimi nie zrobi to za poł roku nie bedzie w kraju zadnej demokracji o ktorej tak mawiaja JK i PAD..(po co komu taka demokracja jak sa naslani ludzie do obalenia sila rzadu;ZAMACHU STANU;i wywolania zamieszek na ulicach "w imie demokracji"..PRZECIEZ TO JEST PARANOJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 10. Świat jest podzielony na Skurwieli i Idiotów.
  Niestety, Idioci nie wiedzą, że są idiotami.

 11. Krzysztof Wyszkowski złożył zawiadomienie do prokuratury o popełnienie przestępstwa zdrady stanu przeciwko Tuskowi.
  Wyszkowski zasugerował w nim, że Tusk i jego koledzy brali pieniądze od BND.
  Poinformował o tym Witold Gadowski, po rozmowie z Wyszkowskim.
  Wklejam, bo ciekawe. Jest też trochę krytycznyh uwag pod adresem rządu:

  https://www.you...

 12. avatar

  nie wynika raczej z przestrzegania biblijnych zaleceń tylko zwyczajnie z braku umiejętności, ewentualnie z dobrego wychowania, bo żeby lecieć ściegiem żakowskich, kuźniarów, szczuk i innych chamków trzeba nie mieć w sobie pewnej granicy obciachu albo rzeczywiście wierzyć w przunależność do 'lepszego sortu' - mówie tu w szczególności o brakach kadrowych w pisie - tam brak niestety medialnych talentów do takiej roboty - jednakowoż ogólnie 'na prawicy' jest całe mnóstwo inteligentnych zawodników, którzy potrafiliby doskonale drzeć łacha z czerwonej swołoczy, szczególnie teraz gdy praktycznie sama ora się do cna - trzeba ich jednak dopuścić do przekaźników - ze zdziwieniem obserwuje brak jakichkolwiek ruchów ze strony kurskiego w celu zagarnięcia do nowych projektów 'ciętych, publicystycznych jęzorów', które obnażałyby intelektualny biedaszyb lemingradu - takie programy już powinny się produkować w tvp - dlaczego to się nie dzieje?

  jest jeszcze drugie dno, o którym matka nie pisze - prawdziwa siła tych wszystkich medialnych pajaców nie leży w polandzie - to byłoby łatwe w miarę do pojechania gdyby chodziło o samo zneutralizowanie resortowych dzieci i podobnych - tym bardziej, że ich iq jest marniutkie - ich siła leży w zwycięstwie komuny na świecie, a przede wszystkim w europie - to istnienie tego teatru absurdu, stworzenie neomarksistowskiego typu człowieka, zrobienia normy z gabinetu krzywych luster daje główną opokę ułomom w każdym lewackim kraju ue, a szczególnie w tych biedniejszech cały czas goniacych 'standardy europejskie' - to eurolewactwo jest ostatnią instancją rozstzygającą co jest spoko a co be dlatego ameby umysłowe w typie sierakowskiego czy środy są w ogóle w stanie istnieć - gdyby polska była wyjątkiem poradzilibyśmy sobie z nimi szybko, bo to żaden przeciwnik - ale z całą machiną to już zupełnie inna walka ;)   

 13. Nasi chcą być tacy rzetelni. A tak się nie da. Tamci mają opanowane hasła, co z tego, że kłamliwe, np. "program rządu został napisany na kolanie". I są górą, bo co na to odpowiedzieć. Że nie na kolanie? I już się jest w defensywie.

  Nasi zbyt grzecznie i uwaznie wysłuchują oponentów, nie przerywają, przez co dodają im wiarygodności. A tamci na odwrót. Publika w swojej masie jest bezmyślna i przyznaje rację temu, kto głosniej krzyczy i rzuca nawet kłamstwami, byleby były chwytliwe.

  Nieźle radzi sobie np. Joanna Lichocka, nie daje sobie dmuchać w kaszę i stawia na atak. Niedawno prawie rozwaliła całą dyskusję w TVP Info, nie dawała tamtym dojść do słowa. I słusznie, bo tej zgrai nie można powaznie traktować.

  Problemem jest to, że tych partyjek jest dużo i każdego zapraszają, a wtedy strona rządowa jest w mnieszości i na przegranej pozycji. Czyli wychodzi tak, jak poprzednio. To powinno się zmienić.

