Rozprawę poprowadził Jerzy O, a wysoki Jacek robił za Karolinę Lewicką

Prześlij dalej:

Dziś o godzinie 9.00 rozpoczął się cyrk, zamiast rozprawy głównej. W cyrku przez pięć minut wzięła udział TVP Info i potem sobie poszła. TV Kręcioła i lokalny bajkopisarz z legnickiej gazetki zostali dłużej. Pozostaje mi samemu zrelacjonować, co się działo. Kiedy togę zakłada mały chłopczyk, pełen kompleksów i tego charakterystycznego dla wybranych zawodów poczucia boskości, to nie staje się sędzią Jackiem Kielarem, ale nadal jest małym Jackiem przebranym w togę. Jacek Kielar kompromituje nie tylko siebie, ale przede wszystkim kompromituje zawód sędziego i wymiar sprawiedliwości. Uczestniczyłem w kilku postępowaniach sądowych, jednak podobnych błazeństw i ignorancji jeszcze nie widziałem. Na salę sądową w ostatniej chwili wparował Jerzy O. i zaczęło się postępowanie. Ponieważ Jerzy O. nie zjawił się wcześniej na posiedzeniu pojednawczym, obowiązkiem sędziego było ustalenie podstawowych danych osobowych i dokładnego adresu zamieszkania, co jest niezbędne do wydania tzw. karty karnej. Jerzy O. odmówił podania swojego adresu zamieszkania, pomimo tego, że jest on publicznie dostępny i jak pamiętamy „Jurek” zaprosił do swojego „mieszkania w bloku” kamerę. Skonfundowany Jacek półgębkiem wyraził obawę, że na podstawie nazwiska i adresu Fundacji WOŚP, Krajowy Rejestr Karny może mieć problem z wydaniem dokumentu, jednak potem spojrzał na Jerzego O. i potulnie dodał, że „może się uda”. Jest to ewidentne naruszenie procedury i ostentacyjna uległość sądu wobec oskarżonego. Następnie Jacek spytał Jurka o zawód i tutaj mieliśmy powtórkę z rozrywki: „Jestem prezesem „Złotego Melona”, nie przepraszam, nie jestem prezesem „Złotego Melona”, tak, przepraszam, jestem prezesem „Złotego Melona, tak jestem prezesem”. Z tą chwilą zaczęły się legendarne dialogi majstra i studenta i niemiej znane „Dialogi na cztery nogi” Stefana Friedmana i Jonasza Kofty.

– Jakie uzyskuje pan dochody – pyta Wysoki Jacek.
– 8 tysięcy netto ze „Złotego Melona” na miesiąc i 60 tysięcy z „Jasnej Sprawy”, której jestem właścicielem – odpowiada sędzia Jurek.
– Czyli średnio 9 tysięcy na miesiąc – stwierdza Wysoki Jacek na wesoło gwałcąc matematykę.
– Tak – potwierdza sędzia Jurek.
– Proszę zaprotokółować 9 tysięcy – nakazuje Wysoki Jacek.
– Czy był pan leczony psychiatrycznie – pyta Wysoki Jacek.
– Nie – kłamie sędzia Jurek.

Dalej sprawy potoczyły się z kopyta, Wysoki Jacek zarządził odtworzenie filmu, na którym sędzia Jurek nazywa pokrzywdzonego menelem, nierobem, sutenerem własnej żony. Mecenas w połowie łgarstw i bluzgów, wnosi o przerwanie nagrania, by sędzia Jurek mógł się odnieść do treści. Sędzia Jurek wyjaśnia, że on w ogóle nie mówił o mnie, a poza tym jest terapeutą i tym wystąpieniem sam na sobie przeprowadził terapię, kończy słowami – „to wszystko w tej chwili”. Pokrzywdzony wstaje i prosi o możliwość odniesienie się do kłamstw sędziego Jurka, co i przed nowelizacją kodeksu karnego było świętym prawem strony w myśl zasady kontradyktoryjności zapisanej w kpk. Wysoki Jacek odmawia pokrzywdzonemu złożenia zeznań i mówi, że pokrzywdzony będzie mógł to zrobić dopiero po odtworzeniu całego filmu. Po zakończeniu wideo występu sędziego Jurka, sędzia Jurek oświadcza, że nie ma nic szczególnego do dodania po czym dodaje, że sprzedał swoją twarz Play Polska, żeby kasa poszła do „Złotego Melona”. Prawdziwym hitem było jednak oświadczenie, że Ja sędzia Jurek uprzejmie donoszę, że to zarząd Fundacji WOŚP powinien być oskarżony, a nie ja, bo pismo sporządził i podpisał zarząd. Pokrzywdzony prosił o głos, celem odniesienia się do kłamstw sędziego Jurka. Wysoki Jacek odmawia, chociaż wcześniej obiecał, pokrzywdzony oświadcza, że złoży wniosek o wyłączenie Wysokiego Jacka z postępowania. Wysoki Jacek odpowiada… dosłownie. A niech pan sobie wnosi. Do akcji wkracza Sędzia Jurek i stwierdza, że opuszcza salę oraz rozprawę, Wysoki Jacek przyjmuje do wiadomości, pomimo protestu pokrzywdzonego i ogłasza 10 minutową przerwę.

