Nie ma sensu o 18.00 postaram się po 21.00

Prześlij dalej:

Planowałem napisać coś „obok”, ale to przecież nie ma sensu. Wszyscy czekamy na 21.00 i żeby nam się nie dłużyło zapraszam do wymiany wrażeń.

– Wiem mniej więcej dokładnie, co będę robił dziś wieczór. Oczywista, jeśli na Bronnej nie spadnie mi cegła na głowę…
– Cegła – z przekonaniem przerwał mu nieznajomy – nigdy nikomu nie spada na głowę ni z tego, ni z owego. W każdym razie panu, niech mi pan wierzy, cegła nie zagraża. Pan umrze inną śmiercią.
– A może wie pan, jaką? (…)
– Utną panu głowę!
– A któż to zrobi? Wrogowie? Interwenci?
– Nie – odpowiedział cudzoziemiec. – Rosjanka, komsomołka.
– Hm… – zamruczał zdegustowany żartem nieznajomego Berlioz. – No, pan daruje, ale to mało prawdopodobne.
– I ja proszę o wybaczenie – odpowiedział cudzoziemiec – ale tak właśnie będzie. Czy mógłby mi pan powiedzieć, jeśli to oczywiście nie tajemnica, co pan będzie robił dziś wieczorem?
– To żadna tajemnica. Teraz wpadnę do siebie, na Sadową, a potem o dziesiątej wieczorem w Massolicie odbędzie się zebranie, któremu będę przewodniczył.
– To się nie da zrobić – stanowczo zaprzeczył obcokrajowiec.
– A to dlaczego?
– Dlatego (…) że Annuszka już kupiła olej słonecznikowy, i nie dość, że kupiła, ale już go nawet rozlała. Tak więc zebranie się nie odbędzie.

0
30082 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

42 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Naprawdę? Jaruzelski nie żyje? Symbolika jędrna jak cycki osiemnastki.

 2. Łaskawie polecam spojrzeć na chatroll-a.

 3. Nie można powiedzieć, że sprawiedliwosci stało się zadość, bo nic takiego nie miało miejsca,
  Ale zawsze mozna zaspiewać
  Muszę przeżyć jeszcze paru skurwysynów
  jeszcze paru skurwysynów muszę przeżyć.

 4. avatar

  Ano umarł i nie żyje...
  No jeśli to jest jakiś symbol to moze po 21 będzie kontynuacja symboliki początku końca pewnej epoki...
  Oby...

 5. Partia Oszustów znowu "wygrała", przynamniej sndażownie tak mówią :(

 6. jednemu udało się umknąć, ale jeszcze kilku zostało

 7. .

 8. więc nie kracz :)

 9. avatar

  Baumana?

 10. Jaruzelski nie żyje.
  Uznałem to za znak że skończyła sie epoka okragłostołowa wraz z nim.
  I że wybory przyniosą wiadomy skutek- kończący okres kanciastego mebla.
  Kończą razem

 11. Zastanawiam się, czy w dniu, kiedy podano, później zdementowano wiadomość o śmierci jaruzela, faktycznie ona nie nastąpiła, a przetrzymano chłopa w lodówie i podano do wiadomości akurat dzisiaj, aby odwrócić uwagę od wyborów (kombinacji)?!

 12. Nie wiem dlaczego ale też mam takie wrażenie.
  A pozatym męczy mnie jedna rzecz Tak się zastanawiam i niewiem, odkąd usłyszałem w tv tą tragiczną wiadomość jestem pełen rozterek. Czy dużym nie taktem byłoby chodzenie w koszulce z napisem "Nie płacze po Jaruzelskim"?
  Myśle że w erze wolności słowa, szeroko rozumianej tolerancji, spotkało by się to ze zrozumieniem i poparciem, szczegołnie lewej strony -zarówno publicystów jak i polityków.
   Przecież okazywanie szacunku zmarłym w ten sposób należy do tej nowopowstałej nowoczesnej tradycji szerokim strumieniem promowanej przez lewicowe srodowiska. No chyba że ja żle rozumiem środki masowego przekazu (TVN, Polsat, GW, itp., nie moge pominąc także publicystów skupionych wokół Krytyki Politycznej, czy też wybitnych działaczy Ruchu Palikota bądż rządzącej partii miłości - tutaj szczególne podziękowania dla (p)osła Niesiołowskiego). Jak myślicie? A może macie jakiś innych sposób na uczczenie tej zmarłej "wielkiej" postaci?

 13. żebyśmy pamiętali kto nas uratował przed komunistami ew. michnikiem, który próbował wywołać w solidarnością wojnę domową i załamać gospodarczo?

