Mateusz Kijowski, szef KOD, wyrzuca z organizacji za oficjalne poparcie WOŚP! Brawo!

Prześlij dalej:

Po Internecie poniosła się sensacja, że PiS chce zabić Fundację WOŚP, bo nie będzie wsparcia policji i wojska dla najbardziej szlachetnej organizacji. Gdyby to przełożyć na normalność, ludzie normalni, by się pogubili i spytali wprost. Wojsko i policja niezbędne do kwesty? Niestety ciągle żyjemy warunkach paranoi, czyli ludowej demokracji i takie „Społem”, jak WOŚP, rzeczywiście bez służb mundurowych, kasy samorządów i TVP nie istnieje. Uboju rytualnego na „świętej krowie” dokonał poseł PiS Stanisław Pięta, to ten sam, któremu pokojowo nastawieni lewicowi sympatycy życzyli, żeby „zdechł na raka”. Pięta powiedział tylko tyle, że każdy funkcjonariusz publiczny, który weźmie udział w hecy WOŚP powinien złożyć raport i ustąpić ze stanowiska. Słowa kompletnie niepotrzebne, nieprecyzyjne i dokładnie o takie prezenty codziennie modli się Jerzy O. Wyjaśnienie, że Pięcie chodziło o zaangażowanie środków publicznych i funkcjonariuszy na służbie, nie ma najmniejszego sensu. W amoku ideologicznym nic się nie przebije do opinii publicznej, co więcej przebiło się całkowicie coś innego. Po mediach już lecą komunikaty alarmujące, że to nie pojedynczy poseł wyraził swoją prywatną opinię, ale cały PiS wraz z rządem zajął oficjalne stanowisko – będą represje za wsparcie WOŚP. Jeszcze 5 lat temu Jerzy O. takiej okazji by nie przepuścił, obleciał by wszystkie media i krzyczał, że PiS chce dzieci w szpitalach pozabijać. A dziś co zrobi? Dziś ze strachu nie kiwnie palcem. Kto ma odrobinę zaufania do mojej wiedzy i przyjętej strategii względem Jerzego O., ten skorzysta z gotowych rozwiązań. Zalecam! Ciszej nad tą trumną i tym nieboszczykiem!

„Jurek” nie będzie pisał żadnych listów otwartych i uprawiał prowokacji w mediach, bo wtedy natychmiast wylazłyby wszystkie jego sądowe sprawy oraz postępowania prowadzone w prokuraturze. Ponadto sam Jerzy O. powiedział wyraźnie ministrowi Macierewiczowi z MON: „dość kurwa”, a dla innej działaczki PiS zorganizował konkurs pod tytułem Ruch Wypierdolenia Krystyny Pawłowicz w Kosmos. Jak rozumiem te deklaracje się nie zmieniły i Jerzy O. nadal nie chce mięć nic wspólnego z „katolickim ciemnogrodem” zamachującym się na demokrację. Jeśli chodzi o radę dla rządu to komunikat powinien być jasny. WOŚP jest jedną z 80 tysięcy organizacji pozarządowych i jak sama nazwa wskazuje takie organizacje działają poza kompetencjami rządu. Trudno sobie też wyobrazić, aby przeprowadzenie zbiórki publicznej z udziałem dzieci niosło za sobą takie niebezpieczeństwa, aby impreza wymagała zabezpieczenia wojska, straży pożarnej, policji i służb ochrony pogranicza. Nigdy żadna organizacja pozarządowa z taką prośbą się do władz RP nie zwróciła i to po stronie organizatora spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo uczestników całej akcji. Koniec. Rada dla PiS. Panie i Panowie trzymajcie się jak najdalej od WOŚP i ani słowa o WOŚP nie wypowiadajcie, milczenie polityków jest dla fundacji bronią masowego rażenia.

Co innego „społecznicy” z KOD, oni niech się o Jerzego O. biją i to właśnie, ku mojej radości, robią. Mateusz Kijowski, szef Komitetu Obrony Demokracji Ludowej wszedł w ostry publiczny spór ze swoim delegatem na Mazowsze Andrzejem Miszkiem. Nawiasem mówiąc chyba nikt nie sprawdził jaka to ciekawa postać ten Miszk, najkrócej mówiąc to wyklęty diakon (świecki ksiądz) i do niedawna prawicowy radykał, należący do Solidarności Walczącej. Ważniejsze jest jednak coś innego, mianowicie przyczyna konfliktu między panami z KOD i aby lepiej zrozumieć o co poszło podam cytaty.

1. Jerzy O. ze swojego FB:

Tradycyjnie zrobiliśmy opłatkową Wigilię, czyli cała Fundacja, która spotka się przy rozdawaniu wzajemnych prezentów, które wcześniej losujemy i prezentów dla dzieci, których z roku na rok więcej. To one są najbardziej fantastycznym momentem naszego spotkania, bo ich radość i rozgardiasz, który robią, jest super. Planowaliśmy spotkanie na 15:00, ale wiele osób przyszło „z marszu”, więc przesunęliśmy naszą wieczerzę.