Po przerwie Wysoki Jacek w końcu pozwala zabrać głos pokrzywdzonemu, ale domaga się najpierw złożenia wniosków dowodowych. Pokrzywdzony przed złożeniem wniosków usiłuje uzasadnić czego dotyczą, na jaką okoliczność są składane. Wysoki Jacek żąda złożenia wniosków bez uzasadnia i doręczenia do rąk własnych. Bierze do ręki poszczególne pliki dokumentów i pyta.

– A co to za jakieś takie, ze strony internetowej, co to jest, co ja tu trzymam i po co to?
– Wysoki Jacku – odpowiada pokrzywdzony – przed chwilą chciałem uzasadnić poszczególne wnioski nim trafią na stół Wysokiego Jacka – dodaje pokrzywdzony.
– Nie pan będzie prowadził to postępowanie, ja tu rządzę – powiada Wysoki Jacek.
– Wysoki Jacku wnoszę o odroczenie rozprawy, do czasu rozpatrzenia wniosku o wykluczenie Wysokiego Jacka z postępowania, taki wniosek złożę na piśmie.
– Proszę odpowiadać, jaki ja tu papier trzymam – ciska się Wysoki Jacek, a papier trzyma rewersem, gdzie nie ma żadnych literek.
– Wysoki Jacku, proszę się odnieść do wniosku, czy Wysoki Jacek odracza postępowanie, czy będzie nadal procedował.
– Tera to ja się pytam, co ja trzymam – odpowiada Wysoki Jacek.

I tak po 10 minutach wymiany zdań, Wysoki Jacek ustalił sam ze sobą, że on odracza, ale prowadzi postępowanie dalej. Do głosu doszedł mecenas, który składał wnioski dowodowe. Jakie? Oczywiście wydruki z Internetu. Stał sobie spokojnie, trzymał w dłoni papiery i opowiadał o nich wylewnie. Wysoki Jacek ani razu mu nie przerwał i ani razu nie spytał na jaką okoliczność te wnioski, jaki to ma związek ze sprawą, co w przypadku wniosków pokrzywdzonego czynił co pół sekundy. Po odebraniu wniosków od mecenasa, Wysoki Jacek pozwolił pokrzywdzonemu powiedzieć, że wnioski z mocy prawa nie mają znaczenia, ponieważ dotyczą „powagi rzeczy osądzonej” i ciągłości czynu, w sprawie, w której zapadł prawomocny wyrok. Trafiła Wysokiego Jacka i poraziła celność argumentu tak mocno, że Wysoki Jacek zauważył złożony wniosek o odroczenie rozprawy i ją odroczył, twierdząc, że to jego obowiązek.

Proszę mi wierzyć, że ja w tej relacji nawet nie próbowałem żartować tak było, dokładnie tak było. Następna rozprawa odbędzie się 25 lutego o godzinie 11.30 w tej samej sali 220 Sądu Rejonowego w Złotoryi. Nie pytajcie mnie jednak, czy będzie obecny sędzia Jurek, czy rozprawę będzie protokołował Wysoki Jacek i czy będę mógł powiedzieć jak się nazywam. Nie mam pojęcia, w tej chwili składam wniosek o wykluczenie z postępowania sędziego Jacka Kielara i od tego wniosku zależy, czy w Złotoryi w końcu zacznie się proces, czy nadal będzie trwał cyrk. Byłem i jestem przygotowany na walenie głową w mur, ale teraz jak nigdy czekam na ustawę Pana Zbyszka, bo takimi Wysokimi Jackami Polskę Ludową zbudowano. Ponad to wnoszę kolejny akt oskarżenia przeciw Jerzemu O. za oszczerstwa wypowiedziane u Moniki Olejnik i kilku innych mediach i to jest odpowiedź na pozew, w którym romski macho i damski bokser Jerzy O. usiłuje zastraszyć i zedrzeć kolejne setki tysięcy złoty z mojej Żony. Ten człowiek jest chodzącą egzemplifikacją cynizmu i cwaniactwa, ale im bardziej dotyka moich świętości, tym bardziej będzie cierpiał.

