Prześlij dalej:

Zebrało mi się na wymioty i to nie w przenośni, naprawdę fizycznie poczułem się fatalnie po wystąpieniu Dudy i wecie ustawy degradującej ruskich generałów. Zanim dowiedziałem się, że Sakiewicz powiedział o Judaszu dokładnie to samo pomyślałem i nawet pod takim tytułem miałem napisać felieton. Współczuję katolickim wyborcom PiS, bo Oni dopiero musieli się poczuć fatalnie, na widok tak przytłaczającej symboliki, w takim dniu. Skojarzeń po prostu nie da się uniknąć i emocji powstrzymać. Koniec końców kolejna grupa Polaków powiedziała dość Andrzejowi Dudzie w roli malowanego „patrioty”, który wyciera sobie buzię „Żołnierzami Wyklętymi” i jednocześnie broni ich morderców, w dodatku w obrzydliwy sposób.

W całości podpisuje się pod obrzydzeniem, ponieważ sam jest obrzydzony postawą człowieka, do którego nie mam już cienia szacunku. W pełni podzielam emocje, nie wstydzę się ich i łączę się w bólu. Pewne zachowania ludzkie są ostatecznym testem i żadne relatywizowanie nie pomoże. Doszukiwanie się „racjonalnych i merytorycznych podstaw weta”, to po prostu obłuda, jeśli nawet takie podstawy da się odnaleźć, to nie były one przyczyną decyzji Dudy. Wyborcy PiS dostają od swoich wybrańców następny cios zza węgła i to przestaje być śmieszne, czy nudne, ale robi się niebezpieczne. Sytuacja zaczyna przypominać klasyczną toksyczną miłość, gdzie obie strony jednocześnie mają siebie dość i nie potrafią ułożyć sobie na nowo życia. Czasami takie związki kończą się rozwodem, częściej trwają w marazmie do samego końca i przy tym porównaniu chciałbym się zatrzymać. Nic i nikt mnie nie przekona do Dudy, jeśli ktoś chce poznać poją opinię na temat tego polityka to powiem wprost, że nim gardzę. Jeszcze niedawno byłem wściekły i zniesmaczony, po obronie bolszewickich generałów po prostu Dudą gardzę. Tyle w części emocjonalnej.

Co do części politycznej można powiedzieć, że prawicowy elektorat tkwi w matni, zresztą władze PiS, ktokolwiek teraz tam gra pierwsze skrzypce, nie mają lepszej sytuacji. Zagrywka Dudy wbrew emocjonalnym reakcjom zniesmaczonych Polaków, nie przyniesie mu żadnych strat i może się spodziewać zysków. Rytualne zawołania twardego prawicowego skrzydła, że z tą decyzją odpłynęła druga kadencja jest niestety kompletnie przestrzeloną diagnozą. Fakty wyglądają zupełnie inaczej i dużo gorzej. Andrzej Duda dokonał wybitnie cynicznego, ale politycznie optymalnego dla siebie wyboru. Gra Pałacu jest do bólu czytelna, obrona ruskich generałów kategoriami „moralności, sprawiedliwości i pamięci o zmarłych” spodoba się znacznej części prawicy, w tym frakcji PiS. Proszę się dobrze wsłuchać w sygnały z obozu PiS, tam wcale nie ma jedności i podobnie jest w elektoracie PiS. Niedawno było badanie, w którym 30% wyborców PiS jest przeciwna dekomunizacji ulic. Nie inaczej to wygląda jeśli chodzi o pomniki Armii Radzieckiej, a najgorzej w ocenie Jaruzelskiego i stanu wojennego.

Wielu wyborców PiS dalej uważa, że Jaruzelski to zasłużony żołnierz i bohater, głównie starsze pokolenie wyraża takie opinie i doświadczałem tego „fenomenu” na własne oczy i uszy. Ludzie są sentymentalni, tak samo podchodzą do PRL-u, było szaro, buro, biednie, idiotycznie, ale byliśmy młodzi i tyle fajnych rzeczy się wydarzyło. Nie jest zatem prawdą, że Duda naraził się wszystkim wyborcom PiS, on się naraził ideowym wyborcom, których jest może 10-15%, bo nawet twardy wyborca PiS do PRL-u ma stosunek rozmaity. I to jest jedna rzecz. Po drugie do 2020 roku, o czym była mowa wiele razy, PiS jest skazane na współpracę z Dudą. Otwartej wojny z Pałacem PiS nie wygra i będzie non stop upokarzany podobnymi wetami. W związku z tym Duda doskonale wie, że ze strony Kaczyńskiego nic mu nie grozi, zresztą przetestował to na ustawach sądowniczych. Trzecia sprawa. Kukiz i Gowin żalów nie wylewają, za to Macierewicz mówi wprost o fatalnej decyzji, Ziobro i Szydło wymownie milczą. Duda rozhuśtał emocje w PiS i liczy albo na rozłam, co jest mało prawdopodobne, albo na systematyczne marginalizowanie radykałów partyjnych. W jednym i drugim przypadku jego pozycja jako kandydata na prezydenta staje się niemal niepodważalna.