2. Szef KOD Mateusz Kijowski ze swojego FB:

Z przykrością muszę stwierdzić, że Andrzej Miszk działa na szkodę KOD. Mimo wielokrotnych apeli o powściągnięcie języka, o powstrzymanie się od publikowania szkodliwych dla KOD apeli i stanowisk, nie jest w stanie podporządkować się dobru KODu

Dzisiaj przeholował. Opublikował stanowisko w sprawie, w której prowadzimy delikatne rozmowy, jak się zachować, żeby nie zaszkodzić naszemu partnerowi. Poprosiłem go o zdjęcie postu dla dobra partnera, którego obaj szanujemy oraz dla dobra KOD. Nie posłuchał. Nie mogę tolerować takiego zachowania. Andrzej Miszk nie jest już kordynatiorem KOD Mazowsze.

3. O jakiego partnera i jaki post skruszono kopię, napisał sam Andrzej Miszk.

Setki ludzi pyta mnie, czy KOD pomoże WOŚP i Jerzemu Owsiakowi, w sytuacji, gdy państwo wywiera naciski na swoich funkcjonariuszy mundurowych i cywilnych oraz media publiczne, aby nie pomagali WOŚP pod groźbą zwolnienia z pracy.

W wypowiedziach szefów „społecznych” organizacji widać charakterystyczną asekurację, obaj nie mają odwagi otwarcie przyznać się do wzajemnej sympatii, wspólnych wartości i tej samej ideologii. Potrzeba większych dowodów na to, że kierownik WOŚP truchleje przed każdą publiczną deklaracją i politycznym zaangażowaniem? Mało tego, chętnie się założę o to, że Jerzy O. pierwszy zażądał głowy niedyskretnego nieboraka, który chciał otwartości. Miszk złamał tajne porozumienie i wyleciał z KOD, żeby było śmieszniej poleciał za współpracę z WOŚP. Z całą pewnością „dyrygent orkiestry” narzuca tę konspirę. Dlaczego? Bo on ma do policzenia kasę z puszek, nie wartości i idee. Pieniądze nie śmierdzą i chyba lepiej mieć w puszce kasę od zwolenników PiS i i KOD niż połowę tej kasy? Wystarczy uważnie się przyjrzeć i przeanalizować zachowania „Jurka”, wówczas wszystko stanie się jasne. Po dawnym guru został cień, zero siły przebicia. Kto to kiedyś widział, aby oficjalnie poparcie „orkiestry” było stygmatem? Dla Jerzego O. wejście w konflikt polityczny jest zabójstwem z wielu powodów, które opisałem wyżej. Do strachu „Jurka”, żeby się nie wydało, co tam w „Złotym Melonie” i rodzinnych firmach piszczy, dochodzi lęk przed kontrolami, które go czekają. Daję pełną gwarancję, że Jerzy O. i WOŚP nie będą podskakiwać, ani PiS, ani rządowi, nie będą drzeć szat i domagać się armii wojska. Natomiast chętnie skorzystają, z takich prezentów jak ten od posła Pięty. Nie ma zatem najmniejszego powodu, żeby PiS i rząd angażowali się w jakikolwiek konflikt i polemikę z WOŚP, przeciwnie – sprzedać ich KOD, niech się wzajemnie siebie wstydzą, bo i jest czego i wzajemnie wycinają, bo jest kogo.

5.835
53516 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

43 (liczba komentarzy)

 1. Jeszcze będziemy dziękować temu niepozornemu Jarosławowi bo jeszcze kilka lat i bylibyśmy niewolnikami-my uczciwi.

  Roman Potocki Znalezione w sieci:

  Polską rządzi GTW - Grupa Trzymająca Władzę (WSI, Rosji, prokuratorzy i sędziowie). Sieć jest trzymana za mordę groźbą samobójstw, wszyscy są podsłuchiwani. GTW steruje mediami. Powołała PO.