6
75244 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

68 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  nic to..
  sąd jak sąd..a sprawiedliwosc musi byc po naszej stronie..moze na następne posiedzenie  JESZCZE GO radiowozem dowiozą...i przytrzymają..
  czekam na wazniejsze kwestie poruszone przez sąd...kwestia "pola minowego"..kwestia zgonów i zaginiec rzeczy osobistych osob poszkodowanych..etc..etc..jest tego troszku....moze za chwile sie wyjasni czy to dobrze czy nie dobrze ze "chyba prezes" nie musi oplacac "czasu antenowego"...

 2. skurczybyka ... widać całkowite uprzedzenie do skarżącego.

 3. ... konieczna jest powszechna i ochotnicza Armia Krajowa czyli OTK.
  Kiedy Pan Macierewicz łaskawie się na to zdecyduje?

  No chyba, że ...  Poznamy po czynach i owocach

 4. Do znudzenia: zabrać pozwolenia i broń sbekom i byłym milicjantom, zainteresować takowymi ludzi z list poparcia PiS.
  Był tu komentarz, że "znajomy sb-ek" ma juz 4 sztukę broni i po co mu to - a no po to, żeby w odpowiedniej chwili mógł rozdać swoim przyjaciołom.
  PiS musi zerwać z "mitologią demokracji", jak to pisze A.Ścios - inaczej po nim i po nas, bez broni nie da się obronić "demokracji".
  Ktoś inny napisał na TT, że "to nie jest walka na argumenty, to jest wojna" - to ad. tej całej nadziei PiS, że się wytłumaczy przed KE, że oni przyjmą jego argumenty - a gówno EDIT: http://kulisy24.com/opinie/plan-wziecia-sie-za-polske. Ogólnie wyć się chce z bezsilności na to, co i jak robi PiS - to "tamci" mają się bać, a nie my. Na dzień dzisiejszy nie wiem, co sądzić - czy w PiS są idioci, czy oni starają się nie ulegać prowokacjom? Mnie w każdym razie mierzi nie stawianie spraw otwarcie takimi, jakimi one są.

  A odnosząc się do dzisiejszej batalii Gospodarza w sądzie, to niczego dobrego się nie spodziewałem widząc wczoraj, kto będzie prowadził rozprawę, bo pamiętam wcześniejsze wpisy, jak ten sędzia lekceważył zasady postępowania na niekorzyść MK.
  Nie rozumiem, dlaczego nikt z TVP nie dopilnował, żeby ekipa była na sali i filmowała przebieg rozprawy - czy jest jakiś inny zapis audo-video w "niezależnych rękach" tej hucpy w sądzie? Czy da się zmienić sędziego? I, btw, co z p. s. Michałem Misiakiem?

 5. Po co promujesz tu Latkowskiego?
  Nie wiesz nic o jego wcześniejszej działalności w lubuskiem albo na pomorzu?
  On nie sprzyja polskiej sprawie.

 6. nie czytasz waść na innych portalach internetowych, przecież pan Macierewicz powołał juz grupę wojskowych do organizowania poboru i szkolenia ochotników do Obrony Terytorialnej, na razie do celowo ma być powołanych 300 brygad , a na niezależnej.pl jest nawet filmik z wizytowania ministra Macierewicza jednej takiej jednostki szkoleniowej

 7. Po ludzku tego ukladu nie rozwalimy. Ale z Boga pomoca na 100 procent. Co do dzialania komisarzy UE ze beda nas oceniac za 2 miesiace, to do marca moze sie wiele zdarzyc, a w maju juz bedzie wojna na ukicach Germanii. Robmy swoje trwktujac siebie wzajemnie z zyczliwosci, izolujac systematycznie swolocz. To padnie i to wkrotce bo panem historii jest Bog. A to ze osy szczekaja to normalne. Rzady prawicy to czok dla brukselskich lewakow bo prawica tam to takie nasze PO i im sie w glowie nie miesci ze komuna pasuje do Polski jak wol

 8. Przy obecnych przepisach doprowadzenie- zerowa możliwość. Obecność- należy sobie zadać pytanie, czy to teraz jest prawo czy obowiązek? 