Andrzejowi Dudzie do drugiej kadencji potrzebny jest podzielony i słaby PiS, który nie wyłoni własnego kandydata, do tego wsparcie Kukiza i Gowina oraz części lewicowego elektoratu starszego pokolenia. Wszystko sobie załatwia takimi decyzjami, jak ta dzisiejsza i podejrzewam, że to nie ostatnie weto w tym „stylu”. Politycznie wygrał Adrian, jakkolwiek brzmi to fatalnie i bez względu na to, jak bardzo zbiera na wymioty. Jest jeszcze czwarta rzecz przekazana między wierszami, otóż Duda pokazuje Europie, że jest nowoczesnym demokratą, wcześniej okazał Żydom swoją przyjaźń i oddanie. Jednym zdaniem gra na słaby PiS i mocnego, bezkonkurencyjnego Dudę w wyborach 2020 roku z szerokim poparciem, akceptacją Zachodu i przyzwoleniem starszych braci w wierze. Póki co wygrywa tą strategią. Jeśli do wyborów stanie Tusk, to konsekwentnie grillowana Beata Szydło nie ma szans, ani z Dudą, ani z Tuskiem, a Morawiecki to zamiana siekierki na kijek. Puenta jest bardzo smutna. Przyjdzie nam na to wszystko patrzeć z odruchem wymiotnym co najmniej do 2020 roku i dobrego rozwiązania na drugą kadencję póki co też nie widać. Czarny Piątek.

Źródło foto: 
6
19688 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

54 (liczba komentarzy)

 1. Tutaj jest przykład jak się nami manipuluje i jak „uczeni w piśmie i mowie” zmieniają stanowisko w zależności od potrzeb. Jest też wypowiedź redaktor Doroty Kani oraz Krzysztofa Wyszkowskiego co o tym wszystkim myślą.

  /Mec. Piotr Andrzejewski/ - Należy ustawę poprawić w kierunku wskazanym przez prezydenta. To znaczy należy każdemu z żyjących uczestników WRON dać szansę złożenia wyjaśnień i okoliczności, czy ta przynależność była związana z ich wolą i jak przejawiła się ich aktywność w tej przestępnej działalności. Hołduje to generalnej zasadzie audiatur et altera pars we wszelkich procesach, czyli że trzeba wysłuchać strony, w stosunku do której stosuje się sankcje. W tym zakresie stanowisko prezydenta budzi zrozumienie.

  /Marzena Nykiel – red. w polityce.pl/ - Decyzją o zawetowaniu ustawy degradacyjnej, prezydent ochronił Polskę przed kolejnymi falami zarzutów. Niestety część elektoratu daje się ponieść prymitywnej i naiwnej próbie podważania wiarygodności prezydenta. Słychać już oskarżenia o zdradę i cementowanie układu.

  /Łukasz Adamski/ - Uważam, że prezydent podjął opłacalną dla prawicy decyzję (tak jak w przypadku lipcowych wet), choć aż tak bardzo nie razi mnie pośmiertna degradacja komunistycznych generałów. Jednak podzielam zdanie prezydenta w sprawie indywidualnej oceny przynależności do WRON (czyli byli lepsi i gorsi z WRON, i bardzo mnie ciekawi, którzy w stanie wojennym mnie pozbawili wolności?, ciekawe czy Adamski ma na to gotową odpowiedź). I dalej: "Ci, którzy dziś wygrażają mu, i tak będą musieli go poprzeć".

  /Jan Żaryn,senator - jestem za a nawet przeciw/ - Głosowaliśmy w dyskomforcie sytuacyjnym, bo też nie chcielibyśmy być rozliczającymi tylko i wyłącznie osoby, które już same podnieść głosu w swojej sprawie nie mogą. Ale z kolei sprawiedliwość i wyjście z tego zapętlonego czasu PRL-owskiego, tkwiącego nadal w naszej przestrzeni publicznej, wydaje się być wartością ważniejszą. I wyższą z punktu widzenia dobra publicznego, jakim jest życie w suwerennym, wolnym państwie, opartym także na tej bardzo ważnej wartości, jaką jest sprawiedliwość. Ta ustawa dzieli społeczeństwo, ale też jednocześnie wychowuje.