  Co do Kurskiego - nie znam go, ale przez tego jego braciszka jakoś nie podzielałam entuzjazmu kiedy został mianowany i nie spodziewam się po nim zbyt wiele.

 14. avatar

  jeśli chodzi o samą tv to problem jest znany od dawna - nie ma kim robić - czerwoni trzymając łapę na mediach przez 25 lat zdołali wyrobić sobie 'twarze' które, abstrahując od ich zdoloności intelektualnych, ciągną im tę telewizyjną działkę i nauczyły się w miarę jak robić tv - o braku ludzi od tv na prawicy niech świadczy ostatni OTWARTY casting zrobiony przez rachonia do tvp info - to mówi wszystko

  stworzenie dobrych dziennikarzy i prowadzących w publicystyce wymaga czasu - nie mam tv, ale jak zdarza mi się widzieć tvp info to krew tam sie leje w opór - to jest tv podwórkowa - ale w reszcie 'segmentu' chodzi przede wszystkim o pomysły - pis potrzebuje dobrych pozycji 'lekkich' - mając na plecach bagaż tej drętwoty, śmiertelnej powagi, braku luzu, ociężałości powinni natychmiast pomyśleć nad formatami, które w sposób przystępny i nawet powiedziałbym zabawny kasowałyby przeciwników - mając takie narzędzia połowa tematów, którymi strzelają do nich czerwoni byłaby z bani - oni niestety wiedzą, że to jest ogromna słabość pisiorów - że wystarczy tylko pstryknąć w odpowiednie struny i od razu podnosi się ten trumienny klimat, brak dystansu, chrystus narodów, rejtan się kładzie itd. i jedyną odpowiedzią jest darcie mordy, knebel i przekrwione gały - tymczasem połowę tych czasami błahych 'pocisków' załatwiałoby dobre 'darcie łacha' - regularnie ze dwa razy w tyglu by wystarczyło, a na dodatek przyciągało widza i potencjalnych 'niezdecydowanych' - rozumiem skostnienie tego środowiska i zupełny brak pojęcia jak sie robi nowoczesną tv, ale na poczatek wystarczyłyby nawet stare patenty i stara gwardia w typie wolskiego albo rewińskiego i już by było lepiej - to wbrew pozorom jest mocno istotna rzecz i bardzo przydatna w posługiwaniu się przekazem medialnym ;) na samym biciu w dzwony, i 'obroną częstochowy' daleko się nie zaleci - można to sobie wypierać, ale jest 2016 rok i pewne rzeczy naprawdę sie zmieniły ;)

  a co do kury to on tam nie poszedł robić tv tylko ścinać łby - ale coś mu to średnio idzie ;)

 15. avatar

  wczoraj w programie TVP info dziewica feministka z lewicy24.pl która moim zdaniem cały program hejtowała na temat wpisów po wypadku Pana Prezydenta broniąc i tłumacząc autorów (bo inni też brzydko pisali o feministkach, o uchodźcach) tych wyjątkowych artyzmów. Jak można do programu który ogląda masę ludzi zapraszać niezrównoważoną emocjonalnie panienkę.To był zwyczajny chamski hejt na antenie.
  http://niepopra...
  https://www.fac...

  http://vod.tvp.pl/24015577index.html05032016

 16. Od siebie dodalbym jeszcze , ze nadszedl czas aby oboz rzadzacy porzucil bledna polityke tzw " odbudowy wspolnoty" , bo to jest pomysl szkodliwy i naiwny . W pierwszej kolejnosci trzeba zmobilizowac sily patriotyczne , a nastepnie  pozbawic przeciwnikow  wolnej Polski ,  wszelakich narzedzi oddzialywania spolecznego . Potem , to oni maja prosic (na kolanach ) o laske przynaleznosci do wspolnoty , a jesli nie - to won z Ojczyzny - raz na zawsze !