 9. Moze nadszedl czas, panie PW , aby wezwac na pomoc posilki , w osobach niezaleznych dziennikarzy ? Sprawe trzeba mocno naglosnic , bo grono dobrze zorientowanych nie jest az tak duze jakby sie chcialo .

 10. Tak bywa w sądach, znam z autopsji jak to sobie mecenas z sędzią spijali z dziubków, gwałcąc rozum, a mnie mając w głębokim poważaniu. Skończyło się "obstrukcją" w wykonaniu "mecenasa", kiedy to inicjatywa znalazła sie po mojej stronie. Nie wiem czy w tym sądzie działa  audiowizualne nagrywanie? Powinno być, jak nie to bezwzględnie prywatnie nagrywać. Warto później wczytać się w protokół i prostować, jeśli okaże się, że jest załgany. Nie denerwowałbym się. O ile opis jest prawdziwy, wydaje się, że sędzia Jacek Kielar jest słabiutkim zawodnikiem.

  W sumie piszę banały, ale tak dla porządku. Zalecam opanowanie, złagodzenie i uściślenie języka. Dla mnie wprawdzie ten proces nie ma żadnego znaczenia, bo to normalne, że ten cwelebryta będzie długo jeszcze świętą krową, ale wiem, że chodzi o "pryncypia". Z drugiej strony, jeśli Owsiak zostanie skazany - ogłoszony będzie męczennikiem, kapturowo skazanym przez "ziobrystów" - też niedobrze - choć do tego czasu może nie być komu ogłaszać.

  Ma Pan już pewną mocną markę, poczytność, popularność. Czas wejść na wyższą orbitę i stanąć z "Jurkiem" jak równy z równym. Niech Michał będzie inspiracją. Od "fiutina" do TVP.

 11. avatar

  W kontekście sekty Hare Kriszna, związek frazeologiczny "święta krowa" nabiera nowego wymiaru...

 12. Demokracja, demokracją a towarzysze byli, są i nie zamierzają rezygnować. Pan Kurka przedstawił prawdziwy obraz przemian i demokracji w Polsce. Czy nadal jest optymistą ? W Brukseli Targowica dobiła targu, rozwala państwo i umiędzynarodwia sprawę polską. Jak zwykle w historycznej ciągłości. Podstawowy błąd założenia rządu, wszystkich ludzi dobrej woli i samego pana Matki, że z nimi da się demokratycznie. Im odsuniętym i tym brukselsko-niemieckim nie chodzi o żadną demokrację im idzie o kasę i władzę. Ktokolwiek by tu nie rządził ma dawać nas łupić. Najlepszym jak dotychczas gwarantem było odsunięte od koryt łajdactwo. Nawet dyktatura byle z niemieckiego nadania, łajdaki i bolszewia dobrze zrozumieli sytuację i lekcję swoich rodzicieli z PRL-u. Niemiec i Bruksela za zachodnią granicą z groźbą przykręcenia kurka z forsą obsługującą bilionowy dług, zdrajcy wewnątrz, destabilizujący państwo, Moskwa u granic wschodnich z wojną na Ukrainie. Mamy dopełnienie całości. Skoro Bruksela i komisarze pierdzielą o łamaniu demokracji, należałoby wypełnić ich teorię praktyką i rzeczywiście w jedną noc załatwić to co od dawna jest do załatwienia w naszym kraju.

 13. na Ukrainie wojnę rozpętał USraEL ... i to USA zależy by trwała.

 14. Ktokolwiek by tej wojny nie rozpętał wojna jest faktem, wyczekiwanie Moskwy na moment by Ukrainę wziąć za gardło i przyłączyć do wspólnego raju również jest faktem. Po Smoleńsku jeżeli ktoś ma złudzenia co do zamiarów Rosji względem Polski jest po prostu durniem. Ukraina z konfliktem z Rosją spada nam jak dar z nieba gdyż odsuwa całe sowieckie żelastwo od naszych granic i daje czas na zrobienie czegokolwiek abyśmy nie dostali się w łapy cywilizatorów ze wschodu. Właśnie zaprowadzili cywilizację w Donbasie i Doniecku, nie ma prądu, ludzie nie mają co jeść i zamarzają z radości, na okoliczność zwycstwa psy wyją ze szczęścia

 15. mała poprawka

  Adres Włączony śr., 2016-01-13 15:52
  na Ukrainie wojnę rozpętał USraEL ... i to USA zależy by trwała.