  /Rysiu "Krętacz" Czarnecki/ - Prezydent podjął taką decyzję, jaką podjął. Miał do tego prawo. Cynicznie powiem, że muszę zachować lojalność wobec członka własnej rodziny jak i lojalność wobec mojej rodziny politycznej.

  /Miller i Jaruzelska „zadowoleni” z weta/ - Były lider SLD: „Prezydent sprawił miłą, wielkanocną niespodziankę”Miller i Jaruzelska „zadowoleni” z weta. Były lider SLD: „Prezydent sprawił miłą, wielkanocną niespodziankę”

  /Krzysztof Wyszkowski/ - Człowiek oczekuje, że coś się stało, a to nagle się okazuje, że prezydent zauważył, że przygotowana została ustawa degradacyjna. Dziwaczne to postępowanie, które robi wrażenie, jakby precyzyjnie obmyślonego scenariusza na uzyskanie uwagi, popularności, czy odnowienie może wpływów czy sympatii u strony powiedzmy PRL-owsko-IIIRP. Bardzo to brzydko wygląda, po prostu bardzo nieładny gest. Nawet jeśli bardzo zmyślne w jakiś tajnych planach pana prezydenta, to bardzo przykre dla mnie osobiście, ale myślę że również dla części opinii publicznej.

  /Dorota Kania/ - Pamiętacie Państwo słynną wypowiedź Marka Dukaczewskiego, komunistycznego generała wojskowej bezpieki czyli Zarządu II Sztabu Generalnego a później Wojskowych Służb Informacyjnych z 2010 roku, co zrobi, gdy wybory prezydenckie wygra Bronisław Komorowski? Tym, którzy zapomnieli przypomnę: Dukaczewski powiedział, że otworzy szampana. Myślę, że dzisiaj całe towarzystwo komunistycznych generałów wznosi toast za prezydenta Andrzeja Dudę, który zawetował ustawę degradacyjną.

 2. avatar

 3. avatar

  Przecież wszyscy oficerowie hitlerowscy w Norymberdze do swoich morderczych, bandyckich działań zostali "zmuszeni rozkazami" tak zeznawali a przecież chcieli dobrze, chcieli stworzyć takie "kulturalne zjawisko" jakim był według płk. Mazguły stan wojenny

 4. avatar

  a'propos

  parafrazując elektryka z magdalenki..ktoś już wznosi toasty uwznioślające taki rząd gdzie prezydentem będzie prezydent #Juda /prawa autorskie T.Gryguć- "Pan Nikt"/ a premierem lub v-ce premierem będzie Tusk...

   

 5. "jajako" bardzo wziął sobie do serca i zastosował się do polecenia nadredaktora  "odpieprz się od generała"

  jednak to Kaczyński jest odpowiedzialny za wybór "jajako" na najwyższy urząd w państwie, i to jest któraś kolejna z błędnych personalnych decyzji prezesa, robiąca spustoszenie w Polsce, cofająca nas do czasów PO-PSL i PRL_u

  pamietam, że Bolęsa też wzmacniał "lewą nogę"

   
   
  G
  M
  T
   
   
  Detect languageAfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBengaliBosnianBulgarianCatalanCebuanoChichewaChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDutchEnglishEsperantoEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekGujaratiHaitian CreoleHausaHebrewHindiHmongHungarianIcelandicIgboIndonesianIrishItalianJapaneseJavaneseKannadaKazakhKhmerKoreanLaoLatinLatvianLithuanianMacedonianMalagasyMalayMalayalamMalteseMaoriMarathiMongolianMyanmar (Burmese)NepaliNorwegianPersianPolishPortuguesePunjabiRomanianRussianSerbianSesothoSinhalaSlovakSlovenianSomaliSpanishSundaneseSwahiliSwedishTajikTamilTeluguThaiTurkishUkrainianUrduUzbekVietnameseWelshYiddishYorubaZulu
   

  AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBengaliBosnianBulgarianCatalanCebuanoChichewaChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDutchEnglishEsperantoEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekGujaratiHaitian CreoleHausaHebrewHindiHmongHungarianIcelandicIgboIndonesianIrishItalianJapaneseJavaneseKannadaKazakhKhmerKoreanLaoLatinLatvianLithuanianMacedonianMalagasyMalayMalayalamMalteseMaoriMarathiMongolianMyanmar (Burmese)NepaliNorwegianPersianPolishPortuguesePunjabiRomanianRussianSerbianSesothoSinhalaSlovakSlovenianSomaliSpanishSundaneseSwahiliSwedishTajikTamilTeluguThaiTurkishUkrainianUrduUzbekVietnameseWelshYiddishYorubaZulu

   
   
   
   
   
   
   
   
   
  Text-to-speech function is limited to 200 characters
   
   

  Options : History : Feedback : DonateClose

 6. Jego ekscelencja "Brodevke" znów stanął na wysokości zadania.

  Nigdy nie wolno zapomnieć, że to on wyekspediował 96-ciu i wpuścił jednego. TEGO jednego! Jak mu tam było - Litwaka, Litwina? Coś w ten deseń!

 7. PiS samo się osłabia i rozbija, gra o akceptację diaspory i zagranicy. PAD tylko chodzi za ich plecami i wyciaga lepsze kąski..

 8. Tak mnie jeb..o, że musiałem wziąć nitro. 

 9. avatar

  W wypadku Polski nie pycha,  a obłuda  kroczy przed upadkiem.

 10. avatar

  Napiszę bardzo ogólnie.

  Demokracja, to taki ustrój, w którym suweren (Naród) wybiera swoich przedstawicieli.

  "Jesteś, Zenek, jednym spośród nas, którzy jednakowo myślą, upoważniamy ciebie, abyś nas, nasze zdanie, naszą wolę "tam" reprezentował. Jedź do tej Warszawy, gminy, dzielnicy, itd, itp, głoś naszą wspólną wolę i pilnuj naszych spraw."

  Jeśli Zenek pojedzie "na urząd" (obojętnie jaki, np. radnego w Pcimiu), i tam kłamie, z czym przyjechał, wtedy jego postępek ociera się o zdradę stanu.

  Nie dajcie się wpuścić w kanał, że polityk, to taki zawód,  który uprawiając człowiek musi kłamać. To nam "oni" tylko wmawiają.

  Polityk musi być prawdomówny i uczciwy. Polityk, to taki człowiek, któremu z racji swego szczerego serca można powierzyć los grupy.

  Płacze moje serce.

 11. Podpisuję się czterema kończynami. I dodam - jeśli polityk musi kłamać, to tylko w celu realizacji interesu ziomali z "Pcimia", którzy go delegowali. Podkreślam: DELEGOWALI!!!

 12. avatar

  No nie żartowałbym z Pcimia bo akurat Pcim wydał Pana Daniela Obajtka, którego widzę jako premiera w następnej kadencji a Panią Beatę Szydło jako prezydenta z szefem BBN Panem Antonim Macierewiczem u boku. 

  Przy tej okazji wszystkim Państwu Świąteczne Alleluja --- i do przodu!

  Damy radę!

 13. avatar

  Jestem ZA

 14. Ten osobnik jawi się jako trzymany w zanadrzu twór określonych środowisk, na czasy, gdy Polskę będzie trzeba rozgrywać "Żołnierzami Wyklętymi". Jeśli spojrzeć na to w ten sposób, to jest on tworem wykonanym wręcz perfekcyjnie na takie czasy. Nie chodzi o to, żeby on był wierny temu, co mówi. Chodzi o to, by odpowiednia ilość ludu uwierzyła w tych czasach, że on naprawdę wierzy w to, co mówi i że na pewno jest suwerenny. Taki twór nawet nie musi wiedzieć  tym, że jest od samego początku tylko narzędziem. Po prostu wykorzystuje się jego mentalność i głupotę Adrianka, i wszystko leci jak z górki.

 15. avatar

  Kto nam podsunął tą matrioszkę?

 16. Ja stawiam na jakąś formację wyrosłą z tajnych służb, polsko-izraelską. W nim po prostu aż razi, że jest wykreowaną personą. Normalnie starannie wystrugany z banana. Jeśli dobrze kombinuję, to on jest po prostu majstersztykiem nie gorszym od operacji "Trust"!

 17. avatar

  Też tak uważam.