 17. ... ponawiam Apel do MON i Pana Macierewicza

 18. Późniejszy resort.
  Cyt. Autora:
  "...Od 1945 roku najpodlejszy element (sort) napływowy, przy pomocy miejscowego elementu, wprowadził kulturę musztardówki i słoniny. Pijani, niedomyci, często niepiśmienni ojcowie i dziadowie dzisiejszych bojowników o ludową demokrację w walonkach wdrapali na sam szczyt struktury społecznej, a następnie ogłosili się przewodnią siłą narodu. Genetyczną i mentalną pałeczką pionierzy realnego socjalizmu przekazali zstępnym, których teraz widzimy w telewizjach i radach nadzorczych..."
  Dokładnie.
  Takie właśnie bolszewickie, a w większości żydobolszewicki orki urządziły z, jak to piszesz, miejscowymi zdrajcami porządki w naszej Ojczyżnie, nazwanej PRL. Dokończyli ludobujstwo Stalina /to ze Smoleńska/, mordując resztę przedwojennej, patriotycznej elity. Wymieszali się z Polakami poprzez akty małżeństw, a na początku lat 50-tych spolszczyli w nazwiskach i ślad po ich pochodzaniach został wymazany w papierach.
  Mieli władzę, pieniądze i wpływy. Płodzili dzieci, a te z kolei swoje. Zawłaszczyli kraj, stworzyli zamknięty krąg dostępu do; dóbr, zawodów, słowem pieniędzy. Reszta w dobrej wierze zapierniczała za grosze, aby pokryć koszty sowieckiej zimnej wojny z imperialistami.
  Potem, w '89; Bolek, Mazowiecki, Michnik, Kuroń i Geremek - wszyscy ci agenci Kiszczaka, wprowadzili tę swołocz na salony III RP.
  Dzisiaj dzieci i wnuki tych ze zdjęcia, to; kod-y, nowoczesna, lsd, gnidy w szczujniach, którym kasa zaczyna odjeżdżać, a demokrację, którą ściemniają, mają głęboko w dupie.

 19. nie, nie, demokracji to oni w dupie nie mają, ale tylko tej demokracji, w której sami mają większość.
  KOD jest zaprzeczeniem samego siebie: gdyby w Polsce nie było demokracji, to nie mogliby łazić po ulicach i wykrzkiwać tych swoich głupot.

  Po drugie: nie dajmy się sprowokować, bo o to im chodzi, nie odpowiadajmy agresją słowną na agresję słowną, bo i tak wwrócą kota ogonem. Muszą się wypalić, niech łażą po ulicach i robią rozpierduchę, ich sprawa. Niech media pokazują ich wykrzwione twarze - im więcej ich w mediach, tym lepiej. Powtarzam jeszcze raz - nie dajmy się sprowokować!

 20. Dobrze kombinujesz Adelka :)

  KOD dostał "zlecenie" na wywołanie ostrej zadymy w Polsce, ponieważ muslimami nie dało rady tego zrobić, a nie muszę tłumaczyć takiej oczywistości kontrowersjanom, że PL to ważny klocek w obecnej układance. To darcie ryja przez kodziarzy świadczy tylko o tym, że już są mocno w tzw. niedoczasie i raczej nie osiągnęli oczekiwanego rezultatu dla zleceniodawcy mimo wrzasku, który miał stwarzać wrażenie liczebności, wpływów i środków.  W zasadzie od lutego już tak na chama prowokują do reakcji, że ślepy by nawet to zauważył. Co można zrobić? Zacisnąć zęby i przeczekać conajmniej miesiąc góra dwa aż Unia i Niemcy wyłożą się jak długa przez muslimów i Erdogana, za miesiąc wejdzie też 500+ i być może zostanie wymieniona KRRiTv, a przez ten czas niech władza zacznie egzekwować artykuły o mowie nienawiści i wali po kasiorze fejsbukowych kodziarzy jednocześnie pokazując ludziom co wyszło w audytach, a przede wszystkim nie wolno PiS-owi pozwolić sobie narzucić narrację na temat Komisji Weneckiej, ale tu muszą być pomocne również media prawicowe, które powinny nie grzać  nadmiernie tematem KW oraz ignorować  tematy wwołujące niepotrzebne emocje i wygodne dla KOD. Jak przetrzymamy te dwa miechy to na wiosnę się pięknie policzymy na spotkaniu plenerowym.