 14. ...spolecznym juz tak: dana podkoszulka byla przeciez prowokacja a jaka prowokacja bylaby "nie plakalem po Jaruzelskim"? przeciez nikomu o zdrowych zmyslach pomysl lakrimosy w danym kontekscie do glowy przyjsc nie moze.


 15. avatar

  "...a przecież mi żal, że tu w drzwiach nie pojawi się Puszkin. Tak bardzo bym chciał, choć na kwadrans na koniak z nim wpaść..."

  Ja pomyślałem o moim ojcu. Chłop zmarł dziewięć lat temu wierząc że generał uratował nas przed interwencją Rosjan. W grudniu 81 ojciec był na kotrakcie w NRD. Widział transporty wojsk jadące do granicy...
  Na tego newsa kupiłem wódke bo, przecież mi żal, że tu w drzwiach nie pojawi się tato. Tak bardzo bym chciał... Może nie o Bułhakowie, a Gontarczyku i Braunie pogadać; i pić.

 16. avatar

  a ojciec mojego kumpla, który był oficerem, mówił o sowieckich oddziałach stacjonujących pod Gdańskiem w grudniu 1981 i gotowych do akcji. Tak więc wtedy Jaruzelski chyba naprawdę uratował nas przed bratnią interwencją - tak mniemam, co nie oznacza, że nie powinien odpowiadać za swoje wcześniejsze, czy późniejsze zbrodnie, ot chociażby za rok 1970!
  Tak czy inaczej... miejmy nadzieję, że wraz z jego śmiercią i wyborami symbolicznie kończy się republika okrągłostołowa, chociaż osobiście trudno mi w to uwierzyć!

 17. avatar

  Mnie zastanawia czy te ruchy wojsk były demonstracją czy faktyczną mobilizacją. Wiem że wojska rosyjskie stacjonujące w Polsce były na tak zwanym "rozliczeniu wojennym". Oznaczało to stałe dostawy żywności, paliwa i amunicji bez obowiązku rozliczenia zużycia. Nawet uszkodzenie czy zagubienie broni nie stanowiło jakiegoś wielkiego problemu. Saudat powiadał: nu ja pagubił. Dostawał opierdol i nową sztuke.
  Nie wiem czy to jest jeszcze możliwie do ustalenia, ale wiele wyjaśniło by ustalenie ile amunicji wydano wojsku w czasie owych manewrów.

 18. Dane z 16:00
  PiS - 32
  PO - 32
  SLD - 8
  Korwin - 6
  PSL - 6
  reszta pod kreską.
  Informacja pochodzi ze sztabu Marka Jurka

 19. avatar

  Jeśli Twoje liczby są prawdziwe, podrasują się wynik, bo w końcu nie darmo ci z PKWnu jeździli do Moskwy na szkolenia i na rzeczy się znają.
  Doprawdy nie wiem, co się musi stać, by ten naród wreszcie oprzytomniał.

 20. avatar

  To akurat nie byłoby takie złe, co prawda minimum w najbiedniejszym wymiarze, ale dużo lepsze niż wygrana PO choćby 0,1%.

 21. avatar

  No i pamiętajmy, że to Warszawa. Gdyby w stolicy był taki wynik, to jestem spokojny o całość.

 22. avatar

  procentowych, to spece od liczenia podrasują wyniki tak by wygrało PO, bo te wybory mają przede wszystkim bardzo ważny wymiar propagandowy, zarówno dla jednej, jak i drugiej strony. Inaczej byłoby, gdyby PiS miał znaczną przewagę, wtedy nie jest już tak łatwo fałszować.

 23. avatar

  Czy to znaczy....

 24. avatar

  Jeśli wejdzie Korwin, a nie wejdzie Palikot, to uznam ten efekt za błogosławiony.

 25. avatar

  że biłgorajski błazen odchodzi na śmietnik historii

 26. avatar

  Masz u mnie całusa z języczkiem

  Za sztubacki żart Waść mi to poczytaj, gdyż już troche wypiłem

 27. avatar

  A nie mówiłem :(((
  Ten naród jednak nie zasłużył, by być niepodległym :(((

 28. Zasłużona kolejna otrzeżwiająca(?) porażka dla PiS. Nie wiem ile razy można powtarzać to samo. PIS do roboty! Czas na zmiany, do najwazniejszego testu zostały dwa lata. Pierwsze minuty na antenie po wyborach już zostały zmarnowane. Zegar tyka.

 29. Nie wierzę, kurcze nie wierzę.........PO 32 % to są jakieś jaja..........ale już dawno pisałem że te błazny władzy nie oddadzą.......szkoda gadać...