  By polipid_

  zapytam tylko
  skąd tam wzięły się zielone ludziki i grady

  USA przysłały???????

 16. zieloni pojawili się po wygonieniu prezydenta Poroszenki, gdy USA przejmowało Ukrainę ... i ustalało reżim który trwa do dziś ... nie udało im się wstawić swoich baz na Krymie, bo Putin się zorientował.

  Za dużo łykasz propagandy amerykańskiej.

 17. bez  Wielkiego Brata "wojna"  skończyła by się co najwyżej tak jak w Odessie

 18. avatar

  święta racja bo już zaczyna się "bułkę przez bibułkę" i demokracja.
  Kopa i w mordę taka powinna być dla nich "Francja elegancja".

 19. bez radykalnej czystki w prokuraturze i sądach , to mamy tylko cyrk  bo jak nazwać   opinie prokuratora że; nawet jak ukradła to nie po to żeby się wzbogacić ; autętyk moge wrzucić  ksero z akt sprawy ,albo falszywe zeznania  sąd nie pozwala  wnioskować o  notabene znany sobie dowód na owe fałszywki ,po 3 latach w innej sprawie fuksem udaje się ten dowód ujawnić ,skarga na falszywkę ; postanowienie,,,, powiedziała  ale nie to miała na myśli wiec nie powiedziala....jak w mechanice kwantowej .. jest a nie ma , dodam tylko że sprawa dotyczy kileżanki prokuratora okręgowego i jego żony przewodniczącej rejonowego... i tu sie kończy prawna droga, bo co byś nie napisał to i tak grawitacja nie obowiązuje,  a to wrzystko  potwierdza powaga śądu  i gdyby grawitacja chciała przypomnieć o swoim istnieniu , tym gorzej dla grawitacji...witamy w bantustanie....a komisja europejska będzie się mocno troszczyć  o to żeby dostarczać rozrywki tubylcom w tym stylu...dziękuje za uwagę ..

 20. inaczej nie odbudujemy Polski!

 21. avatar

  jeszcze mamy to, co do tej pory. Żeby już było nieco inaczej, Jerzy O by nie przyszedł, bo w ten sposób mógłby przeciągać sprawę bardzo długo a i tak by mu włos z łysiny nie spadł. Ale przyszedł, bo otrzymał wiadomość, że sędzia Jacek jest po jego stronie i na zadne kruczki i wykręty nie trzeba się wysilać. Bomba.

 22. avatar

  Nic nie otrzymał, tylko zapłacił, obiecał albo zastraszył, bo takie faworyzowanie jednej strony i gwałt na rozumie nie dzieje się z samej sympatii.

 23. zmieniam puentę Ody do Matki Kurki:

  Kto by się kopał z koniem
  Kurko,
  gdyby nie Ty!

  Liczą na zmęczenie materiału, ale tylko kwestią czasu jest sprawiedliwe orzeczenie sądu w tej sprawie.

  Trzymaj się mocno w siodle.
  Bo jeszcze trochę to rodeo potrwa.

 24. pożal sie Boze.... Człowiek chyba nie do ruszenia w tym zasranym systemie.

 25. Mamy ‘’ pouczający’’ przykład dla wszystkich, którzy poważyli by się na konfrontację z władzą. Pozostaje im na pocieszenie; trzymaj się stary, trzymaj się mocno w siodle, jesteśmy z tobą, jesteś zwycięzcą w wymiarze moralnym. itd. Kpię szyderczo i czarno, kpię widząc co się wokół dzieje. Zostajesz człowieku sam z ruinującą i bezwzględną machiną wszechwładnego kłamstwa, strachu i sprzedajności. W/w przypadek dotyczy osoby w jakimś stopniu znanej i publicznej. Wyobraźmy sobie szaraczka z powiatowo gminnej mieściny w starciu z miejscową sitwą. Właściwie może sobie z góry zamówić obiady w Armii Zbawienia i darmowy pochówek.