  W 2005 PIS zamieszał bo wpadli na trop GTW. Blidę skasowano przy aresztowaniu bo dużo wiedziała i wsypałaby. Koalicję PIS rozbito. PrzejętoPKW i odtąd wybory są fałszowane. Jak Lech Kaczyński wzmacniał siły zbrojne i blokował rząd PO, to go skasowano. Powołano Bronka figuranta bo mają haki. Przez 8 lat był raj. Z inwestycji i prywatyzacji brano 10-20%. Wymiana PKW namieszała a KKW patrzyła na ręce. Podstawili tylko 15% głosów i nie utrzymano Bronka. Ich sondaże dawały 60% PIS, 6% PO, 1% PSL i 25% Kukiza. Było źle i zmieniono ustawę o TS o odwołanie Prezydenta i podstawiono 5 sędziów w TK. Pokazywano sondaże że PIS i PO mają podobne wyniki by uwiarygodnić końcowe. Petru to twór GTW i ich kasa - żaden kredyt Petru. Palikota wsunięto do SLD by pociągnął ich na dno (Palikot to twór GTW). Kukizowi wciśnięto na listy kretów by skłócili środowisko. Powołano 200 osób do pisania na forach źle o PIS i Kukizie a dobrze o PO i Petru. Nie dało się podstawić dość kart i PIS dostał władzę. Odjęto Kukizowi a dodano PSL by nie zmieniono konstytucji. GTW poszła na ośmieszanie Dudy i PIS, że oszukali wyborców, że wzrosną podatki i ceny. Ma być akcja że PIS chce wojny domowej i grozi wojną z Rosją, Niemcami i UE, że PIS to faszyzm, totalitaryzm, zacofany katolicyzm i wstyd na całą Europę. Lis ma słać krytyki do gazet w Niemczech i USA i pisać że „zachodnie media krytykują PIS”. GTW wie że PIS jest w posiadaniu informacji o nich i nie dopuści by Ziobro przejął prokuraturę. Śmierć Kulczyka upozorowano by nie świadczył bo idzie o giga przekręty z udziałem pierwszych osób. Odstąpiono od TS dla Ziobro i Kaczyńskiego bo była obawa że je ujawnią. Ułaskawienie Kamińskiego przeszkodziło, bo ten dużo wie. Kopacz miała wyjazdowe posiedzenia by montować podsłuchy w regałach, biurkach i pod tynkiem na sufitach (ponad 100). Komórki i email PIS i Kukiza na podsłuchu. Duda ma podsłuch wszędzie - była wrzawa jak pojechał w nocy do prezesa bo tam nie mają. GTW powołał KOD do zamieszek. Jest plan skasowania Dudy i rozwiązania Sejmu, postawienia Dudy, Kaczyńskiego, Ziobry, Macierewicza i Kamińskiego przed TS i rozwiązania PIS. Jest ustawa zakazująca demonstracji.
  Dlatego PIS powinien wymienić PKW, zrobić nowy program i powołać nowy tryb wyborów bez nieważności głosów i wymienić skład TS i TK. Musi pilnie przejąć TVP. Tym uratują siebie i Polskę. GTW nie podda się i nie zatrzyma przed zamachami bo ma do stracenia giga finanse. Wyprowadzą ludzi na ulice i będą prowokacje z niszczeniem mienia przez przebranych „kiboli”. … CZY WSI - GRUPA TRZYMAJĄCA WŁADZĘ - POSUNIE SIĘ DO PRZEMOCY I WINĄ OBARCZYĆ PIS....

 2. avatar

  mam watpliwosć odnosnie Kukiza. Przeciez on tez jest przez kogos ustawiony tam gdzie jest. Dzisiaj okazało sie że nastepny poseł opuszcza szeregi z tej "piaskownicy" 

 3. avatar

  @--->jancio
  @---> wojo
  w ubieglym tygodniu PK w tvp1 "polityka przy kawie" powiedzial ze nie jest pewien czy kadencja tego sejmu nie zostanie wygaszona do czerwca TEGO roku...??????ZNAMIENNE??psipadek??(parafrazujac znany skecz kabaretowy sprzed lat...???)...
  dla mnie sprawdzianem kim jest sam PK i jego ugrupowanie bedzie glosowanie w/s odebrania immunitetu doktorowej1metrodszpadla...ZA??PRZECIW??WSTRZYMAJĄ SIE OD GŁOSU???
  albo .....w przypadku jakowegos kryzysu..jak zaglosuja za gabinetem PBSz...dadzą votum zaufania??czy moze dadz a votum separatum???chyba ze podobnie jak PO i ZSL wyjda na czas glosowania z sali obrad...
  czas PO-każe!!!

 4. Posłuchaj, może i masz rację, pewnie ten cały proces odbijania Polski z rąk ruskich skończy się na ulicy. Ale to my teraz mamy słuchawki a oni już tylko mikrofony. I to jakby nie patrzeć jest dosyć istotne. Przez 15 lat dokonał się tak gigantyczny skok w technologiach podsłuchu że ten kto ma słuchawki ten ma władzę. Pewnie, Sąd Najwyższy może się skusić i ogłosić nieważność wyborów ale to Antoni ma wojsko a wojsko to patriotyczna formacja więc pójdzie za Polską jak w dym. Kibole natrzaskają po pyskach kodojebcom i mimo wielkiej zawieruchy w Europie, dla świętego spokoju żaden obcy żołnierz tu nie wejdzie. Dlaczego? Dlatego , że NATO nie było zainteresowane do tej pory instalowaniem czegokolwiek co mozna nazwać wysoką technologią bo na drugi dzień jej plany byłyby w Moskwie. Teraz już nie ma takiej opcji a w sytuacji gdy będą mieli do wyboru Antoniego lub WSI postawią na tego pierwszego. I Kaczyński o tym wie i z tej wiedzy korzysta idąc częściowo po bandzie. Wie o tym również Jerzy O. jako jeden z " tamtych" i siedzi z podtulonym ogonem trzęsąc dupą i to całkiem słusznie bo może się okazać że z zarobioną w tym roku kasą po prostu zniknie....i Matka Kurka zamieni się wtedy w Matkę Gończą a wtedy Jerzemu nie zazdroszczę tak jak i dziś jestem daleki od tego typu reakcji:).

