Prześlij dalej:

Hitler też tak robił! Najstarszy „argument” internetowy, tak stary, jak sam Internet, to ostatnia odpowiedź tych, którzy niegdyś kradli i rządzili bez ograniczeń, a teraz najzwyczajniej w świecie się boją. Ustawy sądowe podpisane, reszta w toku, ale największa panika wybuchła przy czyszczeniu Trybunału Konstytucyjnego, to wtedy PO i Nowoczesna wraz ze „społecznymi” przybudówkami rzeczywiście usiłowały zorganizować coś w rodzaju puczu. Wyszło tak jak wyszło, jednak z perspektywy czasu jedynie część działań i zachowań można uznać za śmieszną, druga część jest śmiertelnie poważna.

Po wyborach w 2015 roku pierwszy raz otwartym tekstem Polakom obwieszczono, że umowny układ okrągłostołowy to jest jedyna opcja, która może w Polsce demokratycznie rządzić. Każde inne rozstrzygnięcie demokratyczne jest… wpisz ulubioną inwektywę. Wróćmy jednak do obrony Trybunału Konstytucyjnego, w której jest ukryta tajemnica histerii ad Hitlerum. Nie ma przypadku, że akurat TK był najważniejszym bastionem dla całego towarzycha, które latami pasło się na majątku narodowym. Przy ustawach sądowych i obronie „wymiaru sprawiedliwości” rzucono zaledwie dziesiątą cześć sił zaangażowanych w obronę Trybunału. Wcześniej koalicja PO-PSL w ostatnich chwilach sprawowania władzy wymieniła sędziów TK i tak się przygotowali na spodziewaną porażkę.

No właśnie, oni już w 2015 wiedzieli, że robi się gorąco, a po wygranych wyborach prezydenckich przez PiS, co się wydawało nierealne, panika rozkręciła się na dobre. Koalicja PO-PSL przygotowała sobie z TK alternatywną władzę ustawodawczą, która będzie uznawała każdą istotną ustawę PiS za niekonstytucyjną. Plan był prosty, żeby nie powiedzieć prostacki. PiS mógł sobie przegłosować co tylko chciał, prezydent mógł podpisać wszystko jak leci, a na końcu Rzepliński i spółka wrzucają cały proces legislacyjny do śmietnika. Opozycja przy tak „sprytnym ustroju” nie musiała mieć większości w parlamencie, a koalicji rządzącej nie pomogłaby większość konstytucyjna, bo i ta nie jest w stanie podważyć wyroków TK, musiałaby wcześniej zmienić konstytucję i usunąć z niej Trybunał.

Większość tajemnicy sama się rozwikłała, ale brakuje jeszcze jednego elementu. Gdyby PiS uznało bezprawne powołanie 5 sędziów TK przez PO-PSL, to do końca kadencji sejmu ekipa PO-PSL zachowałaby większość w TK. Teraz już wszystko jasne, bo w takim składzie demokratycznie wybrany sejm i stworzony rząd, nie byłyby w stanie przeprowadzić żadnej reformy i najmniejszej zmiany. O ustawach sądowych w ogóle można zapomnieć, a i 500+ stanęłaby pod wielkim znakiem zapytania, ponieważ ten unikalny program dostarczał popularności partii rządzącej. Gdy stało się pewne, że TK jest nie do obrony, natychmiast zmieniła się retoryka. Sam Trybunał zmienił się z najważniejszej instytucji w „pisowski sąd partyjny”. Wyroki TK dało się i nawet trzeba było podważać. W końcu padł „genialny” pomysł, aby to sądy powszechne i Sąd Najwyższy zastąpiły TK.

Żaden z pomysłów nie przeszedł, bo i przejść nie mógł, dlatego rzutem na taśmę okrągłostołowe towarzystwo zorganizowało ostatnią szarżę, która na jakiś czas odłożyła wyrok. Nie chcę znów wchodzić do ogródka byłego Andrzeja Dudy, dość powiedzieć, że to jego strach i koniunkturalizm dał złapać obrońcom starej patologii drugi oddech. Dopiero gigantyczna presja ze strony PiS i elektoratu, sprawiły, że się Duda przestraszył w drugą stronę, inaczej mielibyśmy te gnioty, jakie napisał, z pełnym paraliżem wyboru sędziów do KRS i oczywiście żadne 3/5, czy inne wygłupy z kulkami do głosowania dla posłów, nie wyłoniłby normalnej KRS.

Od środy wszystko jest jasne, TK nie obroni „niezależności sądów”, a ustawy o SN i KRS są „prawomocne”. Jeśli w akcie desperacji Nowoczesna lub PO zgłoszą je do Trybunału Konstytucyjnego, to rzecz jasna i tak nic z tego nie wyjdzie. Nadzieja umarła i stąd te wszystkie histerie ad Hitlerum ze strony Grsdorf, PO, PSL, Nowoczesnej, mediów „liberalnych” i w końcu samej UE. Koniec epoki wielkiego przekrętu na miliardy złotych rok rocznie i na miliardy euro wyprowadzanych z Polski przez „kolonizatorów”. Reakcje nie mogą być inne, to jest po prostu agonia prowadzonych na rzeź. Kończy im się nie tylko dostęp do skarbca, kończy się spokojny sen i zaczyna nocne czuwanie do 6.00 nad ranem.