 21. którzy obserwują wydarzenia, doskonale widzą gołym okiem, że działania nowych szefów TVP i nie tylko TVP, są co najmniej podejrzane. A moim zdaniem zapraszanie do dyskusji na "sprawiedliwych" zasadach, czyli ,powiedzmy z każdej partii po jednym, skutkuje oczywiście frontalnym atakiem na PIS i Rząd w stosunku 5x1. Zarówno nowi szefowie telewizji, jak i prowadzący doskonale wiedzą, jaki jest skutek takich programów. NIC się nie zmieniło!!!, te pozorne ruchy kadrowe to zwykła ściema. Robią to, co poprzednicy, tylko nieco przypudrowane. Hucznie ogłaszane wejście Kurskiego  do telewizji w zestawieniu z tym, co widzimy, to wiosłowanie kajakiem przez Atlantyk, nawet przy założeniu,że chcą dobrze. Ciągle widzimy te same ryje, ktoś ich zaprasza, grzecznie traktuje, pozwala na obażanie, plucie itd. Przedstawiciele Komitetu Obalania Demokracji  i inna swołocz "jadą po bandzie" bez zahamowań, a pan Kurski w tym czasie dzwoni chyba do brata po instrukcje. Tak to widzę, ale może to ja jestem "beret" Nizależnie, jaka będzie ocena - swoje wiem, bo widzę.

 22. avatar

  po trzykroć Tak!

 23. ...do, jak zwykle, świetnego komentarza.
   
  Otóż wielu współczesnych egzegetów uważa, że to słynne wezwanie Jezusa do "nastawiania drugiego policzka", jest raczej wezwaniem do okazania odwagi wobec przemocy, a nie postawy masochistycznej w rodzaju "proszę, uderz mnie jeszcze raz!"

  W tym znaczeniu nadstawienie drugiego policzka wymaga przede wszystkim odwagi.

  Poza tym wypowiedzi Mistrza z Nazaretu należy zawsze zestawiać z Jego czynami, Jego postawą w różnych sytuacjach, w których wcześniej zalecał szczególne zachowanie. W opisie Męki Pańskiej w/g św. Jana jest taka scena, gdzie przed sądem arcykapłańskim Jezusa policzkuje "jeden ze sług" za "złe" odezwanie się do arcykapłana. I co? Czy Jezus zwraca się do niego z prośbą o powtórzeniem uderzenia? Otóż wcale NIE! Odważnie zwraca się o udowodnienie, że powiedział coś nieodpowiedniego, a następnie wręcz prowokująco pyta za co tak właściwie sługa go uderzył i tym samym rzeczywiście naraża się na "drugi policzek". (J 18; 22-23)
   
  Niepodpowiadanie na przemoc musi generować rezygnację z przemocy, czyli musi prowadzić do dobra. Jeśli "nadstawianie drugiego policzka" jeszcze bardzie rozwściecza i rozuchwala bijącego, to taka uległość nie jest wcale chrześcijańską postawą. Gdyby tak było, chrześcijanom nie wolno byłoby bronić własną rodzinę przed włamującymi się do domu bandytami, a własnego kraju przed agresorami. Nie należy popadać w absurdy. I wcale nie nie ma potrzeby sięgać do starotestamentowego "oko za oko, ząb za ząb".

 24. Wczasach Chrystusa nastawienie drugiego policzka do uderzenia oznaczało tylko i aż tyle co zrównanie sie bijącego z otrzymującym razy. Ato dlatego że poddanego uderzano " na odlew " tzn prawą zewnetrzną częścią ręki Pan uderzał niepokornego sługę tylko po to żebe pokazć swoją wyższość. Chrystus mówiąc o nadstawieniu drugiego policzka mówi o tym abyśmy poczuli swoją godność i staneli  na równi z Panem. Bo przy praworęcznym gescie uderzający musiałby uderzyć otwartą ręką w lewy policzek co postawiło by takiego człowieka na równi z uderzjącym. A świadczyło o wyzwaniu do pojedynku. A co za tym idzie zrównało by go w prawach z uderzającym. Przypowieść biblijna jest od lat niewłaściwie interpretowana. Stwierdzenie Chrystusa o nadstawieniu drugiego policzka mówi nam tylko o tym żeby znać swoją godność. A nie jak barany iść na rzeż.

 25. avatar

  To obraca o 180 st. połowę katechizmu!
  Skąd ta interpretacja?
  (Nie drwię)!