 5. avatar

  .

 6. Poproszę w takim razie o konkrety:).

 7. avatar

  tendencja do wyolbrzymiania i od razu z byle czego naloty, czołgi i krew sie leje :D ehehe

  majdanu w polszy nie budziet przede wszystkim ze względów finansowych - nikomu to się nie opłaca również tym, którzy mają interes w huśtaniu emocji - rumun liczy na kryteria uliczne, ale na małą skalę, nie w sensie puczu z ulicy, bo wie, że oprócz paru pajaców nikt za nim nie stoi, a już na pewno nie rozłoży się pod namiot w centrum wawki na całe miesiące - jeszcze w zimie na dodatek

  ukraiński majdan kosztował 1mln dolarów dziennie, w wawie byłoby jeszcze drożej - nikt takiego hajsu nie zamierza wydawać - widać nawet po sorosu, który sypnął marne 150 baniek pln - to jest śmiech nie poważne pieniądze na robienie przewrotu 
  najbardziej prawdopodbny jest scenariusz węgierski - czyli żadne czołgi i mordobicie tylko działanie instytucyjne - komisje, obserwatorzy, dochodzenia itd. + propaganda 

  mało tego - całe kody i inny syf jest obliczone przede wszystkim na przejęcie platfonsów przez rumuna, a dopiero później na kąsanie pisu, bo nikt realnie nie wierzy w to, że dałoby się protestami o tak małej skali odwrócić wyniki wyborów

  a na marginesie dwie rzeczy - jak już, to żadne wojsko za nikim by nie poszło, bo jest w kompletnej rozsypce - na dodatek jest tak zapaskudzone szpionami, że pół kompanii nie byłoby w stanie wyjść z koszar w takiej podbramkowej akcji, nie mówiąc już o sprawnym działaniu na czyjąś korzyść
  - nato nie miało baz w polszy, bo taki był jankesko-moskiewski deal - moskwa pozwalała jankesom na dużo, ale od rozwiązania uw brak jednostek nato na tym terenie był żelaznym i niepodważalnym warunkiem moskwy w jakichkolwiek rozmowach z zachodem
  nie ma to nic wspólnego ze strachem przed wyciekiem tech do moskwy, bo jankesi nigdy by nie wpuścili do tych baz nawet pół polaka (a nawet jak teraz deal jest zawieszony i jakieś bazy powstaną to tak samo nie będzie w nich nikogo oprócz jankesów)

 8. Dziękuję Ci za szersze potraktowanie tematu. Widzisz, moim zdaniem gra idzie nie o to czy 150 baniek USD wystarczy i czy warto czy nie warto dokładac więcej. Gra IDZIE O WSZYSTKO ! O pełną pulę czyli o utratę Polski z zatrutego, pokaźnego już stada zgromadzonego przez New World Order lobby. NWO jest faktem tak jak i faktem jest przewodnictwo nad nim pewnej znanej grupy na B. Czy Ty myślisz że Polska i Ukraina nie była ani nie jest szykowana pod kątem nowej Ziemii Obiecanej na wypadek katastrofy wokół ich kraju? Wasze ulice nasze kamienice to juz przeszłość? Ja bym był jednak ostrożny. Zauważ że proponowane zmiany a więc podatki bankowe, marketowe i inne posunięcia wydrenują z "ich" portfeli nie 150 baniek a kilkadziesiąt miliardów w skali kilku lat albo i kilkaset jeżeli dociśnie się politykę fiskalną w zakresie kontroli Vat. Czy taka kasa, jeżeli to ja mam jednak rację nie jest pokusą do zatrudnienia kilku snajperów i w Polsce. Pomyśl. Co do baz, to zauważ że to nie deal Usraela z Rosją tylko deal Niemców. Usa nie dało nam zielonego światła nawet do tego żeby w jakikolwiek sposób uzbroić nasze F-16 w obawie przed szybkim przerzuceniem technologii na wschód. Dlatego właśnie żaden "polski" żołnierz nie miałby dostępu do ich baz. Jeżeli zrobimy porządek i amerykanie zobaczą że pozbyliśmy się całego rosyjskiego elementu z naszego wojska o czym na dzień dzisiejszy nie możemy jeszcze mówić, wtedy mogą zapalić zielone światło zmian. Tak myślę ja. Mogę się mylić ale to mój punkt widzenia.