Źródło foto: 
6
17711 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

17 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  "kończy się spokojny sen i zaczyna nocne czuwanie do 6.00 nad ranem"

  Ty jednak jesteś niepoprawnym optymistą. Jako że tow. Mao był zauważyl, że "władza wyrasta z lufy karabinu",  pojawia się pytanie o Jagódkę.

 2. "... nocne czuwanie do 6.00 nad ranem " - strach w oczach, i bezsenność. Tak Rząd i Prezydent powinni ich trzymać w niepewności. Nie trzeba bedzie aresztów, procesów, sam strach przed nimi (że w każdej chwili może to się stać) będzie najlepszą karą.

 3. avatar

  Sam strach nie zrekompensuje Polakom 28 lat upodlenia i kolonizowania Polski. Tylko surowe ukaranie winnych może zabezpieczyć Polskę i Polakówe przed pokusami rządzących szybkiego wzbogacenia się naszym kosztem. Jest to warunek utrzymania się PiS przy władzy. Skala ujawnionych przestęmpstwjest tak duża że wyborcy zjednoczonej prawicy, ale nie tylko, wręcz żądają wysokich wyroków.

  Marian Konarski

 4. Prezydent nie ma letko. W jego środowisku rodzinnym, koleżeńskim, towarzyskim - sami kodowcy, europejczycy, internacjonaliści,  i ludzie Nowoczesnej. Oni są wściekli, bo przez pińcet plus taniej służby domowej nie ma skąd brać. Można z Ukrainy, ale to strach jednak.

 5. avatar

  Kończy im się nie tylko dostęp do skarbca, kończy się spokojny sen i zaczyna nocne czuwanie do 6.00 nad ranem.
  28 lat na to czekałem. Teraz czekam na powszechny program "cela+" albo PiS straci władzę na rzecz radykalnych narodowców. Teraz nie ma żadnego usprawiedliwienia dla pobłażliwości.
  I pilne wystąpienie o reparacje wojenne.

  Marian Konarski

 6. Przyszła prezes najwyższej kasty w doborowym towarzystwie.

   

 7. Już wklejone na tapetkę w laptopie :)

  A ten "tarzysz" po lewej to kto?

 8. Włodek Czarzasty

 9. Po lewej Czarzasty, a po prawej kto? Ano ten, co zapomniał, że dzień przed kacem się nie pije i dorobił się choroby goleni.Tak przynajmniej o Kwaśnieskim  mówił Kalisz

 10. To Gersdorf? o bosze jaka brzydka, dzisiaj jak na swój wiek wyglada lepiej niz 40+ lat temu :-)

 11. avatar

  Mamy piękny prezent świąteczny z okazji Bożego Narodzenia.

  Ustawy o SN, KRS i SP stały się ciałem.

  I są zgodne z Konstytucją.

  Teraz czas, najwyższy, na rozliczenie zbrodniarzy którzy doprowadzili Polskę do stanu agonalnego jeśli chodzi o finanse państwa ( BILION dolarów długu) przy sprzedaży lub zniszczeniu polskich przedsiębiorstw na które składały się pokolenia Polaków od 1945 do 1989 roku.

  Sprawcom kończy się nie tylko dostęp do skarbca, kończy się spokojny sen i zaczyna nocne czuwanie do 6.00 nad ranem.

  Ale sam strach nie zrekompensuje Polakom 28 lat upodlenia i kolonizowania Polski. Tylko surowe ukaranie winnych może zabezpieczyć Polskę i Polaków przed pokusami rządzących szybkiego wzbogacenia się naszym kosztem. Jest to warunek utrzymania się PiS przy władzy. Skala ujawnionych przestępstw jest tak duża że wyborcy zjednoczonej prawicy, ale nie tylko, wręcz żądają wysokich wyroków. 28 lat na to czekałem.

  Teraz czekam na powszechny program "cela+" albo PiS straci władzę na rzecz radykalnych narodowców. Teraz nie ma żadnego usprawiedliwienia dla pobłażliwości. I pilne wystąpienie o reparacje wojenne.

  ps.

  Wszystkim kontrowersyjnym życzę spokojnych i dostatnich świąt Bożego Narodzenia oraz spełnienia wszystkich marzeń

  Marian Konarski

 12. Jeszcze jest ustawa1066...

 13. "kończy się spokojny sen i zaczyna nocne czuwanie do 6.00 nad ranem"  Najlepsza puenta roku 2017!  Haha

 14. avatar

  Super i racja, tylko nie rozumiem, dlaczego "liberalnych" i "kolonizatorów" mamy w cudzysłowie.