 18. avatar

  Od ćwierć wieku łykamy K*wina i wszystkie jego awatary, więc kto musiałby nam cokolwiek tutaj poduwać? Z dzisiejszymi Polakami można zrobić po prostu wszystko i jeszcze podziękują. Niestety nie można nawet być pewnym, pamiętając o rozbiorach, rozbiciu dzielnicowych i hipotezach o tym, jak to Anglicy wpakowali nas Hitlerowi po pierwszy atak, że kiedykolwiek było z Polakami naprawdę inaczej. My - jako zbiorowość - chyba się po prostu nigdy nie uczymy.

  "Polak z Polakiem", psia mać! "Walka bez użycia przemocy." "Prawdą zwyciężysz." A my te wszystkie ckliwe pierdoły łykamy i łykamy.

 19. Zadałem to pytanie daawno temu i otrzymałem odpowiedź, że dokonała to osoba o nieposzlakowanej opinii. Nie pamiętam, ale z którejś przybudówki PiSu. Nie chcę "strzelać" nazwiskami, bo nie mogę zbrukać kogokolwiek. 

 20. No przecież tu nie chodziło o bronienie paru "ruskich generałów" żywych czy martwych , którzy na Zachodzie i w USA nikogo już nie interesują. Chodziło o tą część ustawy:
  "stopnia wojskowego pozbawione zostałyby również osoby, które pełniąc funkcje służbowe lub zajmując stanowiska dowódcze, kierowali działaniami, mającymi na celu zwalczanie polskiego podziemia niepodległościowego w latach 1943-1956, albo uczestnicząc w tym okresie w zwalczaniu polskiego podziemia niepodległościowego, dokonywali drastycznych czynów.
  Chodzi też o osoby, które wydawały rozkazy użycia broni palnej wobec ludności cywilnej, także te, które będąc sędzią lub prokuratorem w organach Wojskowej Służby Sprawiedliwości lub w jednostkach podległych oskarżali albo wydawali wyroki w latach 1943–1956 wobec żołnierzy i osób cywilnych ze względu na działalność na rzecz niepodległości i suwerenności Polski".
  Przecież to byłby cios w protoplastów najświetniejszych rodów prawniczych, artystycznych, naukowych i medialnych.
  No i antysemityzm.

 21. avatar

  I to jest sedno.

 22. avatar

  Dla mnie ta ruska matrioszka Jaruzelski, i ta reszta, z Kiszczakiem na czele, może sobie do sądnego dnia być "generałem" - BYLE NIE POLSKIM! A tu słucham tego siwego z brodą, co to niby taki "nasz" i taki, ach, mądry, a on bez przerwy krytykuje Jaruzela, ale nazywa go "generałem Jaruzelskim", Czy my naprawdę nie jesteśmy jakoś stworzeni na niewolników? To by wiele wyjaśniało.

 23. Też tak to widzę, pan Duda przede wszystkim broni tu etnicznych interesów - między innymi po to został wyciągnięty z politycznego niebytu i osadzony na tak wysokim stanowisku. Nie wierzę w żadne bajki o rzekomej kolejnej personalnej "pomyłce".

   

 24. avatar

  Hej

  Adrian gra na niezależność. Jeżeli do tej ustawy zaplecze prezydenta nie zgłaszało żadnych uwag, to jest to ewidentna ustawka. Nie sądzę aby prezydent Duda miał jeszcze szansę na drugą kadencję. Do tego potrzebne są struktury, a tych nie ma. Te wybory wygrał przy ewidentnie ogromnym wsparciu Klubów Gazety Polskiej i jeżeli tak jak zapowiadał pan Sakiewicz , że nie zagłosuje na pana Dudę , to i kluby też nie. Wyborcy PISu już są podzieleni. Do wyborów parlamentarnych jest jeszcze dwa lata i jeszce jest czas na wyłonienie nowego kandydata.
  A swoją drogą najbardziej wq...wiła mnia dzisiaj informacja o sesji wyjazdowej polskiego rządu w czerwcu do Izraela. Po co? Po namaszczenie? A może powinni pojechać do Waszyngtonu? A może na Marsa? I tu cisną się same niecenzuralne słowa .............................
  tyle.

  widz?

 25. avatar

  Dobra czas to skomentować:

  -po wetach w lipcu było wiadomo gdzie idą linie podziału pomiędzy Pałacami a Nowogrodzką. teraz sytuacja sie skomplikowała bo część wpływów Juda uzyskał też w KPRM...JK jest bezsilny bo sam tą matrioszkę usadził na tronie a panią Szydło w ramach dealu postanowił zgrillować zarazem używającej jej jako straszaka w wyborach prezydenckich. Juda właśnie rozbroił straszak bo całkowicie zdemolował spoistość PiS w sensie werbalnym oraz pojmowania krótkookresowych interesów politycznych. Po prostu pewne środowiska w PiS naturalnie wektorują się na duzy Pałac z uwagi na bliskość życiorysową,światopoglądową lub też poprzez dyspozycje płynące z tego samego ośrodka prowadzącego i legendujacego ich poczynania.