 9. avatar

  zapewnić, że nwo lobby ma sie świetnie i żaden pojedynczy rząd pisu czy jakikolwiek inny na świecie nie jest w stanie mu zagrozić ;) noł ofenz, ale mieszasz różne pojęcia dlatego ta teoria jest mało logiczna:

  nwo lobby to przede wszystkim deal wielkich korpo i nie za bardzo ich obchodzi los izraela ani nikogo innego - podstawowym celem jest ponadpaństwowość, a docelowo zanik wszelkich form państwowości - chodzi po prostu o kompletne uniezależnienie się od państw, a los izraela wisi im i powiewa
  po drugie w tym temacie - popełniasz częsty błąd czyli wrzucasz wszystkich żydów w jeden koszyk - tymczasem jankescy żydzi (czyli ci od nwo) mają niewiele wspólnego z tymi z pustyni, a nawet często gęsto są z nimi w konflikcie, dlatego stosunki izrael-usa są wbrew pozorom praktycznie cały czas napięte - gdyby nie to, że dla jankesów obszar bliskiego wsch, jest jednym z kluczowych kładliby lachę na tę pustynie kompletnie - ewentualnie tych co by chcieli zabraliby do stanów -

  - ten mityczny deal z przesiedleniem izraela do europy trzeba włożyć miedzy bajki - gdyby tak było ani izrael ani jankesi nie topiliby mld dolców w próbę oczyszczenia i zabezpieczenia regionu dla izraela - po 60 latach została im tylko syria do skasowania i iran, co sie aktualnie dzieje

  -ukraina z kolei też ma niewiele wspólnego z tą sytuacją - jeśli prześledzisz strategię wojenną jankesów z ostatnich 20 lat i doktrynę wojenną moskwy zobaczysz, że w pierścieniu natowskich baz, którymi krok po kroku usa oplotło moskwę ukraiński punkt jest jednym z kluczowych - a moskwa uważa ten teren za NAJWAŻNIEJSZY w swojej doktrynie obronnej - usa wpompowało od 91r. 10mld dolców w ukrainę - tzn. we wszelkie sposoby, żeby tylko zainstalować tam sobie przychylne środowisko - to jest gra o istnienie 100 letniego globalnego układu z usa jako supermocarstwem, a nie jakieś pierdoły w zorganizowaniu paru osad dla żydów

  - co do polski ten tok myślenia ma dwa poważne błędy logiczne - po co jankesi mieliby wspomagać dojście pisu do władzy, żeby później ich stąd od razu usuwać w intersie izraela (sam izrael nie ma nawet cienia takich mozliwości, żeby obalać rządy tu czy gdziekolwiek) - przecież poprzednia ekipa przywitałaby tych hipotetycznych, izraelskich przesiedleńców z otwartymi rękoma ;) bez sensu - po drugie nie wiem czemu z góry zakładasz niechętny stosunek pisu do izraela - ja tej niechęci w ogóle nie widzę ;) ergo - rządy pisu wcale nie są sprzeczne z tą rozdmuchaną teorią tzw. wielkiej galicji - w ogóle cała ta bajka, że izrael 'czyści' europę za pomocą arabsich uchodźców, żeby później tu wjechać jest zabawna i nierealna

  - jakby w kwestiach strat finansowych dużych czy małych reakcje polegały na przewrotach i snajperach obserwowalibyśmy nieustanny festiwal snajperski i każdy strzelał by do każdego - to tak nie działa - to jak zabijanie komara telewizorem - jest cały wachlarz innych mozliwości zupełnie niezwiazanych z przemocą i nikt nie bedzie robił w polszy przewrotu z powodu strat tesco czy innych ;)

  - i ostatnie - powtórzę jeszcze raz, że brak baz nato w polszy to podstawowy warunek moskwy w każdym dealu z zachodem - nie jest to moje 'widzimisię' - sprawdź każde duze wosjkowe porozumienie w tym temacie i sie przekonasz - nato to usa, żadni niemcy, angole, francuzi nie maja tam nic do gadania - nie chcę tu wchodzić w szczegóły tej doktryny - chodzi w skrócie o to, że głównym jej rdzeniem jest wykluczenie obrony moskwy przed atakiem nato z dwóch baz mających podobnie krótką odległość do centrum rosji - czyli moskwa zakłada, że może jeszcze dźwignąć na raz obronę z kierunku powiedzmy kaukaz, turcja, ale nigdy z  kierunku np. polska, ukraina 

  a efy16ste to sprzęt sprzed 30 lat i moskwa leje ciepłym moczem na tak przestarzałą tech - odkąd putin ruszył z reformą ruskiej armii 10 lat temu kupuję tech przede wszystkim od chinczyków, francji, niemców a nawet od izraela
  - usa przespało ostanie 10 lat jeśli chodzi o wojskową tech i nie jest już jedynym liderem w tej dziedzinie a jeśli chodzi szczególnie o lotnictwo to jankesi są w dupie, bo cały czas bazują tylko właśnie na ulepszaniu modelu f - tymczasem za rok w rosji wchodzi do produkcji ich własny kolejny mysliwiec su-50, z którym f-22 raptor albo f-35 lightining II mogą co najwyzej wypaść na remis - o żadnej jankeskiej przewadze tech w powietrzu nie ma mowy

 10. Za mało wiem, za mało czytam, za dużo myślę że myślę. Musisz być mądrym człowiekiem, Twoja koncepcja jest spójna i logiczna. Ech, tyle róznych zdań w tym temacie, możesz mieć w 100 proc. rację ale od tych teorii to juz głowa boli bo tak na prawdę każda z nich ma w sobie sporo ziaren logiki . Bądź tu mądry i pisz wiersze:)