 26. Przez 70 lat ludzie w tym kraju się bali, po prostu bali, i w dalszym ciągu strach pozostaje obecny. Jeszcze niedawno tajniacy odwiedzali antykomora, wciąż w zagadkowych okolicznościach giną ludzie, zdarzają się wypadki z najwyższymi osobami w państwie, prezydentów nie wyłączając. Jakie wnioski dla przeciętniaków; nie podskakujcie bo dostaniecie po łbie. Druga strona ta co zawsze miała mordę przy korycie została nauczona dyktować warunki i się nie bać, do nich należało prawo i przywileje. Dlatego reakcja po Smoleńsku jak i po wypadku prezydenta Dudy jest wciąż taka sama. Oni się nie boją, i dopóki się ten stan nie zmieni będzie z nimi cyrk i problem. Mają wciąż potężnych protektorów swojej bezkarności i łajdactwa. Nie wiem na co czeka rząd i nowo wybrana władza, dawno powinna się zabrać za tych protektorów, im się ziemia powinna palić pod nogami. Jak każdy z nas, powinni być ciągani za każdy brak przecinka i kropki w prawnej relacji z państwem. Dość tolerowania zeznań majątkowych z nieuwzględnieniem przysłowiowych złotych zegarków, zasłanianiem się nieznajomością prawa, brakiem pamięci itp. bzdetami. W ostateczności gdy nie będzie zmiany pozostaniemy w ustalonym dla nas miejscu do bicia i trzymania nas za pysk. Dobiega koniec czasu cierpliwości i my wyborcy powinniśmy zorganizować marsz na Warszawę, nie jakieś tysiące, ale milion, mamy swój rząd, swoją reprezentację realizującą nasze oczekiwania i wszystko co staje temu na drodze powinno być usunięte, albo perswazją albo siłą. My powinniśmy dać głos poparcia rządowi i pokaz siły. W Bukareszcie gdy doszło do przekroczenia masy krytycznej lud wiedział gdzie znaleźć słońce Karpat. I my powinniśmy wiedzieć gdzie szukać nękającego nas zła.

 27. Chodzi mi po głowie pewien pomysł, nie wiem czy oddam intencję. Kurka na pewno zrozumiesz o co mi chodzi.
  Gdyby tak stworzyć atmosferę totalnego obciachu i wstydu dla każdego, kto afiszuje się przynależnością do gorszego sortu, kto broni kapusia, kto łyka każde lewackie gówno jak małpa kit, kto trzęsie tyłkiem przed byle urzędasem w Brukseli, który jest na liście płac kolejnych lobbystów i kurczy się, jak usłyszy w TVN "jaki to wstyd, co sobie Europa o nas pomyśli?", popiera partie, które okradają swoich naiwnych wyborców itp. Żeby osiągnąć taki stan, wszystko powinno być bardziej na poważnie, należy zakończyć te wieczne zabawy, happeningi, eventy.
  Należy tępić i wyśmiewać wszystkie lewackie durnoty, vide te na facebooku, tęczowe filtry, happeningi typu "ice bucket challege" (pamiętacie to?), je suis Charlie, protesty przeciw gwałtom (sukienki u facetów, tańce) itp. To wszystko jest chore i właśnie to pierze mózgi, w Europie te mózgi już są sterylne i z powrotem stały się tabula rasa. Takie jest moje zdanie.
  Po latach przaśnej PRL musieliśmy odreagować, zachłysnęliśmy się zachodnimi świecidełkami, nie byliśmy świadomi ich niebezpiecznej propagandy politpoprawności, byliśmy bezbronni wobec totalnej manipulacji, nie wiedzieliśmy, że Europa jest taka lewacka. Większość ludzi zaczęła wstydzić się polskiej tradycji, religii, polskiego romantyzmu. Odreagowaliśmy, w sposób zbyt przesadzony byliśmy cool i luzik, przeszliśmy przez to jak przez chorobę wieku dziecięcego, ale też przy okazji zdziecinnieliśmy. Ci starzy z KOD są tego dramatycznym przykładem. Infantylizm tych ludzi poraża. Żeby jakoś wrócić na normalne tory należy przeciwstawiać poważnych młodych ludzi, tym wiecznym ni to starym ni to młodym à la powiatowy czy alimenciarz jajcarzom, zwolennikom tzw. funu, wiecznym heppenerom, fajnopolakom, naiwniakom, klasycznym lemingom.