 26. Szacun, czeka Pana walka długa, już to zauważyłem po Pańskiej dzisiejszej relacji z rozprawy

  Współczucie- bo jak Pan wcześniej wspomniał o waleniu w ścianę, łeb będzie długo tłukł mur, byc może nawet go skruszy. życzę Panu tego, a jaki jest nasz wymiar sprawiedliwości wszyscy wiemy. pocieszę Pana że jak sprawa nabierze dużego rozgłosu, a nierzetelność niezawisłych sądów zawiedzie to ktoś przekaże Pana case do sędziego honorowego, bez układów, nacisków i ten to rozstrzygnie naprawdę bezstronnie. z tym że to dopiero za jakies 3-4 lata. obym się jednak mylił, poza tym Panie Jacek Kielar na razie jeszcze wierzę w to że zakończy Pan tę sprawę z honorem dla Pana (obym się nie mylił)

  i rada:
  prosze się skoncentrować na jednym wrogu. nie szukac dodatkowych (JK). z kilku powodów. nie da Pan rady w nieskończoność zmieniać sędziów, sędziowie też czytają Pana blog (pozdrawiam), to mała grupa w tym kraju,nawzajem się wspierająca, i dbająca o swoje dobre imie. a jak Pan nie będzieza ostro szczekał na każdego kogo spotka  na swojej walecznej drodze to większa szansa że trafi Pan na tego który przyzna Panu rację, bo osobiście uważam że Pan ją ma w tym całym ambarasie. na Pana miejscu zainteresowałbym także środowiska niezależnych mediów (nawet ultraprawicowych) a także fundacje badające przejrzystość życia w naszym Bantustanie. rozpropagowanie Pana bloga na facebook to podstawa, sam dopiero wczoraj to zrobiłem, wierzę że wielu moich znajomych (podobnie niepokornych jak ja) zrobi to samo. a to dobra poczta pantoflowa. z Pana opisów w blogu wnioskuję że ma Pan dużo czasu, internet jest potężny, prosze swój ślad zostawiać gdzie się da. na razie sprawy wyglądają tak że jest hałda kamieni, Pan ją podkopuje,sam, gołymi rękami,a jeszcze pare osób w tym Panu przeszkadza. pytanie czy lawina ruszy, tego nie wiem. dowody ma Pan mocne, dla mnie nawet bardzo mocne. mój dziadzio mawiał "na miód lepiej jak na ocet"

  a pytanie do Prezesa Sądu w Złotoryji: czy odniesie się Pani do zarzutów MatkaKurka? bo pomimo języka jaki użył bloger proces zaczyna trochę śmierdzieć

  dużo zdrowia wszystkim życzę, resztę zdobędziecie sami

 27. avatar

  pisałem, że cała ta podnieta odbywająca się w komentach, jak to jąkaty jest zaorany i będzie wychodził niedługo zgięty w pół, że wośp już pogrzebane, a łudstok skończony, odbywa się tylko w rozgrzanych głowach garstki forumowiczów i nie ma wiele wspólnego z realiami - za co oczywiście odsądzano mnie od czci i wiary, wyzywając od defetystów i innych ;)

  więc może teraz już dotrze do tych ogranicznonych świadomości to co dla realistów jest oczywiste - prawdziwe skasowanie jąkatego i przewietrzenie wośpu jest niezmożliwe bez poważnej akcji państwowej na wielu frontach - skarbowym, sądowym i przede wszystkim medialnym - cała działalność jąkatego zahacza, a czasem opiera się na systemach, które współtworzy państwo i trzeba zdawać sobie sprawę, że poodcinanie tych macek będzie na tyle dla państwa bolesne, że władza może się na to nie zdecydować ;)

  czy się to komuś podoba czy nie jąkaty potrafił wypracować sobie taką pozycję przez te 25 lat, że nie ma opcji, żeby jakiś tam sobie zwyczajny człowieczek ( z całym szacunkiem dla matki uporu i walki) tak po prostu poszedł z nim do sądu i go załatwił ;) mówiąc załatwił mam na myśli rozjechanie go w sądzie za wałki na hajsie, nie prywatne pozwy za wyzwiska (chociaz nawet i to, jak pokazuje powyższy tekst będzie sie ciągnąć jak sierp z dupy) bez realnej, szeroko zakrojonej kampanii ze strony państwa dekapitacja bandziorków z wośpu jest NIEMOŻLIWA - sama 'ziobryzacja' sądownictwa tu nie pomoże - na miejscu matki nie liczył bym, że to cokolwiek zmieni - musi wystąpić prawdziwa wola systemu na skasowanie jednej z jego części - inaczej 'bicie głową w mur' będzie trwało dalej ;)