 11. avatar

  powtarzam tylko teorie, które wg mnie sa logiczne i pasują do całości - jak jest naprawdę nie wie pewnie nikt ;)

 12. Jak instalowali w Polsce nowe F-16 to wie Pan K. w co nie zostaly wyposazone??
  W tzw. urzadzenie IFF czyli "skrzyczneczki" rozpoznajacej samolot swoj-obcy (tzn. maja urzadzenia, ale nie NATO-wskie kodowanie).
  A wie Pan czemu nam nie daja tych NATO-wskich? Otoz wlasnie dlatego, ze w ciagu kilku godzin mieliby je Rosjanie i w hipotetycznym starciu NATO nie byloby w stanie rozroznic swoich maszyn od wroga, ergo nie mogloby prowadzic skutecznej walki.
  Panie K. - to jeden z faktow i jest tego, niestety, duzo wiecej...
  NATO wie, ze my jestesmy Piwislanskij Kraj...
  Szansa powazna na zmiane byla, gdy glownodowodzacym NATO (Deputy SACEUR) mial zostac gen. Gagor (nominacja byla juz postanowiona i byla przewidziana na koniec 2010/poczatek 2011), ale nam sie wydarzyl 10 kwietnia 2010, ktory cofnal Polskie Sily Zbrojne o dobre 20 lat w sferze dowodzenia/integracja ze strukturami NATO...

 13. avatar

  więc pan się trochę wyluzuje i nie napina ;)

  z iff sie zgadza i oczywiste jest, że usa nie dało ich polakom - my natomiast rozmawialiśmy o samych f16, że to nie jest tech którą ruscy chcieliby by kraść w sensie konstrukcji to chyba jest łatwo zrozumiałe z tych komentów - jeśli chodzi o samą kwestię f-16 to niech pan nie zapomina kto je wtedy kupował i co w ogóle wyszło z tego offsetu - wyszło to co wg planu miało wyjść - czyli gówno ;)

  a jak juz o tym jest temat - serio wierzy pan, że ruscy od wojny (bo tyle lat ma ogólnie iff) nie dali rady go ukraść :D? nie docenia pan moskiewskiego wywiadu

  a w reszcie napisał pan to samo co ja, tylko innymi słowami - każde duze porozumienie wosjkowe rosja-zachód w jakiś sposób wyklucza polskę - najczęściej chodzi o brak natowskich baz - i jest to warunek moskwy

 14. avatar

  ja czekam czy bedzie swiatełko do nieba...to jest dla mnie miernik zaangazowania sie władzuni w dzialalnosc..ale to nie ten sam poziom juz chyba..
  a'propos..
  PO-dwładni "bufetowej" PO-dobno nie chca odpowiadac na majle i telefony od ludzi odpowiedzialnych za erygowanie projektu "Łuku Tryumfalnego"...skad taka cisza jak na pogrzebie organisty..naprawde umarł ktos?????

 15. avatar

  w kod z powodu jąkatego - mówię o masowej świadomości, nie o 'prawicowej' przestrzeni - poleciał natomiast pięta i będą grzać ten temat następny tydzień, a i na tym sie nie skończy, bo będą kręcili śrubę, żeby pis sie zadeklarował czy popiera piętę czy walczy z jąkatym itd. - ręce po prostu opadają jeśli chodzi o takie sytuacje - napiszę po raz któryś - znowu widzę pis sprzed 10 lat, kiedy potykają się o własne sznurówki - jak nie ten to inny debil otworzy paszczę i cały czas czerwoni mają paliwo, żeby bić w bęben i podkręcać atmosferę - przecież i tak jarkacz trzyma wszystkie sznurki - czy tak trudno wydać polecenie pt. do momentu odzyskania tvp, poza merytorycznymi sprawami odnośnie swoich ministerstw, wszyscy morda w kubeł, żadnych fejsbuków, żadnych kurwa tłitów, nic - wyznaczonych czworo bystrych do gadania w mediach, reszta zamknąć paszcze - tą jedną debilną wypowiedzią pięta właśnie podkręcił frekwencję jąkatemu - i tak co tydzień jakiś musi wyskoczyć filip tak, jakby komuchy mało miały jeszcze mozliwości grzania kotła w mediach - niech ktoś tam do cholery zareaguje w końcu i niech zatrudnią jakiś spinów, bo zaczyna ludzi trafiać szlag na tę głupotę

 16. avatar

  -  Włącz : 'pełna paranoja pełnią świadomości'
  -  Patrz jako polityk

 17. avatar

  jarkacz ma taką pozycję w pisie, że jakby powiedział - 'oprócz merytoryki nie piszemy o żadnych kontrowersyjnych sprawach w sieci to tak by było' - problem w tym, że on akurat w internety jest cienki i nie zwraca na to uwagi - dlatego powtórzę po raz setny na tym blogu - ki diabeł podkusił go do skończenia współpracy z tą jankeską agnecją pr? a nawet niech juz będzie jakaś polska - ktokolwiek kto ogarnia medialną kampanię i przekaz - nie byłoby połowy tych bzdurnych problemów