 30. avatar

  'głupi  jak  polak'  ma sens? Jeśli  to  nie  jakieś  przekręt  to  zostaje  GŁUPOTA. Może  gdyby  tak  Tusk  z  ferajną  narobili  każdemu  z  głosujacych  na  nich  na  głowę  i  do  tego  kopnęli  w  d..  to  by  zadziałało?
    Chociaż  dzisiaj  już  i   tego  nie  jestem  pewna. Czesć  mych  współziomków  to  zwyczajni  debile  i  może  już  nie  ma  co  się  łudzić, że  to  tylko zła   robota  mediów.

 31. To choroba przewlekła, z syndromem sztokholmskim.

  Ale widać że antybiotyki zaczynają działać...

 32. avatar

  Tu potrzebna jest lobotomia!
  Władimirze Władimirowiczu, przybywaj na pomoc! Ja, mniejszość rosyjska czuję się dyskryminowany przez reżim Tuska!

 33. avatar

  Właśanie rozmawiałem z mamą. Mieszka w Zabrzu, a tam są również moi dwaj bracia. Mówi że wszyscy głosowali na Buzka, bo tylko to nazwisko cokolwiek im mówiło. (lista PO)

  Chyba za mało kupiłem...

  Pije sam, niewiedząc za co... Zdrowie nieboszczyka, czy na pochybel

 34. avatar

  więc  akurat  to:

  "Mówi że wszyscy głosowali na Buzka, bo tylko to nazwisko cokolwiek im mówiło. (lista PO)"

    mnie  rozśmieszyło :D

  dzięki :)

 35. ja żeby temu zapobiec nabyłam prenumeratę jednej z prawicowych gazetek i w ten prosty sposób zindoktrynowałam rodzinę, Tadeusz, jak widac, pożałował ;)

 36. avatar

  Wiesz Fizia... Zawsze gdy jestem w kraju, kupuje prawie wszysto... jedynie Wyborczą omijam. Specjalnie dla Ciebie opiszę. Na lotnisku facet mi mówi: ale ma pan rozrzut. Wszystkie prawicowe i na koniec urbanowskie NIE?! A Wyborcza? Długa chwila patrzenia sobie w oczy... Po której mówię: nie, za żydorczą... dziękuję. 
  No taki już jestem pokręcony. Wychowany Urbanem, co mi do dzisiaj zostało.
  Zostawiam u mamy plik gazet których nikt nie czyta. A gdy pytam czy w pakiecie TV mają TV Trwam, Radio Maryja albo TV Republika, to rozmowa schodzi na temat ostatnich występów gwiazd w Tańcu z...
  Twoje Zdrowie!!!

 37. Czyli w wyborach 2015 sugerując się tym trendem  w parlamencie zasiądą PO, PIS, SLD, Kurwiny w miejsce Ruchacza i psim swędem jak zwylke PSL się doczołga. Ja qurwa w to nie wierze. Ten naród nie może być aż tak głupi. Idzie jak bydło na rzeż.

 38. avatar

  Szkoda tylko, że  będzie  wspólny  los  dla  głupców  i  tych  bardziej  rozsądnych

 39. avatar

  ja  np. muszę  żyć  w  mieście, gdzie  różnica  między  PO  a PiS  jest  jeszcze  większa. Pajace  zdobyły  około  38%, a  PiS  31% (według  wstępnych  sondazy). Rosati - spadochroniarz - okazał  się  być  pewną  1.
    Zresztą  niczego  innego  się  nie  spodziewałam  po  szczecińskim  grajdole.

 40. avatar

  Zabory, to nic innego jak nasza zasługa. Zapracowaliśmy na nie solennie i uczciwie przez cały XVIII w. To samo obserwować można i teraz! No jak można było oddać głos na złodziejską bandę rudego chłystka, PO tych wszystkich przewałach? No ale widać, że jednak można... :(

  Kolejny rozbiór Polski zapoczątkowany w 2007 r. właśnie dokonuje się naszymi rękami, naszymi wyborami, naszym zidiociałym myśleniem!

 41. avatar

  40-letni wyborca Nowej Prawicy serdecznie pozdrawia Matkę Kurkę. Jeśli wyniki exit polls się potwierdzą, to wspomniany w tytule artykuł radzę sobie wydrukować i powiesić nad łóżkiem :-)

 42. avatar

  aleś się napuszył jak żaba po dwóch sportach a po prostu zostałeś zrobiony w Dżina.
  PO prostu nabity w butelkę.
  Teraz JKM sobie trochę pożyje na bakszyszu swoich europosłów bo pewnie za miejsca na liście też nieźle skasował.