  -weto mnie zaskoczyło bo pokazuje że faktycznie spory lewar mają w otoczeniu Judy środowiska "stropianowej solidarności" całkowicie zaprzedanej idei grubej kreski i zinfiltrowane przez WSI...bardziej obstawiałem z uwagi na upływa lat na środowiska zewnętrzne...czytaj Mosad czy CIA /oni też tam pewnie mają dobre żerowisko/. Ustawa politycznie to bomba bo daje paliwo opozycji a PiS raczej będzie się starał ją przeforsować...co jest głupie. Po prostu da żer Judzie i Po+.N na grillowanie PiS osłabianie pozycji i buksowanie w mijescu w temacie w połowie nie obchodzącym Polaków. Gdzie obniżka podatków,reprywatyzacja itd?

  PiS is dead...to tylko kwestia czasu jak sie rozleci formalnie bo teraz to juz 3-4 koterie...tylko szyld im został

   

  PS. Ogólnie w  pewnych kwestiach można nawet zrozumieć pewne argumenty Judy..jako były żołnierz  mam pewien dyskomfort co do hurtowego i bez wyroków sądów pozbawiania stopni wojskowych itd..nie idąc w szczegóły. Problem pozostaje jednak drugorzędny gdy posiadacze tych stopni in gremio  w ramach zaakceptowanych obowiązkó służbowych strzelali do cywilów,wyrywali paznokcie,wbijali na pal czy obdzierali ze skóry / Cimoszewicz snior wypisz wymaluj..albo dziadek pani ojroKOMISARZ Huebner.../. Jest problem ale tak naprawdę jest on drugorzędny bo już widać ze PiS został spacyfikowany i nikt się tym problemem nie zajmie.

 26. PiS można spacyfikować - ulicy - Nie.

 27. avatar

  Ulicy nie trzeba...kto niby będzie protestował w ramach kłótni międzyfrakcyjnej w PiS?

 28. "Oni" chyba są innego zdania i na wszelki wypadek już zabezpieczają się przed ewentualnym gniewem ulicy

  https://www.dla...

 29. Też śmiałbym się jak głupi do sera, gdybym dostał taki legislacyjny prezent. Szukajcie kreta w komisji sejmowej lub pytajcie o posła sprawozdawcę tej ustawy degradacyjnej. Nie usprawiedliwia to jednak Dudusia. Jego radość dla większości z nas skończy się tragedią. Była nowelizacja ustawy o IPN, teraz kolejny gniot degradacyjny. Cele tych ustaw były oczywiste i potrzebne, ale wykonano je totalnie do dupy tak, że nie może być wątpliwości, iż zrobiono to celowo.

 30. Bardzo ciekawa koncepcja. Nikt na to wczesniej nie wpadł, że może być to celowa krecia robota na etapie przygotowania ustaw. Powiedzmy sobie szczerze, ze sa to gnioty proszące się o veto. A Jajako tylko na to czeka.

 31. Chyba, że w rzeczywistości wszyscy liczący się grają do jednej bramki odstawiając przy tym teatrum dla ciemnego ludu i wtedy żaden specjalny kret nie jest wcale potrzebny...

   

 32. A do tej pory studia były wymagane? To jak do RN LOTu dostał się znany "profesor" bez matury?

   

 33. jego to nie dotyczyło - on miał duże znajomości - do tego stopnia, że legalnie na L4 wyszedł z niemieckiego obozu koncentracyjnego

 34. No tak, ale to wyjście było ze względu na zły stan zdrowia więc uzasadnione ;)

   

 35. Mogłem głosować na Komorowskiego - w sumie wyszło na to samo. Duda robi wszystko tak jak robiłby Bronek.

 36. Po ludzku jest beznadziejnie ale Bòg i ze złego jest w stanie wyprowadzić dobro

 37. Święte słowa, wesołych Świąt. 

 38. avatar

  Duda to koszmar. Nie zagłosuję na niego, choćby po drugiej stronie stanął Ulrich von Jungingen w postaci zębatego zombie! Mógłbym na jego temat długo, ale powtórzę po raz któryś: mamy w tenkraju co najmniej 25% ewidentnej targowicy, o jakiej się Szczęsnemu Potockiemu nie śniło... I jak tu robić cokolwiek?