 18. avatar

  eot

 19. Kochany!
  Nie boj zaby, wszystko jest pod kontrola!
  Czymaj sie!;)

 20. To Ty nagrywales oblocone buty i rozwiazane sznurowadlo u Kaczynskiego i w ramach dobrej wspolpracy wysylales do TVN-u. He..? ;)

 21. avatar

  nauczyłeś się 'w internety' na stare lata i zerwało ci beret z radości ;) - jeszcze nigdy nie widziałem, żebyś napisał tu coś ciekawego i nie dziwi mnie to - taki z ciebie 'mózgowiec', że masz tylko dwa tryby - jak stary odkurzacz - albo bluzgasz na tych, którzy w twoim ciemnym mniemaniu są be albo liżesz otwór tym, którzy pasują do twojego ciasnego horyzontu ;)

 22. ...ale takie szambo tekstowe, jakie pan K. wylał tutaj na drugiego człowieka, to za dużo dla mnie, zwykłej kobiety z polskiej prowincji.

  Dziękuję panu Piotrowi Wielguckiemu i wszystkim Państwu (poza panem K.) za te kilkanaście tygodni, jakie spędziłam z Państwem.

  Życzę błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i dobrego Nowego Roku 2016 - wspaniałego roku w nowej Polsce!

  Bala

 23. avatar

  nie będę tolerował prostactwa i chamstwa tego osobnika na tym blogu i koniec tematu - w mojej reakcji na kolejne obrzucanie gównem przez tego dziadzia widzi pani chamstwo? to pani sobie przeskroluje ten blog wstecz ileś razy i prześledzi na czym polega aktywność tego osobnika - tam pani szamba nie widzi? no proszę jaka jednostronna zaćma ;) więc wyjaśniam - jak się ma z chamem do czynienia używa się jego języka bo innego nie jest w stanie zroumieć

  dodam, że skoro innych na tym blogu, często jakze świętojebliwych, nie razi poziom wypowiedzi tego osobnika, tylko dlatego, że blucha po ich stronie to trudno - ja tam kosciólkowy nie jestem, ale nie będę patrzył obojętnie na sprowadzanie dyskusji do kanału, niezaleznie od koloru flagi politycznej ;)

 24. "Ubój rytualny na świętej krowie"

  "Niech się wzajemnie siebie wstydzą, bo i jest czego i wzajemnie wycinają, bo jest kogo".

  I cóż więcej można powiedzieć?

 25. taka klapa  na lata.....

  i zakonczy sie era filantropa w czerwonych spodniach...

  wierze w sprawiedliwosc..

  po tym co ostatnio stalo sie w sprawie W. Sumlinskiego, Piotrze,  jest zielone swiatlo dla sprawiedliwosci...
  na koncu  triumf wszystkich ktorzy wierza w sprawiedliwosc, szanuja Twoja walke!
  Pamietam jak bylo naprawde trudno..

  Bo jesli nie teraz to kiedy.......

 26. W felietonie pan Piotr napisał: "Miszk, najkrócej mówiąc to wyklęty diakon (świecki ksiądz)". Brzmi to jak podwójna sprzeczność, więc poczytałam w Internecie i niniejszym wyjaśniam: Miszk jest diakonem - święcenia diakonatu otrzymał w zakonie jezuitów w Irlandii. Diakon to nie jest "świecki ksiądz", diakon to diakon, niższe święcenia, może sprawować wiele funkcji liturgicznych, ale nie odprawia mszy świętej, nie sprawuje sakramentu pokuty (spowiadanie) i in.

  Określenie "świecki ksiądz" stosuje się popularnie do księży diecezjalnych, aby ich odróżnić od księży-zakonników (franciszkanów, dominikanów etc. etc.).

  Miszk nie jest wyklętym diakonem. Został usunięty z zakonu jezuitów (jak sam twierdzi z powodu domagania się lustracji) i niedopuszczony do święceń kapłańskich, a więc nie został księdzem. Nie sprawuje jednak też funkcji diakona, ponieważ przez władze kościelne nie został włączony do żadnej diecezji ani zakonu.

  Tyle w kwestii diakona Miszka.

  Co mnie natomiast zaskoczyło w jego CV, to dramatyczne zwroty w jego życiu co kilka lat, związane zazwyczaj z totalnym skłóceniem się z dotychczasowym środowiskiem (abstrahuję od przyczyn tych konfliktów). Takich ludzi nam teraz w opozycji baaardzo potrzeba... ;-)

 27. Może dostał telefon, by na razie stulił paszcze i poczekał trochę na delegalizację Pis, obalenie Dudy, i powrót legalnej władzy.

