Ludu Prostego łupienie ......

Prześlij dalej:

Braciszkowie, moi mili! Nie może złe drzewo dobrego owocu wydać! Nie może też państwo, ni prawo, ni też ekonomia co na złodziejstwie jest ustanowiona, być po prostu dobre. Choćby nawet najpiękniejsze hasła i zamiary przyświecały tym, którzy w imię sprawiedliwości "społecznej", takie Państwo budują, pozostają tylko wspólnikami, w złodziejskiej organizacji przestępczej. Tak Braciszkowie moi mili! Rzeczy nazywać trzeba po imieniu. Łupienie Ludu Prostego za pomocą lagi, tudzież kozika na rozstaju dróg, jest takim samym łupieniem jak za pomocą Cita, Pita, VATu lub akcyzy, które nawet o wiele skuteczniej i po wielokroć pozbawiają Was Braciszkowie, owoców waszej ciężkiej pracy niż wspomniany wcześniej Zbój. Co gorsza, drzewiej rozstaje dróg na których Zbóje grasowały, można było ominąć, albo ostatecznie też lagę w lesie wystrugać i się bronić, a nawet Zbója na śmierć zaciukać i przy odrobinie szczęścia jeszcze nagrodę za to otrzymać. W przypadku zaś państwowych, złodziejskich, nowoczesnych narzędzi jest to niestety nie możliwe, bo Zbój siedzi bezpiecznie w ministerialnych lub politycznych gabinetach i kliknięciami w okienku komputera anonimowo kroi Lub Prosty aż miło. A jakby tego było mało, to przez szatańską zaiste, inżynierię społeczną, która na zawiści i zazdrości ludzkiej się zasadza, gdzie każdy myśli, że ukradnie więcej niż jemu ukradną, złodziejstwo zyskuje znaczące poparcie społeczne....... Ech jakież to smutne, kiedy wyobrazić sobie przyjdzie, jakimi niewolnikami jesteśmy, w jakich iluzjach żyć nam przychodzi i że tak naprawdę nic, ale to nic zrobić się już nie da. Jesteśmy skazani na totalną inwigilację, życie z kantarem milionów przepisów, przypisów do tych przepisów, okólników, rozporządzeń, zarządzeń i miliardów świstków papieru, z których złodziejskie państwo plecie nam z każdym dniem coraz krótszą smycz, by na koniec wypłacić zasiłek pogrzebowy ledwie wystarczający na trumnę, grabiąc a jakże, odłożone przez cale życie pieniądze w ZUS (średnio pół miliona na PESEL)........ A przecież stoi w Prawie Wszystkiego Prawa, NIE KRADNIJ! A prawo to wszystkich dotyczy! I ciebie premierko Beato i ciebie ministrze Morawiecki, i ciebie ministrzyco Rafalska...... I was wszystkich, którzy zrządzeniem losu do władzy się dostaliście. Zwłaszcza teraz, kiedy z Rzeczpospolitą na ustach do stolców przyszliście, bo ta Rzeczpospolita to My Polacy! Nie Niewolnicy, nie numery NIP, nie słupki w statystykach, a Polacy! Przestańcie nas ciemiężyć, przestańcie utrudniać nam uczciwie pracować, przestańcie nas dusić...... A jak nie to przypomnimy Wam, że hasłem waszej kampanii było Przywrócić Polskę Polakom...... Przypomnimy najboleśniej jak potrafimy... Pójdziemy tam gdzie państwo jest mniej pazerne...... Czechy, Słowacja, a nawet Rumunia, tylko czekają .......

0
2760 liczba odsłon
Obrazek użytkownika piotruchg

Autor artykułu: piotruchg

2 (liczba komentarzy)

  1. avatar

    I żeby nie było! Podatki być muszą, ale niech będą podatkami które Państwo winno wydatkować na cele wspólne. Nie może być tak, że łupimy wszystkich i niemalże ze wszystkiego, a potem damy trochę temu, trochę tamtemu, a resztę przepie........limy.

  2. avatar

    Armia, policja, polityka międzynarodowa, surowce strategiczne, paliwo i energia po kosztach na rynek wewnętrzny, w cenach rynkowych na rynki zewnętrzne- i szlus, tyle państwa w państwie moim skromnym zdaniem. Od reszty wara.