  Dwie refleksje nieco na boku... 1. Jeśli rzeczywiście, jak głoszą niektórzy, krowa ubrana w czapkę z napisem PiS by wygrała z Brąkiem, to Kaczyński pokazał po raz kolejny, że jego niewątpliwy polityczny talent ma ogromną skazę: znajomość ludzi, ze szczególnym naciskiem na oślizgłe mendy. Który to już taki?

  I refleksja 2, zresztą w jakiś sposób wyrażona tu już dziś przez Autora... ILU JESZCZE mamy takich właśnie "patriotów na prawicy"? A kiedy ci prawdziwi ograniczają się do noszenia koszulek i ew. popyskowania trochę na jakimś forum - KTO niby ma o tę Polskę walczyć?

  Duda nigdy mnie nie zachwycał, nawet kiedy od znajomych kobiet słyszałem "nasz cudowny prezydent", od wiadomego weta typa zdecydowanie nie znoszę, ale dziś obnażył się dokumentnie. A najgorsze rzeczywiście jest to, że w cyniczno-politycznych kategoriach był to z jego strony naprawdę znakomity ruch! Cesare Borgia naszych czasów, psia mać! Jakie czasy, takie Borgie. Świadczy to jednak także sporo o dzisiejszej Polsce (?), o nas...

  Ech, co za (z przeproszeniem kurw) menda!

  Pzdrwm

 39. "ILU JESZCZE mamy takich właśnie "patriotów na prawicy"" - Bardzo dużo i nawet więcej niż nam się wydaje. W dniu 1 marca po godzinie 21:00 zadzwonił do mnie poseł PiS z Myślenic - Jarosław Szlachetka i zmieszał mnie błotem za to, że wraz z innym znajomym zwróciliśmy mu uwagę, że wstawił swoją facjatę na tle napisu "1 MARCA - POWRÓT ŻOŁNIERZY" a on nim przecież nie jest. Takich wyzwisk pod swoim adresem nie słyszałem od czasu przesłuchań w stanie wojennym. Ponieważ był to piątek to usłyszałem, że w poniedziałek składa doniesienie do prokuratora, że jemu jako posłowi, do tego osobie nietykalnej chronionej immunitetem ubliżyłem zwracając publicznie na FB uwagę, że nie godnie postępuje. Oczywiście do dnia dzisiejszego donosu nie złożył ale w PiS posłowie w Małopolsce o tym zajściu wiedzą i milczą. Miało się odbyć spotkanie, na którym zażądałem aby nas za swoje zachowanie przeprosił ale każdy jakoś milczy. Poseł ma 34 lata i jak do dzisiaj po studiach żadną pracą rąk sobie nie zbrudził bo jak nie radnym to posłem. Ja oraz kolega mamy po lat 68 czyli dwa razy tyle co nasz POWRACAJĄCY Żołnierz odnoszący się do Żołnierzy Wyklętych - mam ten plakat/zdjęcie ale nie jestem w stanie tego wkleić.) i swoje dzieci mamy starsze od niego. Jeśli taka jest większość na prawicy to ja zaczynam wysiadać. Kolejnym naszym krokiem będzie list do Brudzińskiego (Szlachetka jest pełnomocnikiem do wyborów w Małopolsce i jest wyznaczony przez Brudzińskiego) oraz do Kaczyńskiego bo tego nie mamy zamiaru odpuścić aby byle co zasłaniało się immunitetem.

 40.  

  sprawdza się powiedzenie ...   "Polak mądry po szkodzie"    tyle, że który to raz z rzędu??? i ile razy jeszcze damy się nabrać???

  Brąnek miał i ma wypisane na czole "WSI" i wszyscy zainteresowani to wiedzieli i wiedzą, wiadomo było, że ma zmienione nazwisko i że nie jest hrabią, wiadomo, że ma żonę Żydówke (zmieniene nazwisko) i żydowskie dzieci...

  natomiast pytam: które media przed wyborami lub podczas wyborów informowały, że kandydat PiS na przyszłego prezydenta wywodzi się z UW?, albo że ma żonę  i córkę Żydówkę co mogło by generować przy przyszłym sprawowaniu władzy dylematy natury lojalnościowej w strefie etnicznej, narodowej, kulturowej, religijnej, patriotycznej  czy potencjalne szantaże krajowego i międzynarodowego lobby żydowskiego grającego przyszłością rodziny prezydenta???

  czy ktoś taki jak Brąnek czy "Jajako" w ogóle powinni być brani pod uwagę jako poważni kandydaci do sprawowania władzy a szczególnie na urząd prezydenta RP???