 28. "UMYJ WŁOSY" Kijowski jest tak Nowoczesny ,że dupe urywa !Cała ta "elita" spłynie jak ścieki do morza .Fala kulminacyjna już minęła Warszawę .
  Jeszcze liczą na wyrok SN o ważności wyborów ,i na pewno będą grzać emocje .Ale to co było TO SE NE WRATI .Do  przygaszenia emocji trzeba TVP zawrócić w dobrym kierunku najpóźniej od 11 01 2916r

 29. ...na naprawę TVP?!? Całkiem będziem wtedy niekumaci ze starości! Chyba miałeś na myśli 2016.

  :-D

 30. ...PJEJDOLIŁY mi się klawisze z tych nerw...oczywiście po "6  Królach " w 2016r

 31. avatar

  że ruch KOD padnie z nudów. Bo czymże można zrobić frekwencję ? W czyim to jest interesie? Ludzie się w końcu zastanowią i skalkulują.
  Miesięcznice, to co innego. Tam ludzie naprawdę wierzą.

 32. jak na wschodzie Ukrainy albo wkoło Guantanamo:-) Najlepszy przykład, to wojsko. Przecież w  USA czy innym normalnym państwie "bunt" pułkownika Duszy skończyłby się na wyprowadzeniu go za ucho wprost do wosjkowej kozy. Myślę, wydaje mi się, że gdzie się nowa władza nie ruszy, tam mina pułapka. Nowy rząd realną władzę sprawuje od połowy listopada, to zaledwie miesiąc, może ciut więcej. A tu pożar, gdzie się nie obejrzysz. Dlatego Owsiak musi zaczekać. O wielu rzeczach nie wiemy i nieprędko  się dowiemy. Może to i lepiej, bo większość dostałaby mdłości.

 33. Ja też nie mam pojęcia jak można tak przebierać nogami na tym czy innym forum. Czy ludzie nie mają wyobraźni ja wielki burdel Kaczor odziedziczył? Posłuchajcie Sumlińskiego który mówi że kilkustet morderców rządzi Polską !

 34. Poseł od Kukiza Paweł Kobylinski wyrzucony z Klubu, m.in. z powodu niejasności w oświadczeniu majątkowym. Przechodzi do Nowoczesnej. Więcej tutaj:

  http://niezalez...

 35. avatar

  U Lisa jest Petru. Gorąca linia z sejmu. Zara dostanę qrwicy!!!!!!!!
  O! Wzywa do kolejnej wielkiej demonstracji......
  Moja połowica ogląda ten gnój. Nie będę walczył.... Nie robię majdanu w chałupie....
  Gdzie jest magnum??!!

 36. ...naprawdę atrakcyjnym? Zamiast się denerwować. ;-}

 37. avatar

  Czymś atrakcyjnym?
  Po bajce o Lisie to nic, tylko spać ;-)

 38. avatar

  sprują się same... zima lekka... swetry niepotrzebne i leżąc w szafie awantrują się i wypadją z szafy jak... wiadomo co. To nie są swetry tylko koszule Dajaniry.
  Magnum dalej potrzebne?

 39. Być może KOD poprze Owsiaka. Tylko chcieli by to wyglądało na spontaniczne poparcie, a nie umawiane wcześniej. Kolesie się muszą dogadać co do podziału forsy miedzy KOD a Owsiaka, nikt za darmo robił nie będzie.

 40. Zamiast pracy – 500 zł
  Zamiast przyszłości – imigranci
  Zamiast godności – długi na pokolenia
  Zamiast nadziei – eutanazja XXI wieku
                         
                              FIN
   
   https://www.youtube.com/watch?v=Lh3TokLzzmw

 41. avatar

  Matka ma rację: coś na rzeczy jest faktycznie. Przecież owsik oblatywał tvp już na miesiąc przed strzyżeniem baranów.

  A w tym roku ... cisza.

  To kolejny dowód na to jak ta chciwa świnia ma nasr@ne w papierach.

 42. avatar

  Trybynał zaorany! jest dobrze! idą czałgiem!

 43. W liceum będąc popierałem ideę WOŚP.... Potem, już na studiach coś mi mocno nie pasowało. Nurtowało mnie pytanie: "dlaczego w państwie, gdzie istnieje publiczna słóżba zdrowia, jest takie zapotrzebowanie na "ściepę" coby sprzętu medycznego dokupić za miliony". Obywatel płaci składki, które teoretycznie zapewniają Mu bezpłatnąopiekę medyczną... a mimo tego Obywatel płaci jeszcze raz ? Swego czasu modne było w "warszafce" noszenie serduszek z logo "W0ŚP" na wierzchniej odzieży - im bardziej widoczne - tym lepiej... Ja w owym okresie serduszko przyklejałem do tylnej kieszenie dżinsów, a potem - wcale. 
  Po paru latach - dziwnym zbiegiem okoliczności - poznałem w Norwegii kuzyna wielkiego dyrygenta - Pana A. O. Nie wyrażał się zbyt pochlebnie o swoim kuzynie....
  Niedawno tarfiłem na stronę "kontrowersje.net" i moje wszelkie wątpliwości zostały potwierdzone:) 
  Serdeczne dzięki Matko Kurko.