• Autor: tadek Irlandia Dodany: 3 minuty 32 sekundy temu

  Mnie stanowisko autora nie dziwi. Czytam od czasów Onetu i jedno w tej publicystyce jest niezmienne: Niezachwiana wiara w socjalistyczne państwo które wszystkich wykształci, wyleczy, wykarmi, wypieści i wypłaci zasłużone emerytury. Jestem przekonany, że autor uważa siebie podobnie jak partię Prawo i Sprawiedliwość za prawicę. A jednak popiera rozwiązanie charakterystyczne dla faszyzmu (państwo może wszystko), oraz socjalizmu (procedury). Jak mawia S Michalkiewicz celem rewolucji komunistycznej jest wychodowanie człowieka pozbawionego wolnej woli. Odwaga rodziców tego dziecka oburza autora. Dlaczego? Dlatego że mają odwagę realizować swoje prawicowe poglądy. Dlatego że mają odwagę odrzucić socjalistyczno-faszystowskie dobrodziejstwa miłe Matce Kurce. Dlatego że wiedzą czego chcą dla swego dziecka a czego nie chcą. Dlatego że czują się odpowiedzialnymi właścicielami dziecka. Jako wirtuozowi klawiatury brakuje panu, panie Piotrze pewnej podstawy. Poprawnych definicji czym jest wolność, odpowiedzialność, sprawiedliwość, prawo, prawica, lewica, faszyzm, etatyzm, socjalizm... itd. Oraz określenia swojego miejsca. Czego tak właściwie pan broni. Bo na pewno nie wolności, zdrowia, ani nawet zdrowego rozsądku. Czego dowodem liczba komentarzy krytycznych.

 • Autor: ArkadiuszKuzmiak Dodany: 42 minuty 14 sekund temu

  Pewne jest to, że nic w dzisiejszym świecie nie jest pewne....

 • Autor: jeden.naiwny Dodany: 5 godzin 38 minut temu

  @Autor:"RAZ i PiS"

  Ja bym się RAZa nie czepiał. Sam mam wątpliwości w stosunku do PiS. To nie jest partia prawicowa. PiS to conajwyżej "centrum" a raczej "lewica pobożna". Programy prospołeczne (i redystrybucyjne) nigdy nie były celem prawicy. Owszem prawicowi są może politycy współpracujący z PiS (Gowin/Macierewicz) ale jak pamiętam to taki Macierewicz wstąpił do PiS na samym końcu (nuworysz:). Jeśli chodzi o polityczne ciągoty RAZa, to nie ma co się dziwić. W młodości działał w tej dziedzinie i wydaje mi się, że się do tego nadaje. Na pewno nie pasuje do PiS (tam zamordyzm:), to gdzie ma iść? Ziemkiewicz jest prawicowym-liberałem więc szuka swojego miejsca w luźniejszej strukturze. Nie rozumiem czemu Autor poświeca cały wpis Ziemkiewiczowi.  Jest aż tak ważny??

 • Autor: antyLewak Dodany: 8 godzin 11 minut temu

  Marian Kowalski powiedział, że czego sie Ziemkiewicz dotknie, to w g.. się zamienia. Wtedy   niedowierzałem, coraz bardziej się zastanawiam, czy nie miał jednak racji. Po owocach go poznamy

 • Autor: antyLewak Dodany: 10 godzin 41 minut temu

  Szanowny autorze,

  trochę faktów:

  1.

  w Polsce stosuje się u noworodków zabieg Credego, który zaczęto stosować w 1880.

  (azotan srebra nie chroni przed chlamydią – obecnie najczęstszą przyczyną zapaleń oczu noworodków. )

  w USA i wielu cywilizowanych krajach stosuje się krople z antybiotykiem

  2.w Niemczech na porządku dziennym jest badanie uszu przez internistów otoskopem, ponieważ już dawno lekarze niemieccy odkryli, że wiele infekcji zaczyna się od ucha środkowego.

  W Polsce nie spotkałem się z rutynowym badaniem otoskopem.

   

  Stawiam zatem tezę, że nasza powszechna medycyna jest mocno zacofana. Oczywiście bywają spektakularne pojedyncze operacje, ale mi chodzi o tą powszechność.

   

  Sprawą rodziców o, których jest mowa zainteresował się Patryk Jaki,  na prawdę potrzeba dużo danych, żeby móc tą sprawę uczciwie rozważyć, zobaczymy co będzie dalej...

 • Autor: Gimbusik Dodany: 12 godzin 4 minuty temu

  Ziemrzechy czytam czasem częciej, czasem rzadziej, w zależności od nastroju. Nic mnie tam nie ziębi i nic nie parzy. Mentalnie pasują do Kukiz'15.

 • Autor: piotruchg Dodany: 12 godzin 54 minuty temu

  Dziękuję za polecenie! Pozdrawaim!

 • Autor: Aloyz Dodany: 17 godzin 33 minuty temu

  Naprawdę? W ten sposób...? Abstrahując już od tematu jako takiego - dyskutować można o wszystkim i wszędzie, ale błagam Cię Piotrze, nie takim językiem. Czytam Cię od z górą już roku i powiem szczerze, odetchnąłbym z ulgą dowiedziawszy się za kilka dni, że ktoś włamał Ci się na konto i takie wrzutki porobił.

 • Autor: Jankes2 Dodany: 21 godzin 31 minut temu

  Ziemkiewicz, jak twiedzi, nie lubi PO ani Nowoczesnej. Ale PiSu to on, podobnie jak Kukiz, po prostu nienawidzi do szpiku kości.  Robi sie z niego coraz bardziej rozhisteryzowany błazen.

 • Autor: triarius Dodany: 22 godziny 23 minuty temu

  A skąd to błogie przekonanie, że wszystkie suplementy to oszustwo i syf, że spytam? Witaminy też? Powinno się zdrowo jeść, tak? No to dalej - poczucajmy milionowe miasta i hajda polować na dziczyznę! Nie zapominając oczywiście o pasiekach i obficie wszędzie rosnących bananach.

  Dżissus, ludzie - pomyślcie trochę! Oczywiśce że są robione kanty, oczywiście że biurokracje kierują naszym życiem w coraz większym stopniu i nikt nic istotnego z tym nie robi ("biurokrata - dobry sługa, zły pan", jako rzecze TtT), ale przecież nie można w milionowych miastach przy podróżach z końca świata na drugi koniec w ciągu jednej doby żyć bez szczepionek! Tak samo nie może każdy mieć pod poduchą kałacha, tym bardziej, jeśli nie jest to w danym społeczeństwie normą od stuleci, a nie ma nawet już obowiązkowej służby wojskowej, żeby bractwo chociaż wiedziało z której strony to strzela.

  Takie właśnie są skutki tej zgrzebnej niskopiennej "prawicowości" (bez urazy, a Gospodarz jest super, ale amicus Plato itd.) - zrozumcie ludzie, że w tak skomplikowanej sytuacji jak ta nasza, w tym @#$#$ XXI w., nie wystarczy 10 Przykazań i "Kto ty jesteś, Polak mały", choć by to było takie miłe. Musimy sobie, jak to zaleca Dávila, który naprawdę był hiper-prawicowy, stworzyć nowe, własne Oświecenie. Zamiast dawać się w te i wewte podszczuwać hasełkami różnych K*winów i Michników, i co najwyżej tu i ówdzie zmieniać wektorek.

  Pzdrwm