  (Oczywiście to drobiazg, ale jednak takie właśnie odruchowe drobiazgi świadczą o nastawieniu. No a dla mnie nie ma tu miejsca na cudzysłów - tak właśnie rzeczy się niestety mają z naszą kolonialnością, a liberalizm to właśnie to. Prawda cmss?)

  Pzdrwm

 15. avatar

  rodzimej dosyć jest kanalii" że zacytuję, inaczej Rodezja welcome to. Sie zobaczy.

 16. To juz jest koniec ! Od środy wszystko jest jasne, TK nie obroni „niezależności sądów”, a ustawy o SN i KRS są „prawomocne”. Jeśli w akcie desperacji Nowoczesna lub PO zgłoszą je do Trybunału Konstytucyjnego, to rzecz jasna i tak nic z tego nie wyjdzie. Nadzieja umarła i stąd te wszystkie histerie ad Hitlerum ze strony Grsdorf, PO, PSL, Nowoczesnej, mediów „liberalnych” i w końcu samej UE. Koniec epoki wielkiego przekrętu na miliardy złotych rok rocznie i na miliardy euro wyprowadzanych z Polski przez „kolonizatorów”. Reakcje nie mogą być inne, to jest po prostu agonia prowadzonych na rzeź. Kończy im się nie tylko dostęp do skarbca, kończy się spokojny sen i zaczyna nocne czuwanie do 6.00 nad ranem. Od środy wszystko jest jasne, TK nie obroni „niezależności sądów”, a ustawy o SN i KRS są „prawomocne”. Jeśli w akcie desperacji Nowoczesna lub PO zgłoszą je do Trybunału Konstytucyjnego, to rzecz jasna i tak nic z tego nie wyjdzie. Nadzieja umarła i stąd te wszystkie histerie ad Hitlerum ze strony Grsdorf, PO, PSL, Nowoczesnej, mediów „liberalnych” i w końcu samej UE. Koniec epoki wielkiego przekrętu na miliardy złotych rok rocznie i na miliardy euro wyprowadzanych z Polski przez „kolonizatorów”. Reakcje nie mogą być inne, to jest po prostu agonia prowadzonych na rzeź. Kończy im się nie tylko dostęp do skarbca, kończy się spokojny sen i zaczyna nocne czuwanie do 6.00 nad ranem. Od środy wszystko jest jasne, TK nie obroni „niezależności sądów”, a ustawy o SN i KRS są „prawomocne”. Jeśli w akcie desperacji Nowoczesna lub PO zgłoszą je do Trybunału Konstytucyjnego, to rzecz jasna i tak nic z tego nie wyjdzie. Nadzieja umarła i stąd te wszystkie histerie ad Hitlerum ze strony Grsdorf, PO, PSL, Nowoczesnej, mediów „liberalnych” i w końcu samej UE. Koniec epoki wielkiego przekrętu na miliardy złotych rok rocznie i na miliardy euro wyprowadzanych z Polski przez „kolonizatorów”. Reakcje nie mogą być inne, to jest po prostu agonia prowadzonych na rzeź. Kończy im się nie tylko dostęp do skarbca, kończy się spokojny sen i zaczyna nocne czuwanie do 6.00 nad ranem. Od środy wszystko jest jasne, TK nie obroni „niezależności sądów”, a ustawy o SN i KRS są „prawomocne”. Jeśli w akcie desperacji Nowoczesna lub PO zgłoszą je do Trybunału Konstytucyjnego, to rzecz jasna i tak nic z tego nie wyjdzie. Nadzieja umarła i stąd te wszystkie histerie ad Hitlerum ze strony Grsdorf, PO, PSL, Nowoczesnej, mediów „liberalnych” i w końcu samej UE. Koniec epoki wielkiego przekrętu na miliardy złotych rok rocznie i na miliardy euro wyprowadzanych z Polski przez „kolonizatorów”. Reakcje nie mogą być inne, to jest po prostu agonia prowadzonych na rzeź. Kończy im się nie tylko dostęp do skarbca, kończy się spokojny sen i zaczyna nocne czuwanie do 6.00 nad ranem. Od środy wszystko jest jasne, TK nie obroni „niezależności sądów”, a ustawy o SN i KRS są „prawomocne”. Jeśli w akcie desperacji Nowoczesna lub PO zgłoszą je do Trybunału Konstytucyjnego, to rzecz jasna i tak nic z tego nie wyjdzie. Nadzieja umarła i stąd te wszystkie histerie ad Hitlerum ze strony Grsdorf, PO, PSL, Nowoczesnej, mediów „liberalnych” i w końcu samej UE. Koniec epoki wielkiego przekrętu na miliardy złotych rok rocznie i na miliardy euro wyprowadzanych z Polski przez „kolonizatorów”. Reakcje nie mogą być inne, to jest po prostu agonia prowadzonych na rzeź. Kończy im się nie tylko dostęp do skarbca, kończy się spokojny sen i zaczyna nocne czuwanie do 6.00 nad ranem.

 17. Hitler był wegetarianinem i lubił psy. Tak że wiadomo, ne kogo trzeba uważać.

  Do tego budował autostrady jak Tusk. Czy można spać spokojnie?