  Znalazłem na Salonie trochę pokrewny z naszym tekst, przeczytajcie
  http://tomek.laskus.salon24.pl/700152,wspolnota-gorszego-sortu

 28. W młodych ludziach ubranych w symbolikę Niezłomnych. Proporcje czystości do brudu niechybnie się zmienią. Chodzi o to by nikt i nic nie zakłóciło procesu narodowego samooczyszczenia.

 29. Wg mnie, atmosfera w kraju jest duszna, a mimo to oczyszczająca. Ale tak jak Ty, boję się, że ten proces ktoś, albo coś zakłóci. Bądźmy dobrej myśli.

 30. Tamci mają opanowaną scene prawie w całości, często aż brak nam wyobraźni żeby zobaczyć jak głęboko sięga to szambo. Ja się rządowi nie dziwię, bo mam coraz bardziej przekonanie, że oni są jak samotna wyspa na morzu gówna. Strach się za mocno ruszać, bo jak wpadniesz....
  Dlatego od lat powtarzam, że potrzebujemy Majdanu i kilku miesięcy bezkrności z wyłączonymi kamerami i brakiem policjantów strzelających w oczy gumowymi kulami. Tych ludzi trzeba po prostu eksterminować i to zanim oni powtórzą swoje ulubione działania wzorowane na latach powojennych.
  A z innej beczki proponuję zapoznać się z ich zasięgiem na podstawie książki o której nikt nie słyszał od momentu wydania w 2001 roku a przybliżającego postać jednego z pupilków salonu, czyli Andrzeja Wajdy.
  Dla mnie zaskoczeń nie ma, bo oceniam tych ludzi po działaniach a nie życiorysach które sobie pisali, ale wielu się zdziwi. Co charakterystyczne w "wolnej Polsce" brak możliwości kolportowania prawdy o "mistrzu" który się tak przysłużył Polsce, że aż się porosi o nagrodę...
  https://www.you...

 31. Do wyrażenia powszechnego sprzeciwu potrzebny jest autentyczny pretekst. Nie musimy go szukać. Zrobią to za nas emigranci oraz liberlewackie instytucje unijne. To oni muszą walczyć o przetrwanie. Obecna sytuacja w UE przypomina tą, jaka była u nas na początku 2015 roku, kiedy Oni mieli wszystko, a My tylko dobre chęci i determinację.
  Apeluję jednak, by Waszczykowskiemu odebrać zabawki i pozostawić mu telefon w jedną stronę... od Prezesa.
  Niezbędna jest także rzetelna komunikacja Rządu z obywatelami.
  To wystarczy.

 32. Czy można mieć bardziej robaczywe poglądy.
  http://wpolityce.pl/swiat/284130-nuklearny-atak-na-rodzine-szwedzka-mlod...
  Czy ludzkość może posunąć się dalej w autodestrukcji. Po tym artykule jestem zdania, że liberalno - lewicowe poglądy to najbardziej niebezpieczna ideologia, chyba bardziej niż islam. Dlatego Europa ma tylko jedną drogę, to równia pochyła do samozagłady. Tragedia.

 33. avatar

  A potop szwedzki był dla nas bardzo kosztowny, czyż nie?

  Uważam, że eksperymenty społeczne to najpierw należy na szczurach przeprowadzać ale ostatecznie to mogą być i Szwedzi. Będzie dobry dydaktyczny przykład.

 34. avatar

  Z sałatką Pawłowicz to był grubszy montaż, bo tego dnia a raczej tej nocy przeprowadzono nieudaną próbę zmiany Konstytucji. Nieudaną o zaledwie 5 głosów. Oczywiście w mediach ani słowa o tym, cały przekaz zdominowała sałatka. http://sejm.gov...

 35. avatar

  i to w każdym kraju na Ziemi.  Polską specyfiką jest:

  - bezbronność obywatela

  - debilny system wyborczy

  Stąd swobodny dostęp do broni i wprowadzenie JOW daje szansę na unormowanie sytuację tzn, pozwoli, krok po kroku, pozbyć się bezkarności, że o etatyżmie już nie wspomnę. 

  Przyznaję,  postępowanie jest ryzykowne ale nie ma innego rozwiązania, imo. Reasumując, sytuacja PiSu jak w balladzie, choć nie wiadomo kto  jaką rolę gra. Zaznaczyć należy, byk po występie na arenie zawsze ląduje jako karma dla psów.