 28. 100/100

 29. czy przy obecności kamer TVP ten pan "sędzia" zachował by się podobnie. Dobre info, że Rachoń jest od publicystyki, przydałoby się na kolejną rozprawę wysłać kamerkę z TVP. Oczywiście nie na 5min.
  Zachowanie na sali pokazuje to, co widać jak na dłoni i czego broni układ. Sądy i prokuratury nie są jeszcze nasze. Ale to już się przecież zmienia. Trybunał już klęka (nie wiem, ile w tym prawdy, ale na tt piszą, że KE ma jakieś zastrzeżenia do samego TK). Ustawa prokuraturze generalnym w toku. Kamiński, Macierewicz, Ziobro działa. TVP zaczyna działać. Czas działa na niekorzyść takich cwaniaczków jak Owsiak i wysoki Jacek.

  ps. Z PBS robi się coraz twardsza babka, już na spokojnie odpowiada "nie damy się, będziemy robić swoje" na ataki sejmowe i chęć rzekomej współpracy ze str. PO/N.

 30. Czy ktoś z Szanownych Czytelników orientuje się czy na pisemny wniosek sąd może/musi wysłać kopię protokołu z rozprawy?

 31. Sprawiedliwości nigdy nie było w polsce i chyba nie będzie, taki pajac robi co chce, rządzi nawet w polskim sądzie. Czasami trudno uwierzyć w to wszystko, dalej okrada spłeczeństwo, dalej organizuje śmieszne akcje i co dalej....

 32. Dlaczego czuję się tak, jakbym tu czytała wspólne dzieło Mrożka, Gombrowicza i Kafki?

 33. .

 34. Kafki owszem, Mrożek ? No może. Bardziej mi pasuje Alfred Jarry i Ubu Król

 35. oczywiście protokół z rozprawy będzie dostępny? :)

 36. Ja tutaj kląć nie będę, tutaj jest porządny portal.

 37. avatar

  Poza tym ten e-mail o wszy z konta na o2.pl, który przytoczyłeś na TT, to nie przypadkiem jacek.ck jako ten Wielki Jacek z IP zlokalizowanego w ZŁOtoryjskim sądzie? :) 

 38. Dawno u Pana nie gościłem z żadnym komentarzem, albowiem miałem bardzo duże kłopoty zdrowotne (zresztą nadal jestem poważnie chory). Staram się jednak od czasu do czasu czytać Pana notki.

  W opisanej przez Pana sytuacji jedynym wyjściem jest wygłaszanie oświadczeń i żądanie ich zaprotokołowania. Na przykład, po każdym występie Jerzego O. powinien Pan zgłosić chęć wygłoszenia oświadczenia ustosunkowującego się i żądanie zaprotokołowania go. Gdyby sędzia pouczał Pana, wówczas żąda Pan zaprotokołowania tego pouczenia, a następnie odczytania na głos wpisu w protokole (nie uwierzy Pan, jak często protokoły rozpraw zmieniają swoją treść). Na koniec każdej rozprawy również trzeba żądać odczytania treści całego protokołu i na bieżąco prostować to, co sobie sędzia chce skręcić. Jeśli sędzia odmawia, składa się wniosek o wyłączenie sędziego.

  Jeśliby sędzia odmówił zaprotokołowania Pana oświadczenia, wówczas składa Pan wniosek następującej treści: "Proszę o zaprotokołowanie następującego wniosku. W związku z rażąco nierównym traktowaniem stron postępowania i odmową udzielenia mi głosu w przedmiocie oświadczenia dotyczącego (tutaj jego treść) i/lub odmową odnotowania tego faktu w protokole rozprawy wnoszę o wyłączenie sędziego (imię i nazwisko) od udziału w rozpoznawaniu niniejszej sprawy".

  Jeśli sędzia jest uparty, czasami należy powtórzyć to kilkakrotnie. Po złożeniu takiego wniosku sędzia nie ma prawa prowadzić dalszego postępowania, ograniczając się do tzw. czynności nie cierpiących zwłoki. Na każdej rozprawie, za każdym razem, należy to powtarzać. Ponadto powinien Pan złożyć skargę do prezesa Sądu na niezgodne z kodeksem postępowania karnego zachowanie sędziego. Kopia takich skarg powinna być składana także do akt sprawy.

  Nawet nie chodzi o czy wnioski i skargi odniosą skutek, lecz o to, by maksymalnie zepsuć sędziemu akta sprawy. Już bowiem w tym stadium nie ulega wątpliwości, że na pierwszej instancji sprawa nie powinna się zakończyć. W związku z tym od samego początku należy zbierać materiał do postępowania odwoławczego.