  Krótko mówiąc  PJK, PiS i "Jajako" wypełnili nam tegoroczny koszyczek wielkanocny gorzką siurpryzą po sam brzeg...

   

 41. avatar

 42. Rozbite PIS, czyli nie rządzące. Może chce przejąć znaczną część elektoratu PO i N, bo Kukiza i Gowina już ma. Podejrzewam, że nawet jeżeli PIS nie wystawi jego kandydatury, to sam sie wystawi i wygra właśnie głosami ww. Czy tak, czy inaczej to Polska ma przez niego przys...ne. Jest tylu mądrych ludzi w naszym kraju. Niech wskażą drogę co robić w tej sytuacji. Mówi pan o feralnym terminie tego weta. Myslę, że jest z jego strony dokładnie przemyślany. Zwyczajnie kazdy jest zajety urzadzniem świąt i triduum paschalnym, a zatem mniej Polaków oceni właściwie tego zdrajcę. 

 43. sex nie jest mi teraz potrzebny...

  ...czuję się dokładnie wypierdolony przez ludzi, którym zaufałem i na których głosowałem - przez PJK, PiS i "Jajako"

   

   

 44. avatar

  Wniosek prosty na przyszłość. Należy zweryfikować pochodzenie przyszłych pań prezydentowych do 3 pokolenia wstecz...

 45. Wielka Sobota i wielkie sprzątanie powinno jak najszybciej dotyczyć rządu .Wszystkie Glińskie i Gowiny powinny być odkurzone..znaczy wykurzone w pizdu...a w 2020 dołączyć powinien JAJAKOBYŁY.

 46. Matko Kurka jesteś jak wahadło w zegarze i tym się różnisz od  tzw,betonu .Beton nie oczekuje cudów.Przeszło nam po karnawale Solidarności. Zdrajcami nie są dla mnie Kiszczaki bo oni zwyczajnie byli wierni swoim panom.Zdrajcami dla mnie są niektórzy z Solidarności i tym się różnimy.To ich w pierwszym rzędzie rozliczyłabym i to tak ,żeby zapamiętali do końca życia .A.Duda nie budzi we mnie obrzydzenia a jedynie nudę ,że dosłuchać do końca się nie da prawie jak TVP. Gra na siebie? Jeden A.Duda wygrywa z tęgimi głowami z Sejmu?  Rzygać to się chce od słuchania o PO tak jak wcześniej o PISie. A tak na marginesie .Tym ze ścieżek zdrowia bardziej potrzebna jest pomoc niż degradacja trupów..W jaki sposób degradujeny dzisiaj? Wysyłamy  do Brukseli...Matka z  małą początkowo raną na nodze chodząc na tzw,rejon byla o krok od amputacji.Trzeba było któryś tysiąc w prywatnej klinice aby odkręcić sprawę.To są emocje a nie stary dziadyga obwieszony ruskimi medalami.

 47. Matko Kurka jesteś jak wahadło w zegarze i tym się różnisz od  tzw,betonu .Beton nie oczekuje cudów.Przeszło nam po karnawale Solidarności. Zdrajcami nie są dla mnie Kiszczaki bo oni zwyczajnie byli wierni swoim panom.Zdrajcami dla mnie są niektórzy z Solidarności i tym się różnimy.To ich w pierwszym rzędzie rozliczyłabym i to tak ,żeby zapamiętali do końca życia .A.Duda nie budzi we mnie obrzydzenia a jedynie nudę ,że dosłuchać do końca się nie da prawie jak TVP. Gra na siebie? Jeden A.Duda wygrywa z tęgimi głowami z Sejmu?  Rzygać to się chce od słuchania o PO tak jak wcześniej o PISie. A tak na marginesie .Tym ze ścieżek zdrowia bardziej potrzebna jest pomoc niż degradacja trupów..W jaki sposób degradujeny dzisiaj? Wysyłamy  do Brukseli...Matka z  małą początkowo raną na nodze chodząc na tzw,rejon byla o krok od amputacji.Trzeba było któryś tysiąc w prywatnej klinice aby odkręcić sprawę.To są emocje a nie stary dziadyga obwieszony ruskimi medalami.

 48. avatar

  Teraz już wiadomo o co chodzi z aresztowaniem pana Miernika. 

 49. avatar

  Czyli o co?

 50. Strony