  Pozdrawiam

 39. avatar

  Miałem się tym zająć na końcu, boi tylko intuicja mi podpowiadała, że procedury kpk zostały złamane, ale dziękuję za tę ściągę. Jest tu wszystko czego potrzebowałem. Wiem, że to rutynowe słowa, ale szczerze życzę powrotu do zdrowia.

 40. Wlasnie dotarla do mnie straszna wiadomosc  - chca nas za kare wypierdolic z EUROVIZJI ! Jak my to przezyjemy ??!

 41. A ja optymistycznie uważam, że Wysoki Jacek tylko sobie zaszkodził i że to się dobrze skończy. Niezaleznie od wniosku o wykluczenie, pokładam nadzieję w tym, że nagłosnią to w TV Republika, jak również Rachoń na nowym stanowisku, zwłaszcza ze jest osobiście zainteresowany (wyrzucenie z owsiakowej konferencji).
  Poaza tym mamy już dostęp do mediów, zmieniła się też góra w sądownictwie.
  Mam też cichą nadzieję, że jednak ktoś tę rozprawę nagrywał.

 42. az dziw, ze nie bylo na rozprawie zadnej prawicowej TV, ostatni raz.

  trzeba sprawie nadac rozglos, wlasnie cisza najbardziej tutaj szkodzi . Dobrze tez by ktos rejestrowal caly przebieg.
  TV wywiera takze presje na sad, wtedy trzeba bardziej uwazac bo wiadome, pjdzie w eter ..

 43. Jeśli Panu Piotrowi wydaje się ,że w sądzie wystarczy mieć rację i mocne dowody to chyba po dzisiejszej rozprawie zapaliła się czerwona lampka ostrzegawcza. PIS nie będzie (teraz) prześwietlał  pana O,bo to odbierze mu wyborców zaczadzonych jego "haryzmą"i ślepo mu wierzących.W polityce  dobiera się sojuszników i ich chroni według całkiem innych kluczy.Liczy się polityczny zysk a tutaj w tej chwili jest on wątpliwy. Będzie ciężko i kosztownie.Wystarczy prześledzić uważnie profil Zbigniewa Stonogi na facebook'u.Tam, między wierszami, są niezliczone wskazówki czego bezwzględnie nie robić,żeby połknąć większego od siebie.

 44. no cyrk!! Cyrk!! I to zapewne ma budować zaufanie obywateli do organów Państwa?  Zgrozą napawa, że tacy Wysocy pracują jeszcze w sądach. A przy tym gęby pełne frazesów o bezstronności, obiektywiźmie i niezależności. Pewnie jest teraz z siebie dumny, w glorii zjadł kolację a przy szarlotce opowiadał rodzinie jaką to ma ciężką robotę. A może jest inaczej? Może Wysoki specjalnie tak zagrał aby go wykluczyć? Co? ;)
  Tak, czy inaczej to przerażające jakimi walorami cechują się ci, ktorym Naród płaci wysokie pieniądze.

 45. avatar

  Trochę czarnego  humoru  bo  chyba inaczej  się nie da .... :(

 46. avatar

 47. avatar

 48. avatar

  Zanim pojde spac, pragne podzielic sie z Wami dwiema refleksjami, dotyczacymi tego dzisiejszego (jakze bogatego w wydarzenia) dnia. Wyczytalem dzis, ze pan Timmermanns martwi sie o demokracje w PL, albowiem obecny rzad PL miedzy innymi zawlaszczyl sluzby specjalne. Z tego wnosze, ze o inne kraje Europy on sie nie martwi, bo w tych innych krajach sluzby specjalne nie podlegaja wlasnemu rzadowi. Wiadomosc druga: za nieposluszenstwo nie wolno nam bedzie prawdopodobnie tanczyc i spiewac na Konkursie Eurowizji. Za kare. Zycze wam spokojnej nocy i milych snow.  

 49. Do zrobienia na przedwczoraj jest komisja śledcza do spraw afery taśmowej i nielegalnych podsłuchów Bartka Sienkiewicza i Marka Działoszyńskiego. Materiału jest multum, transmisje w TVP Info, Republice i Trwam to kilka milionów odbiorców - ruszyć z tym przed 19 stycznia (czyli zapowiedzieć powołanie tej komisji śledczej), gdy śmieć Schulz będzie pluł na nas w europarlamencie.

 50. avatar

  Jakaś pani wczoraj także mówiła coś podobnego
  http://www.mone...

  Smutniejsze jest to, co napisał MK :((

